Чим шкідливий пошук щастя

Активне прагнення до щастя може посилити бажання шукати задоволення за рахунок інших (розрив дружби, тому що вам не весело), ​​суспільства (швидка їзда може зробити вас щасливим, але це ставить під загрозу життя людей) або навколишнього середовища (утримання кондиціонер увімкнений на ніч).

Читайте також: Можуть бути небезпечними для людей: науковці знайшли понад 20 вірусів у диких тварин

Це можна назвати егоцентризмом, а він, крім того, що робить іншим погано, також робить людей, які прагнуть щастя, самотнішими, бо ніхто не хоче будувати відносини з такими людьми. Зосереджуючись на тому, щоб зробити себе щасливими, ми забуваємо про основний принцип щастя, який полягає в тому, щоб шукати справжнє щастя поза собою.

Люди, які є найщасливішими (це встановлено за результатами тестів), повідомляють про хорошу соціальну підтримку (яку вони дають та отримують), живуть змістовним життям, яке дозволяє робити внесок у суспільство (докладати зусилля для розвитку навичок, які добре служать іншим), відчути велику кількість позитивних емоцій, які часто виникають під час спілкуванням з іншими людьми. Це іронія цілеспрямованого прагнення до щастя. Зосередження на собі та бажання бути щасливішим зменшує наші шанси відчути щастя.

Це може змусити нас усвідомити, що ми нещасні. Ідея про те, що ми маємо його шукати, може підсилювати відчуття відсутність щастя в нашому житті. Чим більше ми звеличуємо пошук щастя, тим більша ймовірність того, що ми будемо не задоволені нашим теперішнім життям. Що ще гірше, чим більше ми відчайдушні в пошуках щастя, тим більша ймовірність, що у нас виникне депресія.

Як покращувати свій стан

Якщо ми занадто вузько зосередимося на прагненні до щастя, ми ризикуємо забути про благополуччя, яке глибше, ніж простий гедонізм, і охоплює зв’язки з людьми, життєві цілі, відчуття виконаного завдання та власної гідності.

Ось п’ять способів покращити своє самопочуття:

  1. Переконайтеся, що ви можете задовольнити свої основні потреби та тих, про кого ви піклуєтеся.
  2. Регулярно приділяйте час приємним заняттям, таким як прогулянка, ігри, перегляд чи прослуховування того, що вам подобається.
  3. Інвестуйте в побудову та підтримку позитивних відносин. Зустрічайтеся з друзями, підтримуйте зв’язок з членами сім’ї, розвивайте робочі відносини.
  4. Залишайтеся на зв’язку з тим, що робить ваше життя осмисленим.
  5. Покращуйте ситуацію для своєї спільноти, скажімо, пропагуючи кращі послуги, займаючись волонтерством у своїй громаді або кидаючи виклик несправедливостям.