Новини про коронавірус в Україні 14 травня

Статистика поширення COVID-19

Джерело: МОЗ

Станом на 14 травня в Україні зареєстровано понад 2,1 мільйона інфікованих коронавірусом. За минулу добу виявили 7 562 нових хворих, серед них 336 дітей та 216 медпрацівників. 13 травня, від хвороби померли 287 мешканців України. Ще 15 958 пацієнтів одужали.

Днем раніше Новини про коронавірус 13 травня: в Україні закінчується AstraZeneca, чи можна змішувати вакцини

Впродовж минулої доби в Україні провели 79 452 тести на коронавірус, зокрема: методом ПЛР – 33 889, методом ІФА – 14 118, досліджень експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 31 445).

Темпи вакцинації

За минулу добу в Україні проти коронавірусу вакцинували 21 587 людей. Щеплення проводилось 237 мобільними бригадами з імунізації та 731 пунктом щеплення. При цьому в Херсонській області не зробили жодного щеплення від COVID-19.

Загалом від початку вакцинальної кампанії щеплення отримали 918 164 людини. Завершили вакцинацію, тобто отримали 2 дози, всього 8 358 українців.

Станом на 13 травня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 550 017 людей.

Кількість нових хворих та вакцинованих в регіонах за добу:

  • Київ – 681 випадок/ 2 249 щеплень;
  • Вінницька область – 126 випадків/ 554 щеплення;
  • Волинська область – 228 випадків/ 884 щеплення;
  • Дніпропетровська область – 487 випадків/ 1 222 щеплення;
  • Донецька область – 445 випадків/ 1 244 щеплення;
  • Житомирська область – 211 випадків/ 989 щеплень;
  • Закарпатська – 105 випадків/ 1 337 щеплень;
  • Запорізька область – 301 випадок/ 705 щеплень;
  • Івано-Франківська область – 186 випадків/ 1 339 щеплень;
  • Київська область – 301 випадок/ 944 щеплення;
  • Кіровоградська область – 127 випадків/ 314 щеплень;
  • Луганська область – 186 випадків/ 557 щеплень;
  • Львівська область – 350 випадків/ 1 384 щеплення;
  • Миколаївська область – 285 випадків/ 471 щеплення;
  • Одеська область – 368 випадків/ 984 щеплення;
  • Полтавська область – 325 випадків/ 926 щеплень;
  • Рівненська область – 357 випадків/ 944 щеплення;
  • Сумська область – 249 випадків/ 422 щеплення;
  • Тернопільська область – 200 випадків/ 896 щеплень;
  • Харківська область – 665 випадків/ 649 щеплень;
  • Херсонська область – 250 випадків/ 34 щеплення;
  • Хмельницька область – 334 випадки/ 1 037 щеплень;
  • Черкаська область – 449 випадків/ 468 щеплень;
  • Чернівецька область – 95 випадків/ 478 щеплень;
  • Чернігівська область – 251 випадок/ 556 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Шмигаль просить Раду звільнити Степанова з МОЗ

Джерело: фейсбук Ольги Туній

До Верховної Ради надійшло подання прем’єр-міністра Дениса Шмигаля про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова. Ймовірно, урядовець покине свою посаду.

Так, прессекретарка глави Верховної Ради Ольга Туній повідомила про подання прем'єра. Раніше зазначали, що питання відставки Степанова можуть розглянути на засіданні фракції "Слуга народу".

Скільки коштує одна доза COVID-вакцини в Україні: Степанов назвав ціну

Очільник МОЗ Максим Степанов розповів, скільки в Україні коштує одна доза вакцини проти коронавірусу. При цьому він зауважив, що умови контрактів не дозволяють розголошувати вартість конкретних препаратів.

За словами Степанова, середня ціна однієї дози вакцини проти коронавірусу в Україні становить 7,52 долара (приблизно 193 гривень).

Литва надасть Україні 100 тисяч доз вакцин проти коронавірусу

Джерело: твітер Габріелюса Ландсбергіса

Уряд Литви погодив виділення 200 тисяч доз COVID-вакцин країнам Східного партнерства. Україна отримає половину – 100 тисяч доз. Також 15 тисяч вакцин нададуть Грузії, а 11 тисяч доз – Молдові.

Про це розповів міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс. Поки що невідомо, що саме це буде за препарат та коли саме його поставлять в Україну.

В Україну прибуде нова партія AstraZeneca

Джерело: Укрінформ

Наступна партія вакцини проти коронавірусу AstraZeneca надійде в Україну 24 – 25 травня. Наразі запас препарату в країні на межі, у деяких пунктах вакцинації вже припинили ним щепити.

Головний санітарний лікар України Віктор Ляшко зазначив, наступна партія вакцини від AstraZeneca налічуватиме 700 тисяч доз. При цьому Ляшко не уточнив звідки її привезуть.

У Моршині вакцинували 61% населення міста

Джерело: Радіо Свобода

У Моршині Львівської області триває експеримент від МОЗ – нині там вакцинують все доросле населення. Метою є отримання колективного імунітету, аби зробити місто безпечнішим та відкрити курорт.

