Новини про коронавірус в Україні 11 березня

Статистика поширення COVID-19

Джерело: фейсбук Максима Степанова

Станом на 11 березня в Україні виявили 1 425 522 випадків зараження коронавірусом COVID-19. За минулу добу в країні зафіксували 9 084 нових хворих, з них 442 дитини та 348 медпрацівників.

Читайте також Новини про коронавірус 10 березня: спалах на Закарпатті, нові дослідження

Впродовж минулої доби, 10 березня, до лікарень госпіталізували 4 250 пацієнтів з коронавірусом або наявними ознаками інфекції. За цей самий період 262 пацієнти померли, внаслідок чого загальна кількість смертей внаслідок хвороби зросла до 27 685.

Натомість виписали ще 5 330 людей. Від початку пандемії коронавірус подолали 1 210 246 інфікованих.

Добовий приріст захворюваності в регіонах

  • Київ – 853 випадки;
  • Вінницька область – 659 випадків;
  • Волинська область – 171 випадок;
  • Дніпропетровська область – 339 випадків;
  • Донецька область – 276 випадків;
  • Житомирська область – 384 випадки;
  • Закарпатська область – 463 випадки;
  • Запорізька область – 249 випадків;
  • Івано-Франківська область – 533 випадки;
  • Київська область – 510 випадків;
  • Кіровоградська область – 68 випадків;
  • Луганська область – 67 випадків;
  • Львівська область – 600 випадків;
  • Миколаївська область – 143 випадки;
  • Одеська область – 588 випадків;
  • Полтавська область – 358 випадків;
  • Рівненська область – 267 випадків;
  • Сумська область – 185 випадків;
  • Тернопільська область – 355 випадків;
  • Харківська область – 558 випадків;
  • Херсонська область – 44 випадки;
  • Хмельницька область – 507 випадків;
  • Черкаська область – 254 випадки;
  • Чернівецька область – 587 випадків;
  • Чернігівська область – 66 випадків.

*У статистиці відсутні дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя.

Коронавірус у ЗСУ

Джерело: Командування Медичних сил ЗСУ

Коронавірус продовжує стрімко поширюватися у лавах Збройних сил України. Минулої доби, 10 березня, від ускладнень хвороби помер один з працівників ЗСУ. Загалом інфекція забрала життя 50 бійців Збройних сил. Водночас в українському війську за останні 24 години зафіксували 128 випадків зараження COVID-19. Окрім цього, минулої доби до закладів охорони здоров'я госпіталізували 44 осіб. Інші 84 нових інфікованих перебувають на лікуванні вдома.

Що відомо про померлого

Працівник ЗСУ з 2 березня перебував на стаціонарному лікуванні у Миргородській клінічній лікарні. Не зважаючи на проведений курс терапії, його стан здоров'я погіршився. Чоловіка не змогли врятувати.

На Івано-Франківщині – пік навантаженості на лікарні через COVID-19

Джерело: НАН

Івано-Франківська область демонструє ознаки проходження піку захворюваності на коронавірус. Згідно з результатами дослідження Національної академії наук України, дещо зменщилась кількість нових випадків та госпіталізацій. Проте навантаження на лікарні це не стосується, ситуація і надалі дуже напружена.

Як зазначили у НАН, абсолютні показники у регіоні – досі дуже загрозливі. Адже число госпіталізацій на 100 тисяч населення – найбільше по всій Україні.

В Чернівцях заявили про інформаційну війну проти вакцини

Джерело: НВ

Лише 30% медиків чернівецьких лікарень погодились вакцинуватися проти коронавірусу. А у міській лікарні №3 взагалі ніхто не захотів отримати щеплення. Мер Чернівців Роман Клічук розповів, що Чернівці отримали 500 доз вакцин CoviShield. Але вакцинувалися лише 37 людей.

"Запущена інформаційна війна проти вакцини. Люди бояться, не довіряють, тому що ця вакцина індійська. А всі розраховували на Pfizer. Багато хто дивиться телебачення, читає інтернет, не прислухаються до думки (провідних) медиків. В інтернеті пишуть дурню, що це вакцина шкідлива і вона впливає на генотип", – розповів мер.

Чи зможуть медики вакцинуватись, якщо спершу відмовились

Джерело: Суспільне

Медпрацівники, які спершу відмовилися від вакцинації проти COVID-19, зможуть пізніше отримати безкоштовне щеплення. У такому разі вакцинацію проводитимуть іншим препаратом. У МОЗ також додали, що поки триває компанія вакцинації, усі охочі можуть отримати щеплення. Зокрема, лікарі не можуть втратити можливості повторно вакцинуватися у разі відмови.


Як записатись на вакцинацію проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 канал

Новини про коронавірус у світі 11 березня

Статистика поширення COVID-19

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі зафіксували понад 117 мільйонів випадків зараження коронавірусом. Більш ніж 66 мільйонів людей вже подолали хворобу, але 2 620 475 інфікованих померли від ускладнень, спричинених хворобою.

Штам коронавірусу з Британії на 64% смертельніший за інші

Джерело: Інтерфакс-Україна

Вчені з Ексетерського університету заявили, що "британський" штам коронавірусу на 64% смертоносніший у порівнянні з іншими штамами. Хоч в січні британська влада повідомляла, що цей варіант SARS-CoV-2 може бути на 40% смертельнішим.

