Нове дослідження пам'яті

Порушення пам'яті у людей похилого віку зазвичай пов'язане з віковими змінами організму – з фізіологічними змінами центральної нервової системи, симптомами різних захворювань головного мозку або іншими причинами.

Читайте також: Вагітність після 30: які існують ризики і як підготуватися до зачаття та пологів

Канадські вчені вирішили з'ясувати, як працює пам'ять у літніх людей і в чому її основні особливості. Дослідження та спостереження велися понад 20 років.

Механізм погіршення пам'яті у літніх людей

Вчені стверджують, що літні люди зберігають занадто багато знань у своєму мозку, і це призводить до "захаращення" спогадів. В результаті у людей похилого віку, на відміну від молодих, виникають проблеми із запам'ятовуванням якоїсь конкретної інформації.

У звичайному житті люди пригнічують частину інформації, що надходить, якщо вона не належить до важливого поточного завдання. Наприклад, коли ми керуємо машиною, ми повністю зосереджуємося на дорозі, не надто відволікаючись на пейзаж. Вчені встановили, що з віком людині складніше блокувати подібні інформаційні потоки, і її пам'ять просто перевантажується і гірше працює.

Вчені стверджують, що люди відчувають труднощі, коли намагаються згадати якусь конкретну деталь. Тому що в їхньому мозку ця деталь пов'язана з безліччю інших подібних деталей.

Вчені підкреслюють, що хоча явище, що спостерігається, може призводити до проблем з пам'яттю, з іншого боку, воно ж може приносити і користь для людини — наприклад, дозволить приймати більш виважені рішення і робити більш осмислені висновки.