Новини про коронавірус в Україні 4 січня

За минулу добу, 3 січня, в Україні виявили 4 158 хворих на коронавірус. З них 170 дітей та 163 медпрацівників, повідомляє 24 канал.

Днем раніше Новини про коронавірус 3 січня: переповнені морги у США, "Супутник-V" хочуть тестувати в Україні

Від ускладнень хвороби померли 73 пацієнти. Госпіталізували 1 526 хворих на COVID-19 або з підозрою на хворобу. Від учора одужали 4 693 хворих.

Ситуація з тестуванням: впродовж 3 січня лабораторії провели 13 128 тестувань на виявлення SARS-CoV-2, зокрема методом ПЛР – 11 021, а методом ІФА – 2 107.

Статистика COVID-19 в областях України:

  • м. Київ – 504 випадки;
  • Вінницька область – 54 випадки;
  • Волинська область – 83 випадки;
  • Дніпропетровська область – 234 випадки;
  • Донецька область – 162 випадки;
  • Житомирська область – 91 випадок;
  • Закарпатська область – 50 випадків;
  • Запорізька область – 528 випадків;
  • Івано-Франківська область – 104 випадки;
  • Київська область – 301 випадок;
  • Кіровоградська область – 7 випадків;
  • Луганська область – 12 випадків;
  • Львівська область – 352 випадки;
  • Миколаївська область – 314 випадків;
  • Одеська область – 285 випадків;
  • Полтавська область – 269 випадків;
  • Рівненська область – 54 випадки;
  • Сумська область – 39 випадків;
  • Тернопільська область – 72 випадки;
  • Харківська область – 63 випадки;
  • Херсонська область – 75 випадків;
  • Хмельницька область – 26 випадків;
  • Черкаська область – 300 випадків;
  • Чернівецька область – 134 випадки;
  • Чернігівська область – 45 випадків.


Як відрізнити грип, застуду від коронавірусу / Інфографіка 24 канал

Зеленський закликав прискорити створення реєстру вакцинованих від СOVID-19

В Україні може з'явитися окремий реєстр громадян, яких вакцинували від коронавірусу. На відповідний процес звернув увагу Володимир Зеленський.

Коронавірус в Збройних силах України: 8 нових випадків інфікування

Станом на 4 січня у Збройних Силах України на COVID-19 хворіє 1661 військовий. Впродовж минулої доби зареєстрували 8 нових випадків інфікування. Із 8 нових інфікованих – госпіталізації потребував 1 військовий. За час пандемії у ЗСУ одужали 12 525 військових, померли 38.

Так влаштовані українці, – Степанов про те, чому зменшилась кількість хворих на коронавірус

Покращення показників захворюваності на коронавірус в Україні прокоментував міністр охорони здоров'я Максим Степанов. Він пов'язав різкий спад кількості інфікувань новорічними канікулами. Люди "відклали" діагностику хвороби. "Це був тиждень свят. Так вже влаштовані українці, що не хочуть звертатися на вхідні і свята до лікарів", – розповів Степанов.

До теми 20 мільйонів за місяць: скільки у світі хворих на коронавірус

Новини про коронавірус у світі 4 січня

Згідно з даними РНБО України, за весь час пандемії COVID-19 у світі інфікувалися понад 85 мільйонів людей. Близько 48 мільйонів пацієнтів вже одужали, але 1 850 662 хворих, на жаль, померли.

Країни з найбільшою кількістю хворих на COVID-19

  1. США – 20 800 517;
  2. Індія – 10 340 469;
  3. Бразилія – 7 753 752;
  4. Росія – 3 226 758;
  5. Франція – 2 721 622.

У ПАР екстрено перевіряють ефективність COVID-вакцин проти нового штаму

Найкращі вчені Південно-Африканської Республіки (ПАР) вивчають вплив розроблених вакцин проти коронавірусу на новий штам інфекції (501.V2), який нещодавно виявили в країні.

Індонезія проведе важливий експеримент з вакциною проти коронавірусу

Індонезія зважилася на експеримент із вакцинації проти коронавірусу: щеплення передусім отримає працездатне населення віком 18–59 років, а не пенсіонери. Завдяки цьому індонезійська влада хоче домогтися швидкого досягнення колективного імунітету та пожвавлення економіки.

Повторення брехні: МЗС Китаю відреагувало на теорію про витік COVID-19 з лабораторії в Ухані

Китай вважає брехнею висловлення заступника радника президента Сполучених Штатів Америки з питань національної безпеки Метью Поттінджера. Він висунув теорію про те, що причиною пандемії став витік коронавірусу SARS-COV-2 з лабораторії в місті Ухань. Офіційна представниця міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн піжкреслила, що китайські журналісти неодноразово наводили цифри і факти, які спростовують подібні твердження.

