Джерело: Оксфордський університет

Попередні результати опубліковані на сайті Оксфордського університету і в даний час публікація чекає експертної оцінки.

До теми Південна Африка припинила впровадження вакцин AstraZeneca

Суть дослідження

Дослідження показало, що вірусна нейтралізація нового варіанту коронавируса B.1.351 була істотно нижче в порівнянні з вихідним штамом і забезпечувала мінімальний захист від легкої і помірної форм COVID-19.

Оцінити ступінь захисту від помірно-важких форм інфекції не вдалося, оскільки всі добровольці представляли групу низького ризику інфікування.

Нове досілдження підтверджує гіпотезу про те, що мутації, які циркулюють в Південній Африці будуть сприяти поширенню коронавируса навіть серед вакцинованих або людей, які перехворіли іншими варіантами SARS-CoV-2 людей.

Що планують вчені

В даний час команда вже працює над створенням вакцини другого покоління, яка буде адаптована на націлювання на варіанти SARS-CoV-2 з мутаціями, подібними B.1.351.

Важливо й те, що вакцини від Johnson & Johnson і Novavax також показали більш слабкий захист від B.1.351, яка склала 57% і 49% відповідно.

Що відомо про мутації коронавірусу

За даними Sky news

  • Новий штам вірусу виявили в ПАР в середині грудня.
  • Попередньо небезпечну мутацію коронавірусу також виявили в Великій Британії.
  • Заразність цього штаму приблизно на 50% вище відомих раніше варіантів SARS-CoV-2. Так, мутація дозволяє коронавірусу легше проникати в здорові клітини і міцніше утримуватися в них.

коронавірус новий штамп коронавірусу