Про це повідомила завідувачка кафедри інфекційних хвороб Національного медичного університету імені Богомольця професорка Ольга Голубовська. За її словами, зазвичай бустерну дозу роблять через пів року після вакцинації.

До теми Поки не для виїзду за кордон: хто в Україні матиме право на бустерну дозу вакцини

Звичайно, щеплення повинно робитися після консультації з лікарем.

Що стосується бустерної дози, більше схиляюся, що так, через пів року після вакцинації слід подумати про додатковий захист груп ризику, але вирішувати це повинен лікар індивідуально,
– пояснила інфекціоністка.

Голубовська також повідомила, що в групу ризику входять не тільки літні люди, це також громадяни з різними імунними захворюваннями. Про молодих людей поки не мовиться.

Що таке бустерна доза

Бустерну дозу можуть потребувати всі люди, які пройшли вакцинацію, у яких після певного часу знизиться імунна відповідь до коронавірусу. Її вводять через пів року після вакцинації, тоді як додаткову дозу – через 28 днів.

Рекомендації щодо бустерних доз

  • Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендувала людям з імунодефіцитом отримати третю, бустерну дозу вакцини проти COVID-19.
  • Водночас масову вакцинацію додатковими дозами експерти ВООЗ не рекомендують.
  • Центр з контролю та профілактики захворювань США (CDC) рекомендує вакцинуватися третьою дозою щонайменше за 6 місяців після другого щеплення.
  • Головний санітарний лікар Ігор Кузін пояснив, що сьогодні в Україні лише рекомендовано отримати так звану додаткову (третю) дозу тим, хто має проблеми з імунітетом, або людям, які проходять гормональну терапію, що знижує імунітет. Введення бустерної дози не для груп ризику наразі не рекомендовано.