Коли можна чекати на спад захворюваності в Києві

Лікарка-епідеміолог, ексзаступниця головного санітарного лікаря Людмила Мухарська вважає, що стабілізація захворюваності в столиці залежить від багатьох складових.

До теми Україна другий день лідирує в Європі за темпами поширення COVID-19

Для того, щоб при дотриманні всіх необхідних заходів ситуація стабілізувалася, потрібен подвійний інкубаційний період. Інкубаційний період, ми знаємо, два тижні. Тобто, для стабілізації потрібно хоча б 3 – 4 тижні. За умови, що ці заходи будуть дотримуватися, всі,
– заявила епідеміологиня.

Великодні свята можуть погіршити ситуацію

За словами Людмили Мухарської, на свята вірогідні порушення карантину, а тому ситуація з локдауном може трохи подовжитись.

Великдень, травневі свята – це може накластися. Якщо ситуація почне стабілізуватися, і люди на свята порушать усі ці необхідні заходи, то може ситуація з карантином знову трошки подовжитися,
– сказала лікарка.

Яка захворюваність на COVID-19 в столиці сьогодні

  • За останню добу виявили 1 886 нових випадків коронавірусу. Це на 469 більше ніж за попередній період. Інформація станом на 8 квітня.
  • У Києві дуже напружена ситуація у лікарнях. Більшість медзакладів, які приймають хворих на коронавірус вже заповнені. Влада готує місця у пологових будинках, дитячих лікарнях та протитуберкульозному диспансері.