Всесвітня організація охорони здоров'я виявила, що за 2 місяці до повідомлення влади Китаю у центральній частині країни госпіталізували близько 90 людей з подібними на COVID-19 симптомами.

До теми Стратегія на самознищення: у ВООЗ обурені розподілом вакцин проти COVID-19

Аби підтвердити свою теорію, експерти ВООЗ запропонували китайській стороні перевірити зразки крові у ширшого кола населення. Але влада країни поки що не дала свого дозволу.

За останні місяці влада КНР зробила тести на антитіла приблизно 2 третинам цих пацієнтів і повідомила, що слідів зараження немає. Але дослідники ВООЗ вважають, за цей час вміст антитіл міг просто впасти до такого рівня, при якому їх неможливо виявити.

Початок коронавірусу в Китаї: що відомо

  • Про перших хворих на пневмонію невідомого походження Китай повідомив 31 грудня 2019 року.
  • Згідно з даними ВООЗ, отриманими від уряду країни, перші клінічні прояви у хворих з'явились 8 грудня.
  • Але в урядових записках за 17 листопада 2019 року є свідчення про те, що 55-річний житель провінції Хубей інфікувався невідомою хворобою. Про це свідчать документи, отримані журналістами видання South China Morning Post. Поки що невідомо, чи перевірили експерти ВООЗ цю версію.
  • Раніше походження коронавірусу асоціювали продовольчим ринком в Ухані. З ним було пов'язано багато перших зареєстрованих хворих. Але нещодавно вчені ВООЗ заявили, що неможливо дослідити те, як збудник коронавірусу потрапив на міський ринок.
  • Також експерти не виявили доказів циркуляції коронавірусу в Ухані до грудня 2019 року. Дослідники прийшли до висновку, що інфекція могла поширюватися за межами регіону до перших зареєстрованих випадків спалаху.