Новини про коронавірус в Україні 24 листопада

З коронавірусом до лікарень потрапили понад 4 тисячі українців за добу: статистика

Джерело: МОЗ

За минулу добу, 23 листопада, в Україні зафіксували 14 325 нових хворих на COVID-19. До лікарень госпіталізували майже вдвічі більше українців, ніж учора – 4 077. Разом з тим, кількість тих, хто одужав від недуги значно вища, ніж кількість хворих – 29 044. Натомість померли ще 595 людей.

Днем раніше ЄС змінить термін дії сертифікатів, ризик тромбозу: новини про коронавірус 23 листопада

Тестування населення

У вівторок в Україні провели 108 827 тестів на коронавірус, зокрема:

  • методом ПЛР — 52 719,
  • методом ІФА — 11 343,
  • досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 44 765.

За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстрована у Києві (1 743), Полтавській (1 060), Донецькій (948), Запорізькій (906) і Хмельницькій (808) областях.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • Київ – 1 743 випадки;
  • Вінницька область – 659 випадків;
  • Волинська область – 581 випадок;
  • Дніпропетровська область – 674 випадки;
  • Донецька область – 948 випадків;
  • Житомирська область – 341 випадок;
  • Закарпатська область – 403 випадки;
  • Запорізька область – 906 випадків;
  • Івано-Франківська область – 525 випадків;
  • Київська область – 795 випадків;
  • Кіровоградська область – 162 випадки;
  • Луганська область – 336 випадків;
  • Львівська область – 511 випадків;
  • Миколаївська область – 556 випадків;
  • Одеська область – 491 випадок;
  • Полтавська область – 1060 випадків;
  • Рівненська область – 619 випадків;
  • Сумська область – 324 випадки;
  • Тернопільська область – 275 випадків;
  • Харківська область – 562 випадки;
  • Херсонська область – 223 випадки;
  • Хмельницька область – 808 випадків;
  • Черкаська область – 518 випадків;
  • Чернівецька область – 173 випадки;
  • Чернігівська область – 132 випадки.

Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Смертність від коронавірусу в Україні
Смертність від коронавірусу у світі на 1 мільйон населення / Джерело: Worldometers / Інфографіка 24 канал

Понад 13 мільйонів людей отримали принаймні одну дозу вакцини проти COVID-19

Джерело: МОЗ

Від початку вакцинальної кампанії в Україні вакцинували 13 000 634 людей. 13 000 632 з них отримали щонайменше одну дозу вакцини, повністю імунізовані та отримали дві дози – 10 225 182 людини. Загалом в країні провели 23 225 814 щеплень і першою, і другою дозою.

За добу 23 листопада щеплення зробила 286 121 людина. Одну дозу отримали 86 299 людей, повністю імунізовані – 199 822 людини.

Уряд розширив список ліків, які застосовуватимуть проти COVID-19

Джерело: 24 канал

Це рішення дозволить оперативно вести переговори зі світовими виробниками щодо постачання лікарських засобів з високою ефективністю.

Працівники Укрпошти й Укрзалізниці відтепер зобов'язані вакцинуватись

Джерело: 24 канал

В Україні розширять перелік професій, для яких вакцинація проти коронавірусу є обов'язковою. Зокрема мовиться про працівників Укрпошти та Укрзалізниці.

В Україні вперше виявили нову мутацію штаму Дельта

Джерело: Інститут молекулярної біології й генетики

В Україні вперше зафіксували появу штаму коронавірусу Дельта AY.4.2. Цю мутацію вірусу виявили у пацієнта з міста Дніпро. Загалом науковці проаналізували 75 зразків, взятих наприкінці жовтня у хворих з восьми регіонів України та вкотре підтвердили, що штам коронавірусу Дельта в країні домінантним.

Наскільки можна відтермінувати COVID-вакцинацію після перенесення хвороби: відповідь МОЗ

Джерело: 24 канал

У МОЗ розповіли, що у випадку інфікування вакцинацію можна відтермінувати на 3 місяці з дати початку хвороби або отримання позитивного ПЛР-тесту. Щеплення можна зробити й раніше, але не раніше ніж через 28 днів із часу прояву симптомів.

У київській мечеті заборонили щеплення однією з вакцин від COVID-19

Джерело: ТСН

У мечеті Ар-Рахма в Києві з 23 листопада відкрили центр масового щеплення громадян. Вакцинуватись у церковному закладі можна не тільки мусульманам, але й всім бажаючим. У переліку доступних препаратів для щеплення немає AstraZeneca. Як виявилося, цю вакцину заборонили через наявність у складі етилового спирту. Мотивували у мечеті це тим, що в ісламі спирт перебуває під забороною.

Українським авіакомпаніям компенсують видатки за евакуаційні рейси під час пандемії

Джерело: Liga.net

Кабінет міністрів України затвердив порядок використання державних коштів для відшкодування витрат українським авіаперевізникам у період пандемії коронавірусу. Кошти компенсуватимуть за здійснення евакуаційних рейсів у період першої хвилі пандемії COVID-19 у 2020 році. На реалізацію програму передбачено 104 мільйони гривень.

До теми Проблеми з COVID-сертифікатом: коли Дія запустить пункти підтримки у містах

10 тисяч випадків на добу: у НАН спрогнозували спад захворюваності на COVID-19

Джерело: НАН України

Українські науковці прогнозують, що в Україні буде в середньому трохи більше ніж 10 тисяч добових випадків заражень коронавірусом. Таку динаміку слід очікувати на початку грудня 2021 року.

