Новини про коронавірус в Україні

Статистика поширення COVID-19

Джерело: фейсбук Максима Степанова

Станом на 5 травня 2021 року в Україні зареєстрували 2 090 986 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. За минулу добу хворобу виявили у 2 576 людей, з них 103 дитини та 30 медпрацівників.

Днем раніше Новини про коронавірус 4 травня: померла породілля, регулятор ЄС оглядає вакцину Sinovac

Найбільше нових хворих виявили у Харківській (405), Донецькій (287), Одеській (216), Дніпропетровській (213) та Черкаській (177) областях. До лікарень госпіталізували ще 1 671 людину.

За минулу добу від недуги помер 161 хворий на коронавірус, внаслідок чого загальна кількість летальних випадків в країні зросла до 45 077. Натомість 7 728 людей виписали. Загалом від хвороби одужали вже 1 697 358 мешканців України.

До слова, від початку пандемії в Україні провели 9 518 164 ПЛР-тестування.

Темпи вакцинації в Україні

Впродовж 4 травня проти коронавірусу вакцинували ще 3 425 громадян. Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплення зробили 759 434 мешканцям України. З них лише 303 людини закінчили вакцинацію, тобто отримали 2 дози вакцини.

Станом на 4 травня 2021 року до листа очікування вакцинації проти COVID-19 записалась 514 821 людина.

Кількість нових хворих та щеплень в регіонах:

  • Київ – 143 випадки/ 57 щеплень;
  • Вінницька область – 31 випадок/ 61 щеплення;
  • Волинська область – 102 випадки/ 41 щеплення;
  • Дніпропетровська область – 213 випадків/ 879 щеплень;
  • Донецька область – 287 випадків/ 182 щеплення;
  • Житомирська область – 16 випадків/ 61 щеплення;
  • Закарпатська – 13 випадків/ 76 щеплень;
  • Запорізька область – 85 випадків/ 20 щеплень;
  • Івано-Франківська область – 13 випадків/ 62 щеплення;
  • Київська область – 73 випадки/ 355 щеплень;
  • Кіровоградська область – 42 випадки/ 60 щеплень;
  • Луганська область – 58 випадків/ 154 щеплення;
  • Львівська область – 48 випадків/ 0 щеплень;
  • Миколаївська область – 111 випадків/ 289 щеплень;
  • Одеська область – 216 випадків/ 100 щеплень;
  • Полтавська область – 106 випадків/ 23 щеплення;
  • Рівненська область – 68 випадків/ 120 щеплень;
  • Сумська область – 52 випадки/ 25 щеплень;
  • Тернопільська область – 70 випадків/ 60 щеплень;
  • Харківська область – 405 випадків/ 384 щеплення;
  • Херсонська область – 25 випадків/ 160 щеплень;
  • Хмельницька область – 136 випадків/ 0 щеплень;
  • Черкаська область – 177 випадків/ 86 щеплень;
  • Чернівецька область – 62 випадки/ 40 щеплень;
  • Чернігівська область – 24 випадки/ 130 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

COVID-19 в ЗСУ

Джерело: Командування Медичних сил ЗСУ

Коронавірус продовжує стрімко поширюватися у лавах Збройних сил України. Минулої доби, 4 травня, від ускладнень хвороби помер один військовий. Загалом інфекція забрала життя 83 бійців ЗСУ. Водночас в українському війську за останні 24 години зафіксували 2 випадки зараження COVID-19.

Станом на 5 травня коронавірусом хворіє 1 272 українських військових. Від початку пандемії перемогти COVID-19 змогли 23 412 військовослужбовців. Смертельна інфекція забрала життя 83 людей. Наразі на ізоляції перебуває 243 особи.

карантин
Зони карантину в Україні / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Щотижня у коронавірусу з'являються 2 нові мутації

Джерело: "Сегодня"

Лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта розповів, що коронавірус залишиться з людьми назавжди. Адже він може змінювати свою форму, прояви та особливості. Лікар підкреслив, що вірус не виникає в повітрі, а заразитися ним можна при тісному контакті з носієм. Курпіта наголосив, що єдиний спосіб уникнути важкого перебігу інфекції – вакцинація.

"Вірус мутує дуже сильно. У нього щотижня з'являються дві нові мутації. Ми зараз знаємо дуже багато, але до чого це призведе в майбутньому – нам поки не відомо", – розповів Володимир Курпіта.

В Одесі COVID-19 подолала 101-річна жінка

Джерело: "Суспільне"

101-річна одеситка Євгенія Авраменко одужала від коронавірусу. Вона дуже важко переносила хворобу, але нині їй вже набагато краще. Онука Євгенії Авраменко Олена Оробей розповіла, що її бабуся за фахом лікарка. Під час війни вона працювала на фронті.

Перебіг хвороби був досить важким: жінка перестала рухатися, не могла самостійно ковтати їжу та пити. Пацієнтку не госпіталізували через нестачу вільних місць у лікарні. Тому її онука самостійно ставила їй крапельниці. Нині жінці вже значно краще і вона знову починає ходити. Олена Оробей продовжує піклуватися про бабусю і сподівається, що міськрада забезпечить можливість її реабілітації після лікування і компенсує витрати на медикаменти.

Більшість українців мають щепити від COVID до Дня Незалежності, – Зеленський

Джерело: Президент України

Президент Володимир Зеленський наголосив, що уряд повинен посилити комунікацію з регіонами щодо ситуації із захворюваністю на COVID-19.

