Завдяки такому "бізнесу" їм вдалося отримати понад 3 мільйони гривень. Нові корупційні схеми пов'язані з підробкою міжнародних сертифікатів про вакцинацію. Цього разу – на Черкащині та у Рівному.

Увага Як вчасно розпізнати інсульт і врятувати життя: головні ознаки та причини

У Черкасах сімейні лікарі вносили фейкові дані

У Черкасах організувала схему головна медична сестра однієї із міських поліклінік регіону, вона залучила до оборудки ще декількох медпрацівників та лікарів.

Так, сімейні лікарі понад рік вносили в електронну систему охорони здоров'я eHealth неправдиві записи про вакцинацію громадян. Однак саму вакцинацію вони не проводили. Коштувала "послуга" – 2 тисячі гривень з людини.

Так званих клієнтів медики знаходили серед відвідувачів медзакладу. Більшість з них або були скептично налаштовані щодо вакцинації, або мали певні побоювання.

За даними слідства такі "заробітки" принесли зловмисникам приблизно 2,5 мільйона гривень.

Лікар з Рівного організував схему сам

У Рівному схему підробки сертифікатів про вакцинацію організував лікар однієї з амбулаторій. Так, кожен день від 5 до 10 осіб отримували сертифікати – знову ж таки без проведення вакцинації.

Щоб знайти "охочих" лікар залучив свого знайомого, який працював на залізниці. Це дозволяло йому організовувати безперебійний потік "клієнтів".

За фальшивку брали від 1, 4 до 2 тисяч гривень. Ця схема приносила зловмисникам приблизно 500 тисяч гривень щомісяця. Однак правоохоронці затримали медика у його робочому кабінеті під час отримання чергової "винагороди" за підроблений сертифікат.

Правоохоронці провели обшуки / Фото СБУ

Нестимуть відповідальність

Зараз встановлюють усіх обставини, щоб притягнути до відповідальності усіх причетних осіб. Слідство триває.

СБУ нагадує, що за виготовлення та використання підроблених документів, у тому числі результатів тестів і сертифікатів про вакцинацію від COVID -19, передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність.