Джерело: 24 канал

Новини про коронавірус в Україні 2 лютого

Ситуація з коронавірусом в Україні

Джерело: фейсбук Максима Степанова

За минулу добу, 1 лютого, в Україні виявили ще 2 394 хворих на коронавірус. Зокрема, захворіли 117 дітей та 213 медпрацівників.

Днем раніше Новини про коронавірус 1 лютого: дані проти антитіла, коли Україна отримає вакцину

Госпіталізували 833 пацієнтів з діагнозом COVID-19 чи підозрою на коронавірусну хворобу. На жаль, від недуги померли ще 156 хворих. Натомість одужали 11 457 людей.

Найбільше нових випадків зараження зафіксували у Києві (285), Івано-Франківській (278), Запорізькій (217), Чернівецькій (159) та Харківській (158) областях.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • Київ – 285 випадків;
  • Вінницька область – 61 випадок;
  • Волинська область – 99 випадків;
  • Дніпропетровська область – 104 випадки;
  • Донецька область – 55 випадків;
  • Житомирська область – 14 випадків;
  • Закарпатська область – 91 випадок;
  • Запорізька область – 217 випадків;
  • Івано-Франківська область – 278 випадків;
  • Київська область – 120 випадків;
  • Кіровоградська область – 12 випадків;
  • Луганська область – 38 випадків;
  • Львівська область – 114 випадків;
  • Миколаївська область – 27 випадків;
  • Одеська область – 131 випадок;
  • Полтавська область – 98 випадків;
  • Рівненська область – 54 випадки;
  • Сумська область – 20 випадків;
  • Тернопільська область – 63 випадки;
  • Харківська область – 158 випадків;
  • Херсонська область – 19 випадків;
  • Хмельницька область – 13 випадків;
  • Черкаська область – 157 випадків;
  • Чернівецька область – 159 випадків;
  • Чернігівська область – 7 випадків.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Вакцинація в Україні
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Садовий розповів, коли у Львові розпочнеться вакцинація від COVID-19

Джерело: телеграм Андрія Садового

Андрій Садовий сподівається, що перший етап вакцинації у Львові почнеться в лютому 2021 року, як і обіцяє Міністерство охорони здоров'я. Місто буде у переліку тих, які готові прийняти й застосовувати вакцину

МОЗ може змінити план вакцинації, аби президент і прем'єр зробили щеплення першими

Джерело: 24 канал

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов в ефірі Сніданку з 1+1 розповів, що планує вакцинуватись проти коронавірусу. За його словами, також хоче зробити щеплення президент Володимир Зеленський. На думку Степанова, якщо президент та прем'єр першими зроблять щеплення, це допоможе збільшити довіру до вакцинації.

Жодна область не відповідає червоній зоні карантину, – Степанов

Джерело: 24 канал

Міністерство охорони здоров'я найближчим часом винесе на розгляд Кабінету міністрів питання про повернення в Україну адаптивного карантину. Наразі жоден регіон не потрапляє в червону зону. Нині усі області перебувають у жовтих та зелених зонах.

До теми Носити чи не носити: філософія маскового режиму в умовах пандемії

Новини про коронавірус у світі 2 лютого

Статистика захворюваності у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 103 мільйонів інфікованих коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. З них більш ніж 57 мільйонів вже одужали, але 2 244 472 пацієнти померли.

У США розпочався "вакцинний туризм": десятки тисяч американців обійшли систему

Джерело: Yahoo

Нині у США діє понад 50 унікальних планів вакцинації проти коронавірусу. Доступ кожного громадянина до COVID-вакцини залежить від штату. До прикладу, у Вісконсині власники норкових ферм є однією з пріоритетних груп для вакцинації, у Нью-Джерсі курці можуть отримати пришвидшений доступ до вакцини, а у Колорадо журналісти входять у категорію "прифронтових" працівників. Тому розпочалось активне внутрішнє переміщення.

Вимагати ліки не можна: у містечку в Італії заборонили хворіти на COVID-19 – причина

Джерело: La Nuova Sardegna

В італійському містечку Оніфері, розташованому на острові Сардинія, видали розпорядження. Місцевим жителям офіційно заборонили "хворіти, вимагати ліки й заражатися коронавірусом COVID-19". У такий спосіб політикиня намагається привернути увагу центральної влади до проблем маленького містечка. Там проживає приблизно 1000 людей, проте немає жодного сімейного лікаря.

Прокинувся в іншому світі: британець вийшов з тривалої коми й нічого не знає про пандемію

Джерело: The Guardian

19-річний мешканець Великої Британії Джозеф Флавілл наприкінці 2020 року вийшов з коми, у якій перебував 10 місяців. Він взагалі нічого не знає про пандемію коронавірусу або карантин. Але під час коми хлопець встиг двічі перехворіти на COVID-19.

У В'єтнамі зафіксували нову мутацію коронавірусу

Джерело: VGP

У Національному інституті гігієни та епідеміології (NIHE) В'єтнаму повідомили, що зафіксували нову мутацію коронавірусу, схожу на штам, який раніше виявили у Великій Британії.

До кінця літа Меркель пообіцяла усім німцям вакцину проти COVID-19

Джерело: Укрінформ

Канцлерка Ангела Меркель заявила, що вже до кінця літа 2021 року кожен охочий німець зможе отримати вакцину проти коронавірусу. Вакцини має вистачити для усіх 73 мільйонів дорослих жителів Німеччини.

Темно-червоний на карті: ЄС запровадив нову зону карантину

Джерело: Рада Євросоюзу

У понеділок, 1 лютого, Рада Євросоюзу додала новий колір до зон карантинних обмежень – темно-червоний. Раніше їх було лише 5: червоний, помаранчевий, жовтий, зелений та сірий. У темно-червону зону потраплятимуть регіони, де фіксуватимуть значну активність коронавірусу.

У США кількість вакцинованих від коронавірусу перевищила число тих, хто заразився

Джерело: Bloomberg

У США найшвидші темпи вакцинації проти коронавірусу у світі. Наразі кількість вакцинованих більше, ніж офіційно підтверджених випадків інфікування. Від початку масової імунізації 1 або 2 дози вакцини отримали вже 26,5 мільйонів мешканців США. В той час, як загальна кількість зареєстрованих хворих на COVID-19 в країні становить 26,3 мільйона.

ВООЗ дала оптимістичні прогнози щодо пандемії COVID-19

Джерело: ВООЗ

У Всесвітній організації охорони здоров'я заявили про можливість контролювати рівень коронавірусної інфекції через зменшення кількості хворих на COVID-19. Генеральний директор організації Тедрос Гебреєсус розповів, що третій тиждень поспіль кількість випадків зараження коронавірусом у всьому світі зменшується. Водночас в деяких країнах захворюваність все ще зростає, але на глобальному рівні ситуація обнадійлива.

До теми У Португалії половина смертей від COVID-19 припала на січень: причина

Дослідження коронавірусу та розробки

Як вакцинація впливає на людей, які вже хворіли на коронавірус та чому потрібна тільки одна доза

Джерело: medrxiv

Вчені виявили, що після введення однієї дози мРНК-вакцини проти коронавірусу у людей, які раніше перехворіли на COVID-19, зустрічаються виразні побічні ефекти. Крім того, вони виробляють більше антитіл, ніж ті, хто не переніс інфекцію. Автори дослідження вважають, що для людей, які вже перенесли коронавірус, може бути достатньо однієї дози вакцини. Це позбавить пацієнтів від необов'язковою болю при введенні другої дози. Вони доводять, що після перенесеної інфекції перша доза вакцини працює як друга. Вчені відзначають, що дослідження було невеликим, тому його результати потребують додаткової перевірки.

Новий тест на COVID-19 дає результат уже через 15 хвилин і коштує 2 долари

Джерело: Іллінойський інститут

Американські вчені розробили тест на антитіла, який оцінить стан пацієнта в найкоротші терміни. Тож простий і економічний тест допоможе контролювати зростання захворюваності. Так, новий експрес-тест вимагає 15 хвилин від забору зразка крові (з пальця) до отримання результату. Вартість тесту складає менш як 2 доларів, а для його виконання не потрібно додаткове обладнання – просту настільну систему можна встановити прямо в кабінеті лікаря.

Знайшли 55 довготривалих наслідків COVID-19

Джерело: medrxiv

Постковідний синдром (або long-covid) вже внесений до Міжнародного класифікатора хвороб МКБ-10. Група вчених із США і Мексики провела огляд великих досліджень, в яких описувалися наслідки коронавірусу і виявила 55 симптомів, з якими мільйони людей борються через місяці після захворювання. Аналіз показав, що не менше 80% колишніх пацієнтів з коронавірусом не відчувають себе повністю здоровими після одужання, а у деяких симптоми не тільки збереглися, а й посилилися через місяці.

Які симптоми найчастіше зберігаються після коронавірусу:

  • Сильна втомлюваність (58%);
  • Хронічні головні болі (44%);
  • Порушення концентрації уваги й проблеми з пам'яттю (25%);
  • Випаданні волосся (25%).
  • У 34% перехворілих виявили патології легень на рентгенівських і КТ-знімках і підвищенні концентрації D-димера в крові, що вказує на високий ризик утворення тромбів (20% пацієнтів).
  • Також в огляді повідомляється про такі наслідки, як тиск в грудях, задишка, нічна пітливість кашель, апное уві сні, депресії, тривожність і нав'язливі стани.

Автори огляду наголошують, що лікування від COVID-19 не повинно вичерпуватися негативним результатом ПЛР-тесту, наявністю антитіл і випискою з лікарні.