Аспірантка кафедри психології Університету Мердока Кайлі Стреджесс пояснила, що жах, який люди відчувають у п'ятницю, 13-го має навіть термін – цей стан у медичних колах називають параскаведекатріафобією.

Цікаво Дитяча амнезія: чому ми не можемо згадати наші ранні спогади

Термін ввів психотерапевт Дональд Доссі, який вивчав фобії.

Що стається у п'ятницю 13-го

Дослідження, яке проводили у Фінляндії показало невеликий сплеск ДТП у п'ятницю 13-го. Однак ця проблема була пов'язана з тривожністю, а не невдалим збігом обставин в цілому.

Інше дослідження не виявило збільшення кількості неприємних ситуацій у цей день, але все ж підсумувало: якщо ви забобонні, 13-го за кермо краще не сідати,
– зазначила психологиня.

Чому саме п'ятницю 13-те вважають нещасливим днем

Психологи пояснили, що стигми, які пов'язані з цією датою, швидше за все, виникли через забобони.

Якщо ви відчуваєте невелике занепокоєння в цю п'ятницю, намагайтеся частіше згадувати, що вона нічим не відрізняється від інших днів,
– радить психологиня.

Цікаво, що в різних країнах є інші дати, з приводу яких люди мають неприємні упередження. Так, наприклад, в Італії більше бояться числа 17, а в Греції, Іспанії та Мексиці невдалий день не п'ятниця, а вівторок, 13-те.

У Китаї цифру 4 вважають особливо нещасливою, бо вона звучить майже так само, як слово "смерть".

Чому люди вірять у забобони?

Саме забобони є першими елементами віри в надприродне. Анімістичні та магічні уявлення про світ заклали основу для формування релігій. Попри те, що багато з них перетворилися на традиції, в які насправді ніхто не вірить, живучість забобонів вражає.