Посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук в ефірі одного з українських телеканалів заявив про певне непорозуміння щодо вакцин. Через це під загрозою опинилося взаємне визнання сертифікатів про щеплення.

Важливо розуміти Посол Британії: закуплена Україною вакцина Covishield і AstraZeneca – одне й те саме

"Ми над цим питанням працюємо спільно й будемо схвалювати найближчим часом рішення. В Ізраїлі безперечно високий рівень вакцинації, сьогодні вони колють фактично тільки дві вакцини – Pfizer i Moderna", – підкреслив дипломат.

Він підкреслив, що саме 8 березня Україна й Ізраїль розпочали перемовини щодо взаємного визнання так званих паспортів вакцинації, адже цей процес вже стартував і в Україні.

У нас з цим поки що проблеми, оскільки ті вакцини, які застосовуються українським урядом, Ізраїль поки не збирається погоджувати,
– заявив Євген Корнійчук.

Ізраїль та Україна: порівняння вакцинації

  • Ізраїль є безперечним лідером за темпами вакцинації в усьому світі. За даними порталу Our World in Data, вже станом на 7 березня там ввели щонайменше 1 дозу вакцини вже 100% населення.
  • При цьому Ізраїль використовує лише Pfizer i Moderna – провідні дводозові вакцини від коронавірусу. Враховуючи такі темпи, з 8 березня там дещо спростили режим в'їзду для окремих категорій людей.
  • Натомість Україна пасе задніх. Ми лише нещодавно отримали вакцину від єдиного виробника Covishield – індійської компанії, що виробляє вакцини Astra Zeneca. Станом на 8 березня в Україні вакцинували менш як 18 тисяч людей.