Новини про коронавірус в Україні 5 квітня

Статистика коронавірусу в країні

Джерело: фейсбук Максима Степанова

За минулу добу захворіли на коронавірус 10 179 мешканців України. Від ускладнень хвороби, на жаль, померли 254 пацієнти, водночас видужали – 4 496 хворих. Зокрема, захворіла 431 дитина та 152 медпрацівники. Також за минулу добу госпіталізували до лікарень 3 275 людей з підтвердженим COVID-19 чи підозрою на недугу.

Читайте також Новини про коронавірус 4 квітня: 3 області на порозі червоної зони, створюють пероральну вакцину

Статистика захворюваності в регіонах та кількість щеплень:

  • м. Київ – 458 випадків/ 130 щеплень;
  • Вінницька область – 233 випадки/ 20 щеплень;
  • Волинська область – 241 випадок/ 20 щеплень;
  • Дніпропетровська область – 1 003 випадки/ 40 щеплень;
  • Донецька область – 254 випадки/ 10 щеплень;
  • Житомирська область – 557 випадків/ 40 щеплень;
  • Закарпатська – 165 випадків/ 20 щеплень;
  • Запорізька область – 293 випадки/ 70 щеплень;
  • Івано-Франківська область – 91 випадок/ 88 щеплень;
  • Київська область – 619 випадків/ 0 щеплень;
  • Кіровоградська область – 108 випадків/ 20 щеплень;
  • Луганська область – 36 випадків/ 10 щеплень;
  • Львівська область – 1 121 випадок/ 110 щеплень;
  • Миколаївська область – 287 випадків/ 60 щеплень;
  • Одеська область – 660 випадків/ 0 щеплень;
  • Полтавська область – 229 випадків/ 60 щеплень;
  • Рівненська область – 252 випадки/ 50 щеплень;
  • Сумська область – 428 випадків/ 20 щеплень;
  • Тернопільська область – 441 випадок/ 70 щеплень;
  • Харківська область – 1 155 випадків/ 250 щеплень;
  • Херсонська область – 176 випадків/ 0 щеплень;
  • Хмельницька область – 439 випадків/ 40 щеплень;
  • Черкаська область – 361 випадок/ 70 щеплень;
  • Чернівецька область – 254 випадки/ 30 щеплень;
  • Чернігівська область – 318 випадків/ 30 щеплень.

За весь час пандемії в Україні:

  • захворіло – 1 755 888 людей;
  • одужало – 1 352 139 хворих;
  • померли від ускладнень – 34 587 пацієнтів;

Темпи вакцинації

Від учора щеплення проти коронавірусу отримали 1 258 людей. Від початку вакцинальної кампанії вакцинували 291 824 людини, з них отримали 1 дозу – 291 822 особи, завершили вакцинацію (отримали 2 дози) – 2 особи.

Щеплення проводили 39 мобільних бригад з імунізації та у 75 пунктах щеплення.

Станом на сьогодні до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 407 003 людини.

Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу

Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу

Лікарі розповіли, як розпізнати постковідний синдром та коли потрібна допомога

Джерело: 24 канал

Рівно рік тому Всесвітня організація охорони здоров'я повідомила, що люди, які переносять коронавірус в легкій формі, одужують приблизно через 2 тижні, в більш складній формі – від 3 до 6 тижнів.

Втім доктор медичних наук, завідувач кафедри психології, психосоматичної медицини та психотерапії Національного медичного університету ім.Богомольця Олег Чабан розповів, що наразі кардинальна інша картина: у більшості пацієнтів спостерігаються симптоми постковіду по декілька місяців, а у іншої частини пацієнтів зовсім не зникають з моменту інфікування коронавірусом.

Олег Чабан додав, що часто постковідні симптоми протікають на тлі психоемоційних розладів, на фоні чого погіршується якість життя, порушується сон, з’являється загальна слабкість, занепад сил та апатія.

Також близько 30% людей, які перенесли COVID-19 можуть мати Long COVID. За статистичними даними тільки 65% пацієнтів досягли рівня свого попереднього здоров‘я. Олег Чабан рекомендує становити зв'язок між поточним станом пацієнта, загостренням захворювання і появою нових симптомів з перенесеним COVID-19. За словами медика, до груп ризику відносять: людей старше 50 років, людей, які мають кілька хронічних захворювань, а також пацієнтів з важким перебігом коронавірусу.

"Досить дивно, але є випадки, коли люди, які тяжко перехворіли на коронавірус, тобто з високою температурою, слабкістю, втратою смаків та запахів, часто можуть повернутися до нормального стану вже через 2 місяці. І без пост-синдрому. Натомість люди, які легко перенесли COVID-19, все ще можуть мати затяжні симптоми", – додав він.

Що відомо про постковідний синдром  Інфографіка 24 каналу
Що відомо про постковідний синдром / Джерело: medRxiv / Інфографіка 24 каналу

На Буковині офіційно підтвердили "британський" штам COVID-19

Джерело: Укрінформ

У Чернівецькій області офіційно підтвердили "британський" штам коронавірусної інфекції. Результати аналізів пацієнтів прийшли із лабораторії ВООЗ.

Головна санітарна лікарка області Наталія Гопко розповіла, що наприкінці лютого буковинські епідеміологи отримали завдання відібрати для дослідження на наявність "британського" штаму коронавірусу зразки хворих пацієнтів із Заставнівського, Кіцманського і Сторожинецького районів.

