Новини про коронавірус в Україні 4 грудня

Читайте також Новини про коронавірус 3 грудня: нові умови карантину в Україні, умови роботи церков на Різдво

Статистика поширення COVID-19

Станом на 4 грудня в Україні зареєстрували 15 131 новий випадок коронавірусної хвороби. Зокрема, захворіли 649 дітей та 681 медпрацівник. Від ускладнень хвороби померли 235 пацієнтів, натомість видужали – 13 383 людини.

Всього за весь час пандемії захворіли 787 891 людина, з них 397 809 видужали, померли від ускладнень — 13195.

Скільки хворих на коронавірус в областях

  • м. Київ – 76 750
  • Вінницька область – 18 271
  • Волинська область – 25 465
  • Дніпропетровська область – 42 224
  • Донецька область – 24 595
  • Житомирська область – 31 183
  • Закарпатська область – 24 067
  • Запорізька область – 34 721
  • Івано-Франківська область – 38 588
  • Київська область – 41 415
  • Кіровоградська область – 5 888
  • Луганська область – 6 726
  • Львівська область – 48 819
  • Миколаївська область – 20 358
  • Одеська область – 49 131
  • Полтавська область – 24 532
  • Рівненська область – 32 702
  • Сумська область – 32 080
  • Тернопільська область – 29 007
  • Харківська область – 58 030
  • Херсонська область – 11 398
  • Хмельницька область – 31 412
  • Черкаська область – 25 492
  • Чернівецька область – 34 710
  • Чернігівська область – 20 327

Локдаун в Україні: коли та чого очікувати

Спершу прем'єр Денис Шмигаль під час виступу в Раді допустив, що локдаун в Україні запровадять у січні. За його словами, наразі медична система країни дає раду з навантаженнями. Відтак, протягом грудня не буде потреби посилювати карантинні заходи.

Такої позиції дотримується і президент Володимир Зеленський. Водночас він пообіцяв, якщо локдаун і буде в січні 2021 року, то "не таким страшним, як його малюють". Також Зеленський запевнив, що цього разу жорсткий карантин не стане сюрпризом для громадян. І про нього уряд має повідомити заздалегідь – не за тиждень, як цього вимагає закон, а трохи раніше.

Щодо обмежень, то влада наразі заявляє, що обмежень транспорту, як міського та приміського з міжнародним не буде. Крім того, не закриватимуть кордон. Натомість під удар можуть потрапити нічні клуби, кафе та ресторани, хостели, а також ярмарки, торгівельні центри, кінотеатри та театри.

Повний перелік можливих обмежень Шмигаль пообіцяв оприлюднити на засіданні Кабінету Міністрів в середу, 9 грудня.

МОЗ не буде рекомендувати до кінця грудня вводити локдаун

У Міністерстві охорони здоров'я не будуть рекомендувати введення локдауну в Україні через стабілізацію захворюваності на COVID-19. До кінця грудня потреби у тотальному карантині – немає, а ось із січня, ймовірно, запровадять локдаун на 3 тижні.

Моторошна ситуація в Одесі

Ситуація в одеській лікарні номер 5 залишається критичною. Медперсонал не встигає виносити тіла жертв коронавірусу й мертві з живими по пів дня перебувають в одній палаті і в одному відділені. Про це в ефірі 24 каналу розповіла пацієнтка Людмила Сурікова, яка лікується в цьому закладі від коронавірусу. Ліки жінка купує сама.

За її словами, у лікарні немає термометрів, тонометра теж не було. А мертві тіла у лікарні виносять на коридор.

"Вранці, 2 грудня, у відділенні поблизу туалету поставили ліжко з мертвим тілом. Воно стояло там до обіду", – розповіла Сурікова.

Додамо, в Одесі склалася критична ситуація з госпіталізацією пацієнтів з коронавірусом. За повідомленнями волонтерів, міська лікарня № 5 на 90 ліжко-місць заповнилася за 1,5 дня після відкриття.

Степанов пояснив, чому карантин вихідного дня не допоміг

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що карантин вихідного дня в Україні не показав того ефекту, на який розраховували у відомстві. Він не допоміг зупинити кількість випадків інфікування коронавірусом так, як планувалось.

Степанов наголосив, що карантин вихідного дня передбачав не просто зниження динаміки захворюваності, а зниження на 20% кількості хворих.

На Рівненщині колапс медичної системи

У Рівненській області пацієнтам з коронавірусом катастрофічно не вистачає кисню. Чиновники кажуть, що у них приготовлено 1500 ліжок для пацієнтів, але волонтери стверджують, що насправді далеко не до всіх з них підведений кисень.

Зокрема видання УНІАН пише, що в регіоні неправдива статистика щодо померлих від коронавірусу. Людей з низькою сатурацією виписують додому і залишають без кисню. І якщо людина вмирає, то в довідці про смерть ніхто не вказує, що він був хворий коронавірусом.

Більше подробиць, чому на Рівненщині не вистачає ліжок, читайте у матеріалі.

COVID-19 в лавах ЗСУ

За добу 3 грудня недугу діагностували у ще 183 осіб в лавах ЗСУ. Кількість військових та працівників ЗСУ, які зараз хворіють на COVID-19, збільшилась до 3 235 осіб. Одужали від недуги 7 627 людей. На жаль, 27 випадків є летальними. На ізоляції, зокрема й на самоізоляції, перебувають 431 військовий. У 58 з них термін ізоляції закінчиться у найближчі три доби.

Рада проголосувала за прискорений доступ до вакцини від COVID-19

Верховна Рада підтримала законопроєкт №4314. Документ дозволить скоротити термін затвердження клінічних випробувань і реєстрації вакцин від коронавірусу.

Що передбачає законопроєкт:

  1. скорочення строків затвердження клінічних випробувань та проведення реєстрації для вакцин;
  2. подовження строку дії закону України № 539-IX, що передбачає аналогічні положення для лікарських засобів для лікування COVID-19 до кінця карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України.

Ставлення українців до коронавірусу

Соціологічна група "Рейтинг" провела опитування щодо довіри українців ключових до медичних інституцій. Так, Міністерству охорони здоров'я довіряють лише 33% респондентів, не довіряють – 54%. Крім того, у групі опитали людей щодо їхнього ставлення до пандемії коронавірусу, зокрема носіння масок.

  • 70% опитаних вважають реальною загрозу коронавірусу особисто для себе та родини.
  • 35% постійно носять маски,
  • 63% – носять їх лише у місцях великого скупчення людей.
  • 2% нехтують носінням масок.

Радимо ознайомитися У МОЗ оновили список країн зеленої та червоної зони: перелік

Як правильно користуватися маскою
Як правильно носити медичну маску / Фото 24 канал

Чи будуть застосовувати російську вакцину проти COVID-19 в Україні

Очільник МОЗ Максим Степанов вважає, що в Україні повинні використовуватись лише ті вакцини, які пройшли всі стадії клінічних випробувань та є зареєстрованими так, "як має бути".

Натомість про закупівлю російської вакцини говорити рано. Адже вона досі не пройшла останню стадію клінічних випробувань. Паралельно з цим американська компанія Pfizer вже провела всі необхідні стадії досліджень, оголосила результати випробувань і вже навіть зареєструвала вакцину.

В Україні введуть презумпцію незгоди на вакцинацію

Невдовзі в Україні можна буде офіційно відмовитися від вакцинації, але вона все ж залишатиметься обов'язковою. Мовиться про дитячу вакцинацію з переліку щеплень та імунізацію людей з професійних груп ризику.

В Україні вакцинація – обов'язкова ще з часів початку незалежності. Через презумпцію згоди відповідальність за відмову від вакцинації лягає на лікаря, а не на людину, яка відмовляється імунізувати себе або свою дитину.

Як діятиме презумпція згоди

  • Якщо людина не хоче робити щеплення собі або своїй дитині, то лікар повинен проконсультувати її про усі ризики такого рішення.
  • У випадку, якщо громадянин не передумав уникнути імунізації, то йому потрібно буде написати відповідну заяву про відмову.
  • Після підписання відповідного документу відповідальність лягатиме виключно на людину, яка відмовилась від щеплення, а не на медпрацівника.

Новини про коронавірус у світі 4 грудня

За даними РНБО України, у світі на COVID-19 захворіли майже 66 мільйонів людей. Втім, 1 518 530 пацієнтів, на жаль, померли від ускладнень під час перебігу хвороби. Продовжують лікуватись від коронавірусної недуги у світі 22 мільйони людей.

Країни з найбільшою кількістю хворих на СOVID-19

  • США – 14 355 366;
  • Індія – 9 571 559;
  • Бразилія – 6 533 968;
  • Росія – 2 382 012;
  • Франція – 2 321 703.

У Росії померло понад 42 тисячі людей

За минулу добу в Росії зареєстрували 27 403 нових хворих на COVID-19. Загалом, станом на 4 грудня РФ повідомила про 2 402 949 пацієнтів з виявленим вірусом SARS-CoV-2. За останню добу від коронавірусу померли 569 осіб (на день раніше – 554). Всього з моменту початку пандемії в Росії померли 42 176 хворих на коронавірус. Одужали за минулу добу 28 901, які лікувалися від COVID-19. Загальна кількість видужалих – 1 888 752 осіб.

Pfizer виготовить удвічі менше доз вакцини, ніж планувала

Американська компанія Pfizer повідомила, що не встигне виготовити достатню кількість вакцин проти коронавірусу до кінця року. Так, замість обіцяних 100 мільйонів доз препарату компанія виготовить лише половину.

"Ми спізнювалися. Деякі партії речовин, як виявилося, не відповідали нашим стандартам. Ми вирішили цю проблему, однак у нас не вистачить часу, щоб виконати план на цей рік", – повідомили виданню джерела, залучені до роботи над вакциною.

Чи може коронавірус викликати хворобу Паркінсона

За час пандемії COVID-19 були описані три випадки появи симптомів хвороби Паркінсона відразу після перенесеної інфекції. Їх виявили у трьох порівняно молодих людей – двох чоловіків (45 і 58 років) і однієї жінки (35 років). Початок хвороби у всіх пацієнтів було гострим. У двох пацієнтів не було виявлено генетичної схильності до хвороби, третьому такі тести не проводилися.

Автори огляду роблять висновок, що сьогодні немає достатніх доказів того, що коронавірус може бути причиною хвороби Паркінсона.

Хоча вірус дійсно може викликати неврологічні ускладнення, вони вважають невиправданим очікування хвилі захворюваності на хворобу Паркінсона. Подібні заяви, на думку вчених, можна робити тільки при наявності точних даних.

Знайшли першу мутацію коронавірусу

Американські дослідники виявили єдину мутацію у вірусі геному SARS-CoV-2, проти якої не діють антитіла. Раніше мутацію зафіксували попередньо ​​в Європі, зокрема — в Нідерландах і Данії.

Мутацію виявили в домені RBD – субодиниці спайкового білка, який вірус використовує для проникнення в клітини. Одна мутація маскувала вірус від усіх видів антитіл, а деякі маскувалися вибірково від одного з трьох антитіл Наразі поки мало подробиць відкриття, наукова робота ще повинна пройти рецензування експертною групою.

Цікаво Нові вакцини від COVID-19: у чому полягає їхня революційність

Чи готові українці вакцинуватися інфографіка 24 канал
Чи готові українці вакцинуватися / Інфографіка 24 каналу

Moderna планує випустити 145 мільйонів доз вакцини від COVID-19 до кінця березня

Американська біотехнологічна компанія Moderna заявила, що до кінця березня виготовить 145 мільйонів доз вакцини від коронавірусної інфекції. Компанія повідомила, що вона зможе надати препарат в обсязі, достатньому для вакцинації до 60 мільйонів людей у США і 12,5 мільйонів за межами країни. Загалом у наступному році фармацевтична компанія має намір випустити від 500 млн до мільярда доз.

Німеччина буде добровільно і безкоштовно вакцинувати людей від COVID-19

Німеччина буде вакцинувати населення від коронавірусної інфекції не лише добровільно, а й безкоштовно. Влада буде інформувати громадськість про будь-які можливі побічні ефекти, які можуть виникнути після вакцинації, включаючи головний біль та лихоманку.

"Щеплення буде безкоштовним, незалежно від того, у кого яке страхування", – заявив представник пресслужби МОЗ ФРН Олівер Евальд.