В Україні побільшало "помаранчевих" областей: у якій зоні карантину кожен регіон

Джерело: МОЗ

Міністерство охорони здоров'я оновило дані про ситуацію з карантинними обмеженнями в регіонах. Більшість областей відповідають показникам червоного рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. В Україні скоротилась жовта зона карантину. Тепер таких регіонів залишилось тільки два. А Чернівецька область перейшла у помаранчеву зону.

зони карантину
Актуальні показники госпіталізації та захворюваності в областях / Інфографіка МОЗ

Важливо Чому в Україні один із найвищих показників смертності у світі через COVID-19: відповідь лікаря

Як щеплення запобігає госпіталізаціям: дані по вікових категоріях

Джерело: НАН

Згідно з таблицею, серед людей похилого віку, які потрапили в реанімацію під час захворювання, виявилося понад 41% від усього населення віком після 65 років. Всі вони не отримали жодного щеплення. Такі дані за період 7 – 22 листопада 2021 року. Водночас навіть одна доза вакцини майже втричі знижує ризик гострої симптоматики, а повний курс – практично виключає можливість потрапляння до лікарні.


Таблиця госпіталізацій / Інфографіка НАН

В Україні значно скоротили термін дії "жовтих" COVID-сертифікатів

Джерело: 24 канал

Кабінет Міністрів одразу в 4 рази скоротив термін дії жовтих COVID-сертифікатів. Тепер документ, який підтверджує одне щеплення проти коронавірусу, діятиме лише протягом 30 днів. Про відповідне рішення уряду повідомили на засіданні 24 листопада. Раніше COVID-сертифікат жовтого кольору діяв протягом 120 днів.

Новини про коронавірус у світі 24 листопада

Статистика поширення COVID-19

Джерело: Університет Гопкінса

Станом на 24 листопада у світі виявили понад 258, 9 мільйонів хворих на коронавірус та більш ніж 5,1 мільйона смертей серед пацієнтів.

Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 47,9 мільйона. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених закривають: Велика Британія, Росія, Німеччина, Туреччина та Україна.

США з січня введуть нові вимоги для в'їзду: що зміниться

Джерело: AP news

З січня 2022 року США впускатимуть на свою територію лише вакцинованих. Правила стосуватимуться нерезидентів Сполучених Штатів, які перетинають сухопутні кордони. Передусім мовиться про водіїв вантажівок, офіційних представників інших країн. Американські громадяни та люди з посвідкою на постійне проживання можуть перетинати кордон незалежно від статусу вакцинації. Проте на них чекають численні перешкоди – такі як тестування.

Не купуватимуть "Супутник V": Угорщина відмовилась від китайських та російських вакцин

Джерело: Euractiv

Угорщина ухвалила рішення відмовитись від схеми ЄС зі спільної закупівлі вакцини. Також Будапешт більше не купуватиме російський "Супутник V", відмовляться і від препаратів китайського виробництва.

На Кіпрі маски та COVID-паспорт зобов'язали носити навіть 6-річних дітей

Джерело: Cyprus Mail

В середу, 24 листопада, уряд Кіпру оголосив про нові заходи боротьби зі сплеском коронавірусу. Тепер діти у віці від 6 до 11 років теж зобов'язані носити маски та мати при собі COVID-паспорт.

Італія планує посилити карантинні обмеження: що зміниться

Джерело: Corriere della Sera

Італійський уряд готує постанову про запровадження більш жорстких карантинних обмежень. Вони стосуватимуться тих, хто не пройшов повний курс вакцинації від COVID. Також в документі є пункт про скорочення терміну дії COVID-сертифіката. Якщо раніше він був чинний впродовж 12 місяців, то тепер влада країни хоче скоротити до 9.

Дослідження коронавірусу та розробки

У Німеччині розробляють нову COVID-вакцину: чим вона відрізняється від сучасних

Джерело: MedicalXpress

У Німеччині розробляють нову вакцину проти коронавірусу під назвою CoVac-1. Під час першої фази досліджень він показав сильну реакцію лейкоцитів або Т-клітин у всіх 36 учасників випробування. Це білі кров'яні тільця, які атакують та нейтралізують цілі інфіковані клітини. Це не схоже на реакцію антитіл, викликану традиційними вакцинами проти COVID-19 та іншими вакцинами, які безпосередньо орієнтовані на конкретні патогени в організмі.

У трьох країнах виявили новий "суперваріант" COVID-19 з 32 мутаціями

Джерело: The i Paper

У трьох різних країнах виявили новий штам коронавірусу B.1.1.529 з "надзвичайною кількістю мутацій". Цей варіант COVID-19 походить з Південної Африки, також його зафіксували у Гонконгу та Ботсвані. Профіль мутацій описують як "жахливий" через його здатність ухилятися від антитіл, які можуть боротися з вірусом.

Діти з поганим імунітетом не такі вразливі перед коронавірусом, як вважали раніше

Джерело: Journal of infection

Проведене у Великій Британії дослідження дало несподівані результати: можливо, діти з порушеною імунною реакцією через хронічні захворювання не такі вразливі перед коронавірусом, як вважалося раніше. Разом з тим у дітей з ослабленим імунітетом були нижчі у порівнянні зі здоровими дітьми показники серопозитивності, тобто вироблення антитіл. Так, серед пацієнтів, які отримали позитивний ПЛР-тест у ході дослідження, імунна відповідь виробилася лише у 50%.

У кажанів знайшли новий штам коронавірусу

Джерело: Phys

У британських кажанів виду підковик виявили коронавірус, який пов’язаний із вірусом SARS-CoV2. Однак немає жодних доказів того, що цей новий вірус передавався людині або може передатись людині в майбутньому. Це перший випадок, коли сарбековірус (коронавірус, пов’язаний з атиповою пневмонією) виявили у підковиків (виду Rhinolophus hipposideros) та ще й у Великій Британії.