За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, цей план передбачає підняття питання щеплення на вищий щабель. Адже документ виведе вакцинацію з суто медичної площини.

Читайте також Україна може отримати ще 10 мільйонів доз вакцин у 2021 році, – Степанов

Що передбачає анонсований Зеленським Національний план вакцинації

Раніше МОЗ створило дорожню карту вакцинації, яка передбачає 5 етапів. Цей документ діє на території всієї країни, але він має "більш медичне" значення: "Він має більш медичний аспект, тому що вакцинація – це медична дія".

А от анонсований рішенням РНБО та указом президента Зеленського Національний план вакцинації, як запевнив Максим Степанов, – це вже інший рівень.

Це підняття питання вакцинації на вищий рівень, із долученням туди інших міністерств. Наприклад, МЗС, яке буде зараз максимально допомагати в отриманні та доставлення вакцин в Україну, ОДА, органів місцевого самоврядування,
– розтлумачив очільник Міністерства охорони здоров'я.

Він наголосив, що до нового плану чинну дорожню карту вакцинації – з урахуванням всіх етапів і груп ризику – повноцінно інтегрують.

Головне про рішення щодо створення Національного плану вакцинації

Кабінет Міністрів розробити та затвердити Національний план вакцинації проти COVID-19 повинен через 7 днів. Якщо відштовхуватися від дати підписання указу президентом та враховувати тільки робочі дні, це мало статися не пізніше 13 квітня. У підготовці документу уряд повинен:

  • Врахувати кращий міжнародний досвід.
  • Встановити мінімально необхідну щомісячну кількість щеплень.
  • Визначити джерела та строки постачання вакцин, а також і відповідальний за це осіб.
  • Передбачити активізацію переговорів з виробниками вакцин проти COVID-19.
  • Гарантувати ефективну роз'яснювальну роботу щодо вакцинації серед українців.

Мета запровадження плану – забезпечити щеплення більшості дорослого населення України до кінця 2021 року. Наразі, станом на початок квітня, кількість вакцинованих першою дозою в Україні не сягнула й 300 тисяч людей.

Вакцинація
Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу

Варто знати Чи можна колоти другу дозу вакцини проти COVID-19 від іншого виробника: пояснення МОЗ