Новини про коронавірус в Україні 15 січня

Читайте також Новини про коронавірус 14 січня: паспорти вакцинації, смертельні випадки у Китаї

Станом на 15 січня в Україні зафіксовано 1 146 963 хворих на коронавірус COVID-19. Серед нових хворих – 236 дітей та 315 медпрацівників.

Впродовж 14 січня у зв'язку з одужанням виписали 10 328 пацієнтів. Але, на жаль, підтвердили смерть ще 166 хворих. За цей самий період в Україні провели 49 596 тестів на COVID-19. З них методом ПЛР – 30 225, а решта 19 370 – методом ІФА.

Коронавірус в регіонах України: добовий приріст

  • Київ – 896 випадків;
  • Вінницька область – 209 випадків;
  • Волинська область – 127 випадків;
  • Дніпропетровська область – 533 випадки;
  • Донецька область – 443 випадки;
  • Житомирська область – 214 випадків;
  • Закарпатська область – 100 випадків;
  • Запорізька область – 629 випадків;
  • Івано-Франківська область – 173 випадки;
  • Київська область – 588 випадків;
  • Кіровоградська область – 78 випадків;
  • Луганська область – 179 випадків;
  • Львівська область – 525 випадків;
  • Миколаївська область – 489 випадків;
  • Одеська область – 592 випадки;
  • Полтавська область – 287 випадків;
  • Рівненська область – 242 випадки;
  • Сумська область – 344 випадки;
  • Тернопільська область – 191 випадок;
  • Харківська область – 310 випадків;
  • Херсонська область – 121 випадок;
  • Хмельницька область – 146 випадків;
  • Черкаська область – 281 випадок;
  • Чернівецька область – 227 випадків;
  • Чернігівська область – 275 випадків.

Загальна статистика захворюваності в Україні станом на 15 січня

Коли в Україні розпочнеться масова вакцинація

Масова вакцинація українців від коронавірусу розпочнеться вже у лютому. Україна зробила серйозні кроки у бік країн, які є виробниками вакцин. Українці також отримають паспорти здоров'я та усі інші документи, які видаватимуть громадянам Європейського союзу. Про це сказав глава Міністерства охорони здоров'я Максим Степанов.

Глава МОЗ раніше також заявляв, що масову вакцинацію в Україні планують завершити вже до березня 2022 року. Однак все залежатиме від кількості вакцин, які доставлятимуть у країну.

Вакцинація
Вакцинація в Україні / Інфографіка 24 канал

Коронавірус у ЗСУ

За добу 14 січня у лавах ЗСУ виявили 55 нових випадків інфікування коронавірусом. Таким чином зараз на COVID-19 хворіє 841 український військовий. На жаль, недуга вже встигла забрати 38 життів. За час пандемії одужали 13 975 осіб. На ізоляції (в тому числі самоізоляція) перебуває 21 особа. У 6 військовослужбовців ізоляція закінