Новини про коронавірус в Україні

Статистика поширення COVID-19

Джерело: МОЗ

Впродовж минулої доби захворіли на коронавірус 3 615 людей, зокрема 348 дітей та 61 медпрацівник. До лікарень госпіталізували 1 056 хворих з симптомами COVID-19, від ускладнень хвороби, на жаль, померли 76 пацієнтів.

До теми Час подбати про вітамін D: готуємося до сезону застуд

Водночас видужали 1 310 людей. Добові показники захворюваності дещо зменшились, днем раніше виявили 3 663 випадки зараження.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • Київ – 406 випадків;
  • Вінницька область – 98 випадків;
  • Волинська область – 91 випадок;
  • Дніпропетровська область – 196 випадків;
  • Донецька область – 110 випадків;
  • Житомирська область – 112 випадків;
  • Закарпатська область – 22 випадки;
  • Запорізька область – 165 випадки;
  • Івано-Франківська область – 90 випадків;
  • Київська область – 162 випадки;
  • Кіровоградська область – 13 випадків;
  • Луганська область – 109 випадків;
  • Львівська область – 292 випадки;
  • Миколаївська область – 69 випадків;
  • Одеська область – 233 випадки;
  • Полтавська область – 70 випадків;
  • Рівненська область – 110 випадків;
  • Сумська область – 78 випадків;
  • Тернопільська область – 147 випадків;
  • Харківська область – 341 випадок;
  • Херсонська область – 97 випадків;
  • Хмельницька область – 191 випадок;
  • Черкаська область – 99 випадків;
  • Чернівецька область – 235 випадків;
  • Чернігівська область – 79 випадків.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналуГоловні правила профілактики коронавірусу / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

Вакцинації в Україні

Впродовж доби, 9 вересня, в Україні проти COVID-19 вакцинували 173 615 людей, зокрема, першу дозу отримали 67 042 людини, другу, відтак завершили імунізацію – 106 573 людей.

Показники госпіталізації з COVID-19

Джерело: МОЗ

Станом на 10 вересня у 3 регіонах країни епідеміологічні показники не в межах норми. Найгірша ситуація на Львівщині, вже протягом довго часу область має високу динаміку госпіталізацій хворих коронавірусом. На другому місці Закарпатська область. Також раптово до цього списку увійшла Волинська область.

Карантин в Україні можуть посилити

Джерело: 24 канал

Віктор Ляшко повідомив, що МОЗ ініціюватиме позачергове засідання Кабміну. На порядку денному буде питання про внесення змін до адаптивного карантину.

Чи перейдуть школи Львова на дистанційне навчання

Джерело: Львівська міськрада

За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, уряд не запроваджуватиме в областях протиепідемічних заходів жовтої зони. За словами головної освітянки Львова Зоряни Довганик, усі школярі поки навчатимуться очно. Про перехід на повноформатне дистанційне навчання поки не мовиться.

Актуально Аби уникнути падіння рівня антитіл проти Дельта: Sinovac потрібно три дози

Рекордне зростання на Львівщині

Джерело: 24 канал

У Львівській області фіксують рекордне зростання нових випадків інфікування коронавірусом. За минулу добу, 9 вересня, недугу виявили у 292 осіб.

У кількох школах Миколаєва виявили коронавірус

Джерело: "Суспільне"

У Миколаєві виявили випадки COVID-19 у 5 школах. Учнів декількох класів перевели на самоізоляцію, тому вони будуть навчатися дистанційно.

Що робити, якщо в учня виявили коронавірус?

Учень з ознаками COVID-19 повинен одразу одягнути маску, після цього його мають ізолювати у спеціально відведене приміщення. Вчитель має повідомити адміністратора школи, а школа – батьків. Потім потрібно провести провітрювання поза графіком та дезінфекцію поверхонь.У разі підтвердження випадку COVID-19 в одного з учнів, всі інші діти відповідного класу повинні піти на самоізоляцію до отримання результатів тестів.

Якщо тест не підтверджує COVID-19, діти повертаються на навчання. Проте підтверджує – учні повинні перейти на дистанційку на два тижні.

Вчителі відмовляються від вакцинації

Джерело: РБК-Україна

В Івано-Франківській області від вакцинації відмовились понад 12 тисяч освітян, а понад 32% від загальної їх кількості. Не стимулює вчителів навіть те, що за вакцинацію можна отримати премію у тисячу гривень. Загалом в регіоні вакцинували від коронавірусу лише 10 332 (28%) працівники сфери освіти.

Іноземці та особи без громадянства можуть вакцинуватися в Україні

Джерело: МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що всі іноземці та особи без громадянства, які перебувають в Україні на законних підставах, можуть вакцинуватися від коронавірусу. Тобто, і особи, визнані біженцями або тими, які потребують додаткового захисту. Зробити це можна за тією ж процедурою, що і громадяни України.

