Як визначити апендицит

Часто перші ознаки апендициту (запалення апендикса) – температура 37,1 – 38 градусів Цельсія, і біль в області пупка. Може здатися, що це просто біль в животі. Але при апендициті біль може спочатку виникати й звикати, а потім посилюватися і ставати постійним та інтенсивним.

Також на тему: Пневмонія в минулому збільшує ризик смерті від коронавірусу

Протягом декількох годин біль поширюється в правий нижній кут живота, де зазвичай розміщується апендикс. Біль посилюється при кашлі, ходьбі або інших різких рухах.

Місця болю можуть відрізнятися в залежності від віку людини та стану апендикса. Іноді апендикс розташовується в іншій частині тіла – в тазу, за товстою кишкою, навколо тонкої кишки, біля правої нижньої частини печінки. Під час вагітності може здаватися, що біль поширюється з верхньої частини живота, тому що через плід апендикс піднявся вище.

Розрив апендиксу

Якщо біль на деякий час слабшає, але потім посилюється і поширюється по животу, можливо, апендикс лопнув. Розрив апендикса може викликати перитоніт – серйозну інфекцію внутрішньої оболонки черевної порожнини. Висока температура до 40 ° C – ще одна ознака розриву апендикса.

Інші симптоми апендициту

Крім болю в животі, при апендициті часто бувають інші симптоми, за якими можна зрозуміти, що це апендицит, а не інші хвороби.

Симптоми апендициту такі:

  • нудота і блювота;
  • погане самопочуття;
  • втрата апетиту;
  • запор або діарея;
  • температура 37,1 – 38 градусів Цельсія, яка може підвищуватися в міру прогресування запалення.

Симптоми апендициту зазвичай з'являються протягом 24 годин, але іноді можуть виникнути в період від 4 до 48 годин.