Новини про коронавірус в Україні 20 липня

В Україні знову зросла кількість хворих на COVID-19

Джерело: МОЗ

За минулу добу в Україні зафіксували 598 нових хворих на COVID-19. Серед них 23 дитини.

Днем раніше Новини про коронавірус 19 липня: обов'язкова самоізоляція невакцинованих, інтервал між CoronaVac

За цей самий період до лікарень госпіталізували 279 людей. Побороти недугу вдалося 540 українцям. На жаль, померли ще 25 пацієнтів.

За добу протестовано:

  • методом ПЛР – 21 459 людей;
  • методом ІФА – 8 387 людей;
  • експрес-тестами – 12 565 людей.

Всього від початку пандемії в Україні провели всього 11 182 527 ПЛР-тестувань.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Смертність від COVID-19 в Україні зросла до нового річного максимуму, – НАН

Джерело: НАН України

В Україні летальність від COVID-19 зросла до нового річного максимуму. Локальне перевищення позначки становить 4% для дат поблизу 1 липня 2021 року. Окрім цього, в країні змінилася тенденція захворюваності на коронавірус. На важкий перебіг інфекції почали частіше хворіти діти та молоді люди.

Загрозлива тенденція: визначили область, де погіршується ситуація з коронавірусом

Джерело: KSE

Експерти Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки (KSE) повідомляють, що Одеська область демонструє загрозливу тенденцію зростання показників захворюваності на коронавірус.

Вакцинація в Україні: понад 2,7 мільйона українців щепились

Джерело: МОЗ

За минулу добу в Україні вакцинували 81 015 людей. 50 267 з них отримали першу дозу, а 30 748 – другу. Натомість від початку вакцинальної кампанії в країні вакцинували 2 717 790 громадян. Загалом в країні провели 4 179 663 щеплень.

вакцини в україні
Дані про вакцини проти коронавірусу / Інфографіка 24 канал

Як використовувати вакцину Moderna і скільки доз у флаконі: пояснення Ляшка

Джерело: 24 канал

В інструкції виробника вакцини вказано, що в одному флаконі 13 – 15 доз. Але на упаковці написано, що у флаконі 15 доз. Україна забезпечила ефективні шприци, які дозволять мати 15 доз. Насамперед Ляшко закликав працівників сфери охорони здоров'я використовувати флакон з вакциною повністю – щоб уникнути непотрібних залишків та ефективно використовувати допомогу.

В Україні розпочинається п'ятий етап вакцинації: до кого дійшла черга

Джерело: МОЗ України

Міністерство охорони здоров'я 21 липня розпочинає п'ятий етап вакцинації проти COVID-19. Під час нього щеплення можуть отримати майже всі охочі. Головна умова – ви маєте бути старшим 18 років. При цьому пріоритет, як і раніше, надаватиметься вразливим групам населення.

​​Реєструватися на вакцинацію онлайн в "Дії" більше не потрібно

Джерело: "Дія"

Відтепер в Україні реєструватися на щеплення проти COVID-19 в онлайн-сервісі державних послуг "Дія" більше не потрібно. Тепер вакцинація доступна всім охочим. Це пов'язано із початком п'ятого етапу вакцинації для українців.

Актуально Сексуальне та привабливе: 7 способів, як знову полюбити своє тіло після пандемії

Новини про коронавірус у світі 20 липня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: РНБО

Станом на ранок 20 липня у світі зареєстрували понад 190 мільйонів випадків інфікування SARS-CoV-2. Від ускладнень хвороби померли понад 4 мільйони хворих. Водночас понад 125 мільйонів пацієнтів одужали.

Європейський регулятор оцінює нову вакцину від коронавірусу від Sanofi

Джерело: EMA

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) розпочало експертизу нової вакцини від коронавірусу, яку розробила французька компанія Sanofi Vidprevtyn. До слова, виробник представив вакцину ще в травні. Проміжні результати другої фази досліджень препарату Sanofi показали від 95% до 100% вироблення антитіл після другої ін’єкції у всіх вікових групах (від 18 до 95 років).

Ми все більше віддаляємося від завершення пандемії, – ВООЗ

Джерело: ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили, що ситуація з коронавірусом у світі стає все складнішою. Про це заявила епідеміолог і технічний керівник ВООЗ по COVID-19 Марія Ван Керкхов та пояснила, що причиною тому є циркуляція нових штамів вірусу.

У ВООЗ оновили рекомендації щодо щеплення вагітних та годуючих матерів

Джерело: WHO SAGE

За даними організації, вагітні мають більший ризик захворіти на тяжку форму коронавірусу. Недуга збільшує ймовірність передчасних пологів. Ба більше, новонароджені часто потребують інтенсивної терапії. У зв'язку з цим, як наголосили експерти, країни з обмеженим обсягом вакцин повинні вакцинувати майбутніх матерів у другу чергу:

  • після медперсоналу;
  • громадян похилого віку;
  • людей з хронічними хворобами.

Також оновили рекомендації й для годуючих матерів. Поки що в організації немає даних, що COVID-19 є для них більшу небезпечним, ніж для інших категорій людей. Але експерти не рекомендують припиняти грудне вигодовування через вакцинацію.

Катастрофічно більше: в Індії смертність від коронавірусу занижена вдесятеро

Джерело: The Guardian

Реальна статистика летальних випадків внаслідок коронавірусу в Індії може в 10 разів перевищувати офіційні дані. Згідно з дослідженням, проведеним Центром глобального розвитку в США, з січня 2020 року по червень 2021 року від коронавірусу померло на 3 – 4,7 мільйона більше людей ніж вказано в офіційних даних. Дослідження проводилося на основі вивчення трьох різних джерел даних, аби охопити повну картину пандемії в Індії.

Цікаво Виявили продукти, які знижують ризик COVID-19

Дослідження коронавірусу

Вчені вивчили випадок паралічу обличчя після вакцинації Pfizer

Джерело: MedicalXpress

Британські вчені детально вивчили випадок паралічу Белла у пацієнта, який отримав щеплення препаратом виробництва Pfizer-BioNTech. Зокрема, параліч лицьового нерва стався двічі – після першої дози препарату, а потім після другої ін'єкції. Враховуючи той факт, що параліч Белла (параліч лицьового нерва з невідомої причини) фіксували у пацієнта двічі і лише після вакцинації Pfizer, свідчить про те, що зв'язок таки є. Важливо зауважити, що стан пацієнта потім нормалізувався.

Лісові пожежі впливають на ризик зараження коронавірусом

Джерело: Nature

Вчені оцінили внесок лісових пожеж в поширення COVID-19 в американському місті Рено. Дослідження, яке опубліковано в Journal of Exposure Science and Environmental Epidemiology, показало, що забруднення повітря дрібними частинками сприяє зростанню кількості інфікованих. Дослідження показало, що вплив частинок PM 2.5 був пов'язаний зі збільшенням кількості випадків COVID-19 на 17,7% в порівнянні з рівнем, який вчені прогнозували до початку пожеж.

Чому не можна пропускати другу дозу COVID-вакцини: результати експерименту

Джерело: Stanford Medicine

Саме друга доза вакцини проти коронавірусу викликає потужну імунну відповідь, що забезпечує широкий противірусний захист. Це підтвердив масштабний і детальний аналіз антитіл, сигнальних білків і окремих імунних клітин.