Пілотний проєкт з вакцинації розпочався 16 квітня. У місті розгорнули масштабну інформаційну кампанію, щоб заохотити людей до вакцинації. Станом на 13 травня Моршині проти коронавірусу вакцинували вже 61% населення. Щоправда, лише першою дозою.

Ляшко розповів, як боротися з наслідками COVID-19

Ляшко розповів, що за рік обмежень майже кожного українця торкнулася пандемічна втома, багато відчувають стрес, впадають у стан апатії та депресії. Також люди, які перехворіли на коронавірус, потребують відновлення.

За словами Ляшка, спорт допоможе запобігти тяжким наслідкам після коронавірусу. Достатньо всього 150 хвилин на тиждень. Але, на жаль, рівень фізичної активності поки що низький навіть серед підлітків та молодих людей.

Варто знати "Божевільні крапельниці": поширені помилки лікування коронавірусу в Україні

Новини про коронавірус у світі 14 травня

Статистика поширення COVID-19

Джерело: РНБО України

Від початку пандемії COVID-19 у світі виявили понад 161 мільйон випадків інфікування коронавірусом SARS-CoV-2. Більш ніж 97 мільйонів пацієнтів подолали хворобу. Натомість 3 344 002 хворих, на жаль, померли внаслідок ускладнень, спричинених недугою.

Активних хворих у світі близько 60 мільйонів людей. Найважча ситуація в Індії – за останню добу інфікувались 343 тисячі осіб, померли – 4 тисячі хворих. Загальна кількість інфікованих в країні – понад 24 тисячі.

Найбільше хворих на COVID-19 в світі зареєстрували у США – понад 32 мільйони.

В Огайо розіграють 5 мільйонів доларів серед тих, хто вакцинується

Джерело: CBS News

Влада Огайо пообіцяла розіграти 5 мільйонів доларів серед повнолітніх мешканців штату, які отримали хоча б одну дозу вакцини від коронавірусу. Всього проведуть 5 розіграшів, переможці яких отримають по 1 мільйону доларів.

Гроші на подарунки та проведення розіграшів братимуть з федеральних фондів допомоги при COVID-19. На що початково виділили ці кошти, він не повідомив.

Переможців обиратимуть із загальнодоступної бази даних реєстрації виборців штату. Ті, кого у цій базі немає, зможуть зареєструватися через спеціальний вебсайт.

Як з'явився COVID-19: Держдеп США виступає за нове розслідування

Джерело: Інтерфакс – Україна

У Державному департаменті США переконані, що слід продовжити розслідування щодо причин виникнення COVID-19. Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що наявної інформації про коронавірус недостатньо.

Ба більше, Блінкен не задоволений результатами минулого розслідування. Він заявив це під час пресконференції у Вашингтоні.

Цікаво Чи може людство подолати коронавірус і чому колективний імунітет – недосяжний

Дослідження про коронавірус

Назвали симптоми, які підвищують ризик смерті від коронавірусу

Джерело: JAMA

Коронавірус викликає неврологічні симптоми у більшості пацієнтів з COVID-19 – від втрати нюху до інсульту. Міжнаціональне дослідження виявило потенційні групи ризику хворих, які можуть бути схильні до таких станів і підвищеного ризику смертності.

  • Найчастіше пацієнти скаржилися на головний біль – 37%.
  • Другим поширеним симптомом виявилася втрата нюху і смаку, про що повідомили 26% хворих.
  • Що стосується неврологічних станів, які були діагностовані медиками, то найбільш частим ускладненням виявилася енцефалопатія – дифузне ураження головного мозку і відмирання його клітин. Такий стан характеризується спутаним свідомістю і маренням.

Як часто в дітей виникають симптоми коронавірусу

Джерело: Nature

Останнім часом з'являється все більше даних про те, що COVID-19 не так безпечний для дітей, як нам здавалося. Автори нового дослідження закликали лікарів і батьків зберігати пильність: навіть якщо у дитини мінімальні симптоми або їх немає зовсім, вона не застрахована від важких ускладнень.

Вчені з Університету Алабами проаналізували дані 12,3 тисячі педіатричних пацієнтів, у яких був підтверджений COVID-19. Тільки у 18,8% цих дітей спостерігалися характерні ознаки коронавірусу такі, як лихоманка, нездужання, біль у м'язах або суглобах, а також порушення нюху або смаку, в той час, як у 16,5% були респіраторні симптоми, включаючи кашель і задишку.

Дослідження також показало:

  • 13,9% дітей страждали шлунково-кишковими симптомами – нудота, блювота і діарея;
  • у 8,1% з'явилася шкірний висип, 4,8% страждали від головного болю;
  • частота госпіталізацій в загальній групі склала 5,5%.

Коронавірус може викликати імпотенцію

Джерело: MedicalXpress

Дослідження показало, що у двох чоловіків, які перенесли коронавірус, через шість місяців після одужання розвинулася еректильна дисфункція. Лікарі вважають, що хвороба важких чином відбилася на їхній статевій функції.

Таким чином, згідно з даними дослідження, проведеного вченими з Медичної школи Міллера Університету Маямі, дисфункція кровоносних судин, що виникає в результаті коронавірусної інфекції, може сприяти розвитку імпотенції у чоловіків, які перехворіли на COVID-19