Вчені порівняли дані приблизно 55 тисяч пар пацієнтів, яким діагностували коронавірус між жовтнем 2020 року і січнем 2021 року. За кожним пацієнтом фахівці спостерігали впродовж 28 днів. Виявилося, що ймовірність померти внаслідок інфікування "британським" штамом на 64% вище.

Побічні реакції після COVID-вакцини

Джерело: CDC

Центри з контролю і профілактиці захворювань США (CDC) проаналізували дані про вакцинацію понад 13,7 мільйона американців, які отримали препарат Pfizer або Moderna. Виявилося, що побічні реакції в 78,8% випадках виникають у жінок середнього віку.

Найчастіше пацієнтки скаржилися на головний біль після вакцинації (22,9%), запаморочення (16,8%) і втому (16,8%). Більш ніж 90% випадків були кваліфіковані, як ті, що не несуть загрози для життя і здоров'я.

Середній вік щеплених, які повідомили про побічні ефекти, становить 42 роки. Примітно, що анафілактичні реакції після щеплення також в основному реєструються серед жінок: всі 19 випадків у Pfizer і 44 з 47 випадків у Moderna.

США готові ділитися вакцинами зі світом, але за умови

Джерело: Інтерфакс-Україна

США готові поділитися вакцинами від коронавірусу, якщо під час імунізації населення утвориться надлишок. Глава країни Джо Байден зазначив, що вони не будуть у безпеці, доки світ не буде у безпеці.

Спершу влада подбає про американців, а тоді спробує допомогти іншим країнам. Про це президент Штатів повідомив під час зустрічі з керівниками компаній Johnson & Johnson і фармацевтичної компанії Merck.

Перехворілим на коронавірус може бути достатньо однієї дози Pfizer або Moderna

Джерело: MedicalXpress

Співробітники кафедри мікробіології Школи медицини Маунт-Сінай в Нью-Йорку з'ясували, як люди, які перенесли COVID-19, реагують на вакцинацію препаратами від компаній Pfizer-BioNTech та Moderna.

Вчені залучили до дослідження 109 людей та розділили їх на 2 групи. В одних був імунітет до SARS-CoV-2, а в інших – ні. Дослідники з'ясували, що перша група з імунітетом виробляла антитіла у перші дні після першої дози вакцини в 10 – 20 разів швидше, ніж група неінфікованих людей. Після введення другої дози швидкість вироблення антитіл в інфікованої групи був більш ніж у 10 разів швидшим, ніж не в інфікованої.

Порівняння ефективності вакцин проти коронавірусу
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

Ефективність вакцини Covishield становить понад 81,3%

Джерело: Тhe Hindu Business Line

Ефективність вакцини Covishield виробника AstraZeneca, якою розпочали масове щеплення в Україні, становить понад 81,3% за умови, що перерва між першою і другою вакцинацією становить 12 тижнів.

Вчені дослідили людей у віці до 55 років. Так, у тих, хто отримував щеплення з інтервалом в 12 тижнів, кількість антитіл зростала в два рази.

Однак, якщо ж розрив був менш шести тижнів, то препарат показував ефективність всього в 55,1%. Дослідницький аналіз показав, що ефективність вакцини після одноразового прийому стандартної дози вакцини з 22 по 90 день після вакцинації становила 76,0%.

Норвегія призупинила щеплення AstraZeneca: 2 смерті від тромбозу

Джерело: Aftenposten

Норвегія призупинила вакцинацію проти коронавірусу препаратом AstraZeneca через можливі побічні ефекти. Наразі уряд встановлює причини смерті двох жінок, яких щеплювали вакциною виробництва Oxford University та AstraZeneca.

Нагадаємо, в Австрії після вакцинації померла 49-річна медсестра, а у Данії 60-річна жінка. Причиною смертей став тромбоз. Зв'язку між смертельними випадками і AstraZeneca поки не встановили, проте відомо, що обидві жінки були щеплені вакциною з однієї партії, яка складалася з 1 мільйона доз і була відправлена ​​до 17 країн ЄС.

Одна доза вакцини Pfizer не захищає хворих на рак від коронавірусу

Джерело: King's College London

Більше половини хворих на рак, які отримують одну дозу вакцини компанії Pfizer проти COVID-19, залишаються мало захищеними від коронавірусу. Вчені вважають, що тривалий проміжок між дозами вакцини Pfizer-BioNTech може зробити багатьох хворих на рак вразливими до зараження COVID-19.

Дані першого у світі випробування з вивчення рівня імунного захисту після вакцини Pfizer-BioNTech у хворих онкологією виявили, що на третьому тижні після введення першої дози вакцини антитіла з'являлися тільки у 39% пацієнтів з солідним раком і у всього у 13% – з гематологічним. Тоді як у пацієнтів без онкології цей показник становить 97%.

ЄС схвалив одноразову вакцину проти COVID-19 від Johnson & Johnson

Джерело: DW

Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило вакцину проти коронавірусу від компанії Johnson & Johnson. Це четверта за рахунком анти-коронавірусна вакцина, схвалена в ЄС. Євросоюз вже замовив 400 мільйонів доз вакцини Johnson & Johnson. Також нагадаємо, що в ЄС до застосування схвалені вакцини від компаній BioNTech-Pfizer, AstraZeneca і Moderna.