Ба більше, COVID-19 та туберкульоз мають схожі симптоми. Тож у Міністерстві охорони здоров'я пояснили, чим вони відрізняються.

Увага Як адаптуватися до нових умов: дієві поради, щоб позбутися стресу

Коли з'являються перші симптоми

Для коронавірусу притаманний гострий перебіг захворювання вже протягом тижня. У середньому він триває приблизно 2 тижні.

Тоді як туберкульоз не проявляється швидко: початок захворювання може розтягнутися на кілька тижнів, а інколи – місяців.

  • Слабкість

У хворого на туберкульоз може спостерігатись зниження працездатності та загальна втомлюваність. У пацієнтів із COVID-19 все залежить від тяжкості захворювання.

  • Лихоманка

Коронавірус може супроводжуватись вираженою лихоманкою. При легкій формі – температура тіла сягає до 38 градусів, при важкій – понад 38.

При туберкульозі спостерігається незначне підвищення температури тіла до 37 – 37,2, при важких формах – виражена лихоманка. Для туберкульозу також характерна підвищена пітливість уночі та зниження маси тіла без "визначеної" причини. Під COVID-19 ці прояви не яскраво виражені.

  • Схожі симптоми

Серед симптомів, які характерні для COVID-19, також є:

  • головний біль;
  • нежить;
  • закладеність носа;
  • спотворення смаку та/чи запаху або повна втрата їх сприйняття;
  • біль у горлі та м'язах.

Водночас "задишка" є симптом обох захворювань, проте може мати різні особливості,
– наголосили у відомстві.

При туберкульозі – вона може з'являтись під час фізичного навантаження. Також задишка може спостерігатись при важких поширених формах туберкульозу, коли легеневі тканини сильно уражені.

Для COVID-19 – вона характерна не лише при легкій формі перебігу, але й може з'являтись при середній та важкій. Також при важкій формі коронавірусу може траплятись відхаркування кров'ю. У випадку туберкульозу цей симптом спостерігається при важких поширених формах.

Окрім того, для важких форм коронавірусної хвороби може бути характерна зміна психічного стану людини.

Що робити, якщо є підозра на туберкульоз


Якщо ви занедужали і підозрюєте в себе туберкульоз, вам необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, який призначить необхідний спосіб діагностики. А у разі отримання позитивного результату досліджень – до фтизіатра.

Попередньо ж оцінити ризики хвороби вам допоможе онлайн-тест.

Туберкульоз в Україні

У 2020 році в Україні зареєстрували 17 593 випадки захворювання на активний туберкульоз, включно з рецидивами. У розрахунку на 100 000 населення показник захворюваності — 42,2, що майже на 30% менше ніж у попередньому році.

За даними ВООЗ, оціночний рівень захворюваності в Україні становить 34 000 випадків (22 000 – 48 000) або 77 на 100 тисяч населення (від 50 до 110). Відповідно пандемія просто поглибила проблему із недовиявлення туберкульозу.

За даними моделювання, проведеного ВООЗ у 2020 році, визначено, що пандемія COVID-19 призведе до скорочення виявлення туберкульозу, водночас смертність від цієї недуги збільшиться. Припускають, що у проміжок часу між 2020 та 2025 роками, як наслідок пандемії COVID-19, можуть зареєструвати ще 1,4 мільйона смертей від туберкульозу.

Коронавірус в Україні

  • Від початку пандемії COVID-19 в Україні зафіксували 3 716 988 випадків захворювання.
  • Станом на 12 січня видужали 3 530 624 пацієнти. Втім, жертвами коронавірусу стали 97 737 мешканців країни.
  • Впродовж останньої доби в країні підтвердили 7 117 випадків COVID-19.

Буде цікаво – міфи про коронавірус, які здивують: дивіться відео