Нині в Непалі, який теж сильно постраждав від коронавірусу, зареєстровано як мінімум 10 випадків захворювання на мукормікоз. Про це розповів представник міністерства охорони здоров'я Крішна Прасад Пудел.

До теми "Чорна цвіль" дісталася до Іраку: вже померли люди

Вже є перший летальний випадок. Помер 65-річний чоловік, який лікувався у відділенні інтенсивної терапії лікарні в західному Непалі після того, як йому встановили скроневий енцефаліт.

Він помер 3 червня 2021 року... Після того, як мазок з носа показав грибкові гіфи, а біопсія носа і губ – мукормікоз,
– йдеться в заяві провінційної лікарні Сеті.

При цьому в лікарні додали, що у чоловіка був негативний результат тесту на коронавірус.

Що відомо про мукормікоз:

  • Мукормікоз раніше був дуже рідкісним. Його спричиняє мукорна цвіль, яку можна виявити у ґрунті, рослинах, гної, а також у фруктах та овочах, які гниють.
  • Летальність від інфекції становить понад 50%.
  • Але під час сплеску коронавірусу в Індії від "чорного грибку" почали страждати тисячі людей.
  • Аби мукормікоз не потрапляв у мозок пацієнтів, іноді хірурги повинні були видаляти вражені органи – очі, ніс і навіть щелепу.
  • Кажуть, що основною причиною спалаху мукормікозу в Індії стало надмірне використання стероїдів для лікування пацієнтів з коронавірусом.

Ситуація з коронавірусом у Непалі

На початку квітня у Непалі почалося різке зростання випадків зараження коронавірусом. Пік поширення інфекції припав на середину травня, коли в країні виявляли понад 9 000 хворих на день.

Добовий приріст захворюваності дещо знизився, але система охорони здоров'я залишається під тиском. Загалом від початку пандемії в країні виявили понад 581 тисячу хворих на COVID-19, більш ніж 7,7 тисяч – померли.

Прем'єр-міністр Непалу К.П. Шарма Олі звернувся до міжнародної спільноти із закликом поставити вакцини для боротьби з пандемією.