Зміну назви 25 березня схвалило Європейське агентство з лікарських засобів (EMA). У компанії наголосили, що зміна назви означає зміну складу або будь-яких інших змін параметрів препарату.

До теми Друга людина в Україні закінчила вакцинацію проти COVID-19: їй ввели другу дозу

Важливо, щоб фахівці з вакцинації в регіонах знали про ці зміни. Оскільки маркування чи пакування можуть відрізнятися.

Всі ліки повинні мати прийнятні й відмінні назви. При найменуванні ліків можна використовувати як химерні назви, так і загальні назви (вакцина Covid-19 AstraZeneca),
– йдеться в повідомленні.

Вакцина AstraZeneca: що варто знати

  • Вакцину розробили вчені з Оксфордського університету спільно з британсько-шведською компанією AstraZeneca.
  • В основі препарату – ослаблена версія вірусу застуди (аденовірусу) шимпанзе. Його модифікували таким чином, щоб він був схожий на SARS-CoV-2, але від нього не можна було захворіти. Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла і налаштовує її для атаки коронавірусного збудника у випадку інфікування SARS-CoV-2.
  • Середня ефективність препарату становить 76% проти симптоматичних випадків COVID-19 та близько 100% проти важкої форми хвороби.
  • На території ЄС компанія AstraZeneca має лише 2 заводи. Тож для нарощення потужностей виробництва вона уклала 4 субліцензійні партнерські угоди з виробниками вакцин в Індії, Китаї, Південній Кореї та Росії.
  • Вакцину, яку постачають в Україну, виробляють на потужностях Інституту сироватки Індії (Serum Institute of India) – найбільшого у світі виробника вакцин. Це та сама вакцина, яку розробили вчені з Оксфорду. Інститут сироватки індії додав лише свою локальну назву – Covishield. AstraZeneca ручаються за якість препарату. На усіх етапах виробничого процесу AstraZeneca та Інститут сироватки індії проводять контроль якості.