Міністр хімічної промисловості країни Садананда Говда повідомив, що загальне число пацієнтів з мукормікозом в Індії – 8 848. Недуга розвивається у людей, які інфікувались коронавірусом SARS-CoV-2.

До теми Чи загрожує Україні "чорний грибок", який поширюється на тлі COVID-19

Садананда Говда розповів, що внаслідок поширення недуги серед пацієнтів усім штатам Індії виділили спеціальний протигрибковий засіб.

Після детального аналізу зростального числа випадків мукормікозу в різних штатах, кожному з них сьогодні було виділено 23 680 флаконів "Амфотерицин-В". Розподіл організували на основі загального числа пацієнтів, що становить 8 848 по всій країні,
– повідомив Гоуда.

Він зауважив, що найбільше від цієї недуги постраждав штат Гуджарат. Там мукормікоз діагностували аж у 2 281 людини.

Також багато пацієнтів з цим грибковим захворюванням виявили у штатах Махараштра, Андхра-Прадеш і Телангана.

Загалом хвороба, яка була раніше досить рідкісною, вже забрала в Індії 212 життів.

Що таке "Мукормікоз"

  • Мукормікоз – це ускладнення, викликане грибковою інфекцією.
  • Хвороба розвивається у тих людей, які контактують з грибковими спорами в навколишньому середовищі. Або ж після того, як грибок проникає в шкіру через поріз, подряпину або опік.
  • Найнебезпечнішим ця хвороба є для діабетиків та для людей з заниженим імунітетом.
  • Академік Національної академії наук Володимир Широкобоков розповів, що зазвичай такий грибок виявляють у людей з поганим імунним захистом, до прикладу зі СНІДом. Але тепер його діагностують й у хворих на коронавірус. Це опортуністична інфекція, яка виникає у вигідних для неї умовах на тлі послаблення організму людини.