Препарат AstraZeneca для другої ін'єкції вакцинованим надійде з Південної Кореї

Джерело: МОЗ

Міністерство охорони здоров'я обіцяє, що вакцини AstraZeneca для другого щеплення вистачить усім, хто щепився першою дозою індійського препарату. Від COVAX надійде 360 тисяч доз препарату з Південної Кореї.

Як відомо, МОЗ збільшив інтервал між введенням першої та другої доз вакцини Covishield/AstraZeneca до 12 тижнів. Відповідно, щеплення другою дозою вакцини проти COVID-19 повинно розпочатись не раніше ніж в середині травня для осіб, які були щеплені в Україні першими.

10 областей та Київ опинились в червоній зоні

Джерело: 24 канал

В Україні фіксують рекордні показники захворюваності на COVID-19. У результаті 10 областей та Київ опинились у червоній зоні карантину.

Наразі в Україні лише Херсонська область перебуває у жовтій карантинній зоні, а всі інші – в червоній та помаранчевій. Якщо в більшості з них ситуація погіршуватиметься, то країну закриють на жорсткий локдаун. Водночас ще 3 регіони можуть опинитися в червоній зоні карантину. Зокрема, мовиться про Хмельниччину, Черкащину та Донеччину.

Степанов прогнозує до 25 тисяч випадків COVID-19 на день

Джерело: 24 канал

Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що захворюваність на коронавірус в Україні може зрости до 25 000 випадків на добу. Таку кількість хворих за 1 день очікують в найближчі два тижні.

Новини про коронавірус у світі 5 квітня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі виявили понад 131 мільйон хворих на COVID-19. Більш ніж 74 мільйони з них вже подолали хворобу. Але 2 852 458 хворих пішли з життя від ускладнень, спричинених хворобою.

Ліки проти високого тиску зменшують смертність від коронавірусу

Джерело: JAMA

У перші місяці пандемії виникла гіпотеза про те, що ліки, які застосовують для лікування підвищеного тиску, можуть погіршити клінічні наслідки пацієнтів з коронавірусом. Найбільший метааналіз її спростував і підтвердив важливість медикаментозного контролю гіпертонії, особливо для груп ризику.

У систематичний огляд, які провели вчені з Великобританії, увійшли 52 дослідження, які включали дані про клінічні випадки понад 101 тисячі пацієнтів з COVID-19. Обидві групи препаратів застосовуються для лікування підвищеного артеріального тиску.

Виявилося, що у людей ризик важких ускладнень і смерті значно нижче в порівнянні з пацієнтами, які не приймають ІАПФ і БРА. На думку вчених, ці ліки можуть надавати захисний ефект не тільки для людей з підвищеними тиском, а й для пацієнтів з іншими супутніми захворюваннями. Також дослідження підтвердило, що хронічні стани, в першу чергу серцево-судинні, ниркові та онкологічні захворювання, суттєво підвищують ймовірність несприятливих клінічних результатів при COVID-19.

У літніх людей важчий перебіг COVID-19

Джерело: Nature

Коронавірус найбільше небезпечний для людей 65+, і чим старший пацієнт, тим вище ймовірність важких ускладнень і смерті. До тепер вчені та медики пояснювали це ослабленим імунітетом і хронічними захворюваннями, неминучими в старшому віці. Однак австралійські дослідники припустили, що причиною цієї уразливості може бути "системна помилка" імунної відповіді літніх.

Вчені висунули нову гіпотезу: можливо, при зустрічі з SARS-Cov-2 імунна система похилого помилково розпізнає його як сезонний коронавірус і не "зчитує" його як небезпечний. В ході дослідження вони порівняли рівень антитіл до сезонних коронавірусів і SARS-Cov-2 в зразках крові 89 здорових дітей, 98 дорослих, 57 літніх людей та 50 пацієнтів з COVID-19. Автори дослідження виявили різний рівень імунних клітин у літніх людей і дітей. У пацієнтів старшого віку виявився підвищений рівень "зрілих" нейтралізуючих антитіл IgG та IgA до сезонних коронавірусів.

Франція почне виробляти вакцини Pfizer і Moderna

Джерело: The Connexion

Франція почне випускати вакцину проти коронавірусної інфекції розроблену компаніями Pfizer і BioNTech вже цього тижня. Також на території країни юуде виробництво вакцин ще двох компаній. Планується, що до кінця 2021 року Франція має виготовити 250 мільйонів доз вакцин проти коронавірусної інфекції.

Також у Франції розпочнеться виробництво вакцини Moderna до кінця квітня 2021 року. Згодом на території країни почнуть виробляти вакцини проти коронавірусу компанії Johnson & Johnson і CureVac.

Кого найбільше вражає "британський" штам COVID-19

Джерело: НВ

Головна спеціалістка МОЗ за спеціальністю епідеміологія Наталія Виноград помітила, що в Україні змінилась клінічна картина коронавірусу. Вона вважає, що це може бути обумовлено поширенням "британського" штаму.

Під час пресконференції епідеміологиня розповіла, що найчастіше коронавірус діагностують у людей в віці 40 – 49 років та 50 – 59 років. Натомість найвища смертність у віковій групі 60 – 69 та від 70 років.

Загалом, згідно зі слів Наталії Виноградової та лікаря-анастезіолога Сергія Дуброва, "британський" штам коронавірусу став агресивнішим до:

  • Дітей молодшого віку. Виноградова зазначила, що це не було властиво для уханського штаму вірусу;
  • Молодих та фізично здорових людей. Особливо чоловіків.;
  • Вагітних.

Прівняння вакцин
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу