Мета вакцинації

Про це розповів директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге. Він нагадав, що раніше організація говорила про досягнення колективного імунітету при вакцинації не менше 70% населення Землі.

Увага Вітамін D чи вітамін С: що справді покращує імунітет

Втім, Дельта-штам коронавірусу "змінив правила гри". Тож на цьому етапі всесвітньої вакцинації від COVID-19, цей процес покликаний захистити людей від важких форм захворювання. А формування колективного імунітету вже не є пріоритетною метою.

До нього не було більш заразних варіантів. Я вважаю, що це підводить нас до того моменту, коли основною метою вакцинації є, перш за все, запобігання важких форм хвороби і смертності,
– зазначив Клюге.

На думку епідеміологів, зараз здається "ілюзорним досягнення колективного імунітету лише за допомогою вакцин, але вони залишаються вирішальними для стримування пандемії".

Разом з тим, наголосили, що дуже високий рівень вакцинації також залишається важливим. Все, "щоб зменшити тиск на системи охорони здоров'я, яким відчайдушно потрібно лікувати інші захворювання, окрім COVID-19".

Також припустили, що найімовірніше хвороба залишиться ендемічною і її не вдасться позбутись повністю.

Раніше Знищити коронавірус неможливо: ВООЗ назвала небезпечні мутації

Коронавірус у світі: статистика захворюваності

Джерело: Університет Гопкінса

  • Станом на 10 вересня у світі офіційно повідомили про понад 223 мільйони випадків інфікування SARS-CoV-2, майже 4,6 мільйона хворих на коронавірус, на жаль, померли.
  • Найбільше інфікованих виявили у США – понад 40 мільйонів від початку пандемії. Загалом COVID-19 забрав життя більш ніж 654 тисячі американців.
  • Наступними ідуть – Індія, Велика Британія, Іран, Бразилія.