Про це розповів Юрій Ганиченко, керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки. І підкреслив, що зараз не йде мова про зростання захворюваності в будь-якому з інших регіонів.

Читайте також Ситуація майже критична, – Ляшко про ситуацію з COVID-19 в Івано-Франківську

За словами експерта, з одного боку це є гарною новиною, що можна діяти адаптивно. Відтак з наступного тижня уряд вводить адаптивний карантин, який буде націлено на стримування захворюваності в тих регіонах, де зараз є спалах.

Водночас Юрій Ганиченко зауважив, що зростання кількості хворих у 5 проблемних областях перекриває спадання у всіх інших регіонах.

Треба враховувати кількість виписаних пацієнтів, – Ганиченко

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки відзначив, що потрібно додати один показник до статистичних даних – це виписка.

Треба дивитися на комбінацію показників госпіталізації та виписок. Адже якщо вони обидва зростають, тоді проблеми немає. Немає зростання навантаження на систему охорони здоров'я,
– пояснив він.

І додав, що з цього тижня зріс рівень госпіталізованих хворих по всій країні. Оскільки цей показник є вищим, ніж кількість виписаних пацієнтів, тоді навантаження на систему охорони здоров'я зростатиме прямо зараз.

Юрій Ганиченко зазначив, що потрібно проаналізувати 3 розрізи:

  • поточна ситуація з COVID-19;
  • загрози, які можуть виникнути через прихід різних варіантів вірусу в Україну;
  • на якому рівні вакцинація.
Експерт розповів, що нові варіанти вірусу значно швидше поширюються. Загалом їх є 3: британський, південноафриканський, бразильський.

За його словами, те, що вакцинація не починається, це погано. В Україні немає колективного імунітету. За оцінками Київської школи економіки, на коронавірус перехворіли лише до 20% українців.

Затримка вакцинації в Україні: головне

  • У Міністерстві охорони здоров'я обіцяли, що вакцинація проти COVID-19 в Україні почнеться 15 лютого 2021 року. Однак ще тоді попереджали про можливі затримки.
  • За словами головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, зараз багато процесів на етапі узгодження, але домовленості про постачання вакцини уже є, а завадити старту вакцинації можуть хіба форс-мажорні обставини.
  • Наразі в МОЗ заявили, що початок вакцинації почнеться вже до кінця тижня.