"До Дня Незалежності більшість українців, які потребують щеплення від COVID-19, мають отримати вакцину. Темпи вакцинації необхідно збільшувати. Крім того, потрібно проводити роз’яснювальну роботу серед людей щодо важливості вакцинації", – зазначив Зеленський.

Дані публічних осіб, надані для вакцинації залишковими дозами, знищені

Джерело: МОЗ України

У МОЗ заявили, що залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб, а персональні дані публічних осіб знищено.

Згідно з наказом Міністерства охорони здоров’я України № 745 від 16.04.2021 про внесення змін до Дорожньої карти з вакцинації проти COVID-19, залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб.

У Львові розробляють українську COVID-вакцину

Джерело: Суспільне

У Львові група науковців у лабораторії Інституту біології клітини НАН України працює над розробкою першої української вакцини проти коронавірусу. Директор Інституту біології клітини НАН України у Львові, академік Андрій Сибірний та інженерка відділу молекулярної генетики та біотехнологій Анастасія Зазуля пояснили процес розробки вакцини проти коронавірусу.

"Це є дріжджі – вихідний штам. Це той штам, який ми хочемо змусити утворювати білки. Їх ми будемо надалі використовувати для розробки вакцини. Тобто ми його генетично модифікуємо і після того він буде утворювати білки, які він ще зараз не здатний утворювати", – сказала Анастасія Зазуля.

Розробити вакцину від коронавірусу планують до кінця 2021 року. Згодом розпочнеться етап випробувань вакцини.

Новини про коронавірус у світі

Статистика поширення COVID-19

Джерело: РНБО України

Від початку пандемії у світі зафіксували понад 154 мільйони випадків зараження коронавірусом. Близько 90 мільйонів інфікованих одужали, але 3 227 483 хворих, на жаль, померли.

Коли коронавірус передається від матері до дитини в утробі

Джерело: Oxford Academic

Відомо, що вагітна жінка може передати вірус дитині через плаценту. Вчені проаналізували 12 плацент здорових жінок з вагітністю від 5 до 36 тижнів. Вони виявили, що клітини плаценти, які можуть бути заражені SARS-Cov-2, мають рецептори АПФ2, які патоген використовує, як "шлюз" для проникнення в організм.

Автори дослідження відзначили, що з більшою ймовірністю внутрішньоутробна передача відбувається саме на ранніх термінах вагітності.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Як вітамін D впливає на перебіг коронавірусу

Джерело: JAMA

Високі дози вітаміну D, які нерідко застосовують у лікуванні пацієнтів з середньою або важкою формою COVID-19, не впливають на перебіг хвороби.

Бразильські вчені із Медичної школи Університету Сан-Паулу виявили, що високі дози вітаміну D не впливають на лікування COVID-19 в особливо важких госпіталізованих пацієнтів.

Вітамін D також, схоже, не впливає на смертність від коронавірусу, хоча вчені попереджають, що потрібно провести масштабніше дослідження, перш ніж робити остаточні висновки. Водночас у дослідженні йдеться, що такі результати не означають, що вживання вітаміну D не може мати будь-яких позитивних ефектів.

В Індії зафіксували рекорд смертності від коронавірусу

Джерело: Апарат РНБО України

За минулу добу, 3 травня, в Індії було зареєстровано рекордно високу кількість смертей від ускладнень, викликаних коронавірусом, – 3780. За минулу добу в Індії кількість інфікованих на коронавірус зросла на 382 315. Також у ВООЗ повідомили, що кількість нових випадків COVID-19 у світі два тижні поспіль тримається на рекордному рівні з початку пандемії.

За даними ВООЗ, за минулий тиждень на Індію припала майже половина нових випадків COVID у всьому світі (46%), а також 25% всіх смертей від пандемії.

Попередній антирекорд смертності від COVID-19 в Індії був встановлений всього 2 травня. Загальна кількість випадків інфікування коронавірусом росла до 20 мільйонів. Медичні експерти вважають, що фактичні цифри можуть бути в 5-10 разів вище, ніж офіційні дані.

Чоловік довів, що ліки від Pfizer викликали у нього гіперсексуальність і тягу до азартних ігор

Джерело: ANSA

Pfizer Italia виплатить 60-річному чоловікові півмільйона євро компенсації за побічні ефекти препарату Cabaser, який він приймав для полегшення симптомів хвороби Паркінсона. Ліки викликали у потерпілого гіперсексуальність і тягу до азартних ігор/ Італієць страждав від побічних ефектів п'ять років: з 2001 по 2006 рік. Інформація про них з'явилася в інструкції по застосуванню тільки рік потому.

"Перші симптоми з'явилися через кілька місяців після прийому препарату. Я став надзвичайно збудженим сексуально і почав грати. Думав, я зійшов з розуму", – зізнався чоловік.

Він навіть був змушений звільнитися з роботи, оскільки вкрав там 100 тисяч євро, щоб спустити на онлайн-казино. Чоловік планує повернути гроші, отримавши компенсацію.

Канада першою у світі дозволила щепити дітей вакциною Pfizer/BioNTech

Джерело: ВВС

Управління Канади з питань громадського здоров’я (Health Canada) затвердило використання вакцини Pfizer / BioNTech для щеплювання дітей віком від 12 до 15 років.

Міністерство охорони здоров'я країни прийняло рішення на основі даних третього етапу клінічних випробувань на дітях цього віку.

Зауважимо, що раніше Канада вже дозволила використовувати вакцину Pfizer людям старше 16 років. У країні зафіксовано понад 1,2 мільйона випадків інфікування коронавірусом, і близько 20% від них були у людей віком до 19 років.