Перший випадок мутованого COVID-19 вже зафіксували у Грузії

Грузинські медики підтвердили перший випадок зараження новим штамом коронавірусної інфекції COVID-19 в країні. Йдеться про штам, який вперше зафіксували у Великій Британії

У Євросоюзі незабаром можуть затвердити ще одну вакцину від COVID-19: яку саме і коли

Європейське агентство з лікарських засобів 4 січня зібралось на обговорення вакцини проти коронавірусу. Препарат від Moderna можуть затвердити для використання у всьому ЄС. Представник Європейського агентства з лікарських засобів повідомив, що як тільки рішення буде ухвалене, повідомлять громадськість. Раніше засідання спецкомітету EMA планували на 6 січня.

У США хочуть вакцинувати лише половиною дози ін'єкції

Американська влада розглядає можливість, аби медики вводили людям лише половину вакцини компанії Moderna. У такий спосіб хочуть вакцинувати вдвічі більше людей. Вводити лише половину вакцини хочуть людям віком від 18 до 55 років. Нині проводяться переговори з компанією Moderna і медичним регулятором США.

Австралія посилює карантин через COVID-19: за що штрафуватимуть

У Сіднеї через погіршення ситуації з коронавірусом посилюють карантинні заходи. Нові правила діятимуть з понеділка, 4 січня. Жителі Сіднея мусять носити захисні маски у громадських місцях, а також у транспорті. Наразі місцева влада не повідомляє, як довго людям доведеться миритися з новими карантинними заходами. Однак порушників правил каратимуть штрафом. Їм доведеться заплатити по 200 австралійських доларів (понад 4 тисячі гривень). Нині в лікарнях Австралії від коронавірусу лікуються 26 інфікованих. Місцеві медики наголосили, що усі випадки зараження коронавірусом є локальними.

До теми Летальність зросла: у грудні у США від коронавірусу помирали кожні 33 секунди

У Великій Британії почали вакцинувати від коронавірусу препаратом від AstraZeneca

У понеділок, 4 січня, у Великій Британії почали масову вакцинацію проти коронавірусу препаратом компанії AstraZeneca. Вакцину введуть пацієнтам в "небагатьох" лікарнях у Сполученому королівстві. Спочатку вакцину отримають два лікарняні фонди в Лондоні, по одному на півдні й півночі Англії, один в Мідлендсі (центральна частина Англії) і один в Оксфорді, повідомляє пресслужба Національної служби охорони здоров'я Великобританії (NHS). Усього вакцина буде доступна в більше ніж 700 пунктах вакцинації.

"Супутник-V" пролетів: чому Угорщина більше не планує рятуватися російською вакциною

Угорщина навряд чи використовуватиме російську вакцину від коронавірусу "Супутник-V". Натомість влада країни звернула увагу на китайський препарат, який буде доступний раніше та виготовлятиметься великими партіями. За словами прем'єр-міністра Угорщини Віктора Орбана, цієї вакцини "недостатньо і, ймовірно, не буде достатньо, оскільки існують обмеження виробничих потужностей".

Дослідження коронавірусу, розробки та інші цікаві новини

У мозку померлих від COVID-19 виявили несподівані ушкодження

Вчені за США ретельно проаналізували тканини мозку померлих внаслідок коронавірусу. Характер виявлених пошкоджень виявився досить несподіваним. Вчені не знайшли доказів того, що коронавірус інфікує мозок напряму. Тож вони вважають, що вплив хвороби на мозок є результатом імунної реакції на вірус.

Препарат для лікування лімфоми виявився ефективним проти COVID-19

Перші експерименти показали, що хімієтерапевтичний агент пралатрексат пригнічує SARS-CoV-2 навіть краще, ніж ремдесивір. Тепер вчені вивчають можливість застосування препарату у лікуванні COVID-19.

Нова ерогенна зона: деякі люди отримують задоволення під час тестування на COVID-19

У США з'явився новий термін "нуссі". Це нещодавно виявлена ерогенна зона, розміщена глибоко в носогорлі. Спершу багато хто подумав, що це такий іронічний жарт. Але виявилось, що деякі пацієнти описують приємні відчуття під час збору зразку для ПЛР-тесту цілком серйозно.

У Туреччині створили прилад, який виявляє коронавірус за 10 секунд

Вчені Туреччини створили прилад, який проводить аналіз на коронавірус за 10 секунд. Для нього також потрібен зразок зі слизової оболонки ротової порожнини людини, однак його аналіз відбувається завдяки передовим оптичним технологіям.