У Чернівецькій області можуть закрити 600 шкіл

Джерело: "РБК-Україна"

Станом на 10 вересня вакцинували від коронавірусу 80% штату лише чверть закладів освіти в Чернівецькій області. Так, якщо карантин посилять, то можуть закритися майже 600 шкіл, дитсадків та вишів. Схожа ситуація з вакцинацією в закладах освіти спостерігається і в Чернігівській області. До "жовтої" зони адаптивного карантину у Чернігівській області не готові 75% шкіл.

Разумков вдруге захворів на коронавірус

Джерело: фейсбук Дмитра Разумкова

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков захворів на коронавірус. Вперше він інфікувався COVID-19 у листопаді 2020 року. Про друге зараження спікер Ради написав у фейсбуці 10 вересня.Вчителі будуть працювати, навіть якщо вони невакциновані

Джерело: "Суспільне"

Начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко розповів, що всі вчителі продовжуватимуть працювати незалежно від того, чи вакциновані вони, а заклад освіти працюватиме, тільки буде використовуватись дистанційна форма навчання.

Рейди з контролю маскового режиму у Києві

Джерело: "Громадське Радіо"

Показові перевірки за тим, як мешканці Києва носять засоби індивідуального захисту, вже проводять. рішення про посилення контролю за дотриманням карантинних вимог у столиці було прийняте на засіданні комісії з надзвичайних ситуацій Київської області. Саме після цього правоохоронці та чиновники буцімто почали рейди. Чи застосовують до порушників карантину якісь заходи, наразі невідомо.

Новини про коронавірус у світі 10 вересня

Статистика захворюваності

Джерело: Університет Гопкінса

Станом на 10 вересня у світі офіційно повідомили про понад 223 мільйона випадків інфікування SARS-CoV-2, майже 4,6 мільйона хворих на коронавірус, на жаль, померли.

Найбільше інфікованих виявили у США – понад 40 мільйонів від початку пандемії. Загалом COVID-19 забрав життя більш ніж 654 тисячі американців.

Перша країна Євросоюзу скасувала усі коронавірусні обмеження

Джерело: Politico

Данія стала першою країною в ЄС, яка зняла всі обмеження, впроваджені через COVID-19. Її мешканців повертаються до темпу життя, який був перед пандемією.

В Ізраїлі скаржаться, що хасиди повертаються з Умані з фальшивими тестами

Джерело: Ynet

Сотні паломників-хасидів повернулися до Ізраїлю зі святкування в Умані Рош га-Шана. У частини з них виявили підроблені тести на коронавірус. Зокрема, 13 студентів єшив поліцією Ізраїлю затримала після повернення з Умані з фальшивими довідками про негативний тест на коронавірус.

ЄС повернув обмеження на в'їзд з 6 країн

Джерело: Єврорада

Євросоюз переглянув список країн, громадяни яких можуть подорожувати територією ЄС без додаткових обмежень. З переліку виключили Вірменію, Азербайджан, Албанію,
Бруней-Даруссалам, Японію, Сербію.

В Японії виявили штам Ета

Джерело: NHK

Міністерство охорони здоров'я Японії заявило, що в країні підтвердили 18 випадків зараження варіантом коронавірусу Ета. Це перші випадки захворювання цим штамом в країні.

Зіпсовані вакцини у Великій Британії

Джерело: The Telegraph

Попри те, що в багатьох країнах є дефіцит вакцин проти коронавірусу, Велика Британія знищить понад 800 тисяч доз препарату AstraZeneca. Це зроблять через закінчення терміну придатності.

У ВООЗ змінились настрої щодо вакцинації

Джерело: Le Figaro

У Всесвітній організації охорони здоров'я вважають, що вакцини поки покликані захистити від COVID-19, а не домогтися колективного імунітету від недуги. Це поняття зараз назвали "ілюзорним". Про це розповів директор Європейського регіонального бюро ВООЗ Ханс Клюге. Він нагадав, що раніше організація говорила про досягнення колективного імунітету при вакцинації не менше 70% населення Землі.

Більше тут Колективний імунітет від COVID-19 став ілюзорним, – у ВООЗ змінились настрої щодо вакцинації

Дослідження коронавірусу

105 чинників, які підвищують або знижують ризик зараження COVID-19

Вченим вдалося виділити 105 різних чинників, в тому числі найнесподіваніших, які можуть потенційно впливати на ймовірність інфікування та навпаки, надавати захисний ефект. Деякі з них добре відомі: наприклад, високий індекс маси тіла. Однак були й несподівані відкриття: наприклад, високі чоловіки з більшою вагою мали підвищений ризик зараження в порівнянні з низькорослими з нормальною вагою.

Більше тут Назвали 105 факторів, які підвищують або знижують ризик зараження COVID-19

Наскільки високий ризик зараження коронавірусом в громадському туалеті

Громадський туалет вважається зоною підвищеного ризику зараження COVID-19. Найбільший огляд досліджень про ймовірність передачі вірусів і бактерій у вбиральнях показав, що ці страхи сильно перебільшені навіть вченими.