Новини про коронавірус в Україні

Статистика поширення COVID-19

Джерело: МОЗ

За минулу добу, 25 листопада, в Україні виявили 15 936 нових випадків інфікування коронавірусом. До лікарень госпіталізували 3 404 пацієнтів з COVID-19. Відомо, що 26 811 інфікованих – одужали. Натомість смертність досі залишається високою – за добу хвороба забрала життя 628 пацієнтів.

Днем раніше Експериментальні ліки, сертифікат про негативний ПЛР: новини про коронавірус 25 листопада

Охоплення тестування населення

За добу в країні здійснили 102 899 тестувань на коронавірус різними методами, зокрема:

  • методом ПЛР – 52 316,
  • методом ІФА – 10 092,
  • досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 40 491.

Статистика нових випадків COVID-19 по всій Україні:

  • Київ – 1 438 випадків;
  • Вінницька область – 860 випадків;
  • Волинська область – 589 випадків;
  • Дніпропетровська область – 1 022 випадки;
  • Донецька область – 970 випадків;
  • Житомирська область – 446 випадків;
  • Закарпатська область – 498 випадків;
  • Запорізька область – 1 075 випадків;
  • Івано-Франківська область – 313 випадків;
  • Київська область – 714 випадків;
  • Кіровоградська область – 182 випадки;
  • Луганська область – 182 випадки;
  • Львівська область – 850 випадків;
  • Миколаївська область – 475 випадків;
  • Одеська область – 832 випадки;
  • Полтавська область – 953 випадки;
  • Рівненська область – 611 випадків;
  • Сумська область – 688 випадків;
  • Тернопільська область – 363 випадки;
  • Харківська область – 590 випадків;
  • Херсонська область – 289 випадків;
  • Хмельницька область – 681 випадок;
  • Черкаська область – 548 випадків;
  • Чернівецька область – 261 випадок;
  • Чернігівська область – 506 випадків.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Смертність від коронавірусу в Україні
Смертність від коронавірусу у світі на 1 мільйон населення / Інфографіка 24 канал

42,4% дорослих українців отримали принаймні одне щеплення проти COVID-19

Джерело: МОЗ

Загалом в Україні 34,2% дорослого населення пройшли повний курс вакцинації, відповідно 42,4% – отримали щонайменше 1 дозу препарату.

За минулу добу, 25 листопада, щеплення зробили 273 875 людей. 81 516 отримали лише першу дозу, натомість решта 192 359 – другу.

Від початку вакцинальної кампанії щеплення проти коронавірусу отримав 13 164 651 мешканець України. 13 164 649 з них отримали першу дозу вакцини, натомість повністю імунізовані та отримали дві дози – 10 610 359 людей.

Онкологія, вади серця та діабет не є протипоказом до вакцинації

Джерело: МОЗ

У Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що в Україні всього 1% населення має протипоказання до вакцинації проти COVID-19. До цієї категорії населення не входять люди з гіпертонією, ішемічною хворобою, серцевою недостатністю, вродженими вадами серця, діабетом чи онкологією.

МОЗ закупило Ремдесивір для COVID-пацієнтів

Джерело: Укрінформ

В грудні в Україну надійде 50 тисяч флаконів препарату Ремдесивір, який використовують у лікуванні пацієнтів з важким перебігом коронавірусної хвороби.

Ремдесивір – коротко про препарат
Ремдесивір (торговельна назва Veklury) – розроблений компанією Gilead Sciences, Inc. Ліки вводять внутрішньовенно. Ремдесивір знімає лихоманку у важких пацієнтів і допомагає пережити гостру фазу хвороби.

Препарат дозволений МОЗ України для використання в стаціонарному лікуванні пацієнтів із коронавірусною хворобою, які входять у групи ризику.

Цікаво Зеленський відповів, чи правдива статистика COVID-19 в Україні

Новини про коронавірус у світі 26 листопада

Статистика поширення COVID-19

Джерело: Університет Гопкінса

Станом на 26 листопада у світі виявили понад 260 мільйонів хворих на коронавірус та більш ніж 5,1 мільйона смертей серед пацієнтів.

Від початку пандемії найбільше інфікованих зареєстрували у США – понад 48 мільйонів. Наступними п'ятірку лідерів за кількістю заражених за останні 28 днів закривають: Велика Британія, Німеччина, Росія, Туреччина та Україна.

Німеччина залучить військову авіацію для перевезення COVID-хворих

Джерело: Європейська правда

У Німеччині вже третій день поспіль рекордна захворюваність на коронавірус. Вже від нині, 26 листопада, в країні для перевезення важких хворих залучать військову авіацію.

Зокрема, евакуаційний літак повітряних сил A310 MedEvac перевозитиме важкохворих пацієнтів з коронавірусом до регіонів, де навантаження на реанімації менше. Він оснащений повноцінним реанімаційним обладнанням.

Країни закривають кордони через новий штам

Джерело: The Guardian

Після того, як вчені забили на сполох через появу нового "суперваріанту" коронавірусу B.1.1.529, Ізраїль та Велика Британія вирішили закрити кордони для мандрівників з 7 африканських країн.

Так, Британія повністю закриває авіасполучення з Південною Африкою, Лесото, Ботсваною, Зімбабве, Намібією та Есватіні. Ізраїль додав до цього списку ще й Мозамбік.

Євросоюз розглядає призупинення авіасполучення з Південною Африкою

Джерело: AP

Євросоюз може припинити авіасполучення з ПАР через новий штам коронавірусу B.1.1.529, який виявили в країні. Про це у ЄС повідомили 26 листопада. Міністр охорони здоров'я Німеччини Єнс Шпан зауважив, що новий штам може наробити чимало проблем у Європі.

Німеччина обмежує авіасполучення через новий "суперваріант" COVID-19

Джерело: Der Tagesspiegel

Фахівці попереджають про небезпечний варіант коронавірусу з Південної Африки.

Рішення набуде чинності в ніч на 27 листопада. Авіакомпаніям буде дозволено перевозити лише німців до Німеччини. Громадяни, які прибули до країни, муситимуть пробути на самоізоляції 14 днів. Це стосується навіть вакцинованих людей.

Що відомо про варіант B.1.1.529

Його ідентифікували 23 листопада у Південній Африці. Повідомляється, що він має "дуже незвичайну сукупність" небезпечних мутацій. У спайковому білку нового варіанту 32 мутації, тим часом у штамі Дельта, який нині домінує у світі, лише 16. Тож вчені непокояться, що велика кількість мутацій може допомогти B.1.1.529 уникати імунної відповіді організму, роблячи його ще більш заразним.

Радимо ознайомитись Має надзвичайну кількість мутацій: що наразі відомо про новий штам коронавірусу

Новий штам COVID вже поширився за межі ПАР

Джерело: The Guardian

Міністр охорони здоров'я Великобританії Саджид Джавід вважає, що новий варіант коронавірусу B.1.1.529 становить "серйозну міжнародну небезпеку" й очевидно, що вже вийшов за межі ПАР.

Штам коронавірусу B.1.1.529 в Бельгії

Джерело: Bloomberg

У Бельгії підтвердили один випадок захворювання новим варіантом COVID-19. Вірус виявили у людини, яка приїхала з-за кордону.

Чотири сценарії закінчення пандемії

Джерело: ВООЗ

З 4 по 9 листопада 2021 року Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) провела круглі столи про майбутнє пандемії та інші можливі інфекційні загрози. За підсумками обговорень з'явилось кілька сценаріїв майбутнього:

  • A Little Happiness – трохи щастя

У більшості населення з'явиться імунітет після вакцинації чи хвороби. Людство стане більш підготовленим до спалахів інших інфекцій у майбутньому.

  • I Love You, I Hate You – я тебе люблю, я тебе ненавиджу

Через 5 років після першого спалаху коронавірус через мутації продовжить циркулювати в популяції та стане частиною нашого життя, як грип або риновірус, який викликає застуду.

  • Heartbreak Hotel – готель розбитих сердець

Вірус еволюціонує і стане ще заразнішим. Країни не зможуть домовитися про єдині профілактичні заходи – відсутність єдиного фронту проти пандемії призведе до того, що соціально-економічна, технологічна, екологічна та політична нерівність у світі стане ще більшою.

  • Here Comes Trouble – а ось і біда

На тлі пандемії коронавірусу з'явиться нова пандемія іншого захворювання. Країни не в змозі впоратися з подвійною загрозою: заходи охорони здоров'я суперечливі, світова економіка руйнується.

Дослідження про коронавірус

Який ризик повторного зараження коронавірусом

Джерело: New England Journal of Medicine

Про те, що перенесений COVID-19 чи вакцинація не забезпечують довічний імунітет, стало зрозуміло ще минулого року, але залишається питання, які шанси захворіти повторно. Проведене в Катарі дослідження показало, що ймовірність реінфекції не надто велика.

Висновки дослідження: імунна відповідь до SARS-CoV-2 може бути такою ж, як імунітет, який виробляється після сезонних коронавірусів, коли виникає короткочасний захист проти повторного зараження і тривалий — проти тяжкого перебігу захворювання.

Смертність від COVID-19 залежить від рівня вакцинації в країні

Джерело: Єврокомісія

Європейська комісія опублікувала статистику, згідно з якою смертність від COVID-19 є найвищою у країнах з низьким рівнем вакцинації. Вакциновані люди рідше потрапляють до лікарні через COVID-19.

Так, згідно з даними Єврокомісії, Мальта має одні з найвищих показників вакцинації та найнижчий рівень смертності. Вакциновано 92% дорослого населення. Країна є єдиною, де рівень смертності на мільйон населення за останні 14 днів нульовий. Мальту випереджає лише Ірландія, яка має рівень вакцинації 93%.

Найменший рівень охоплення вакцинації демонструє Болгарія, де вакцинувала лише 29% населення. Відповідно, в Болгарії найбільша кількість смертей у порівнянні з населенням – 325 смертей на мільйон людей.


Статистика по рівню вакцинації і кількості смертей на 1 мільйон у ЄС / Інфографіка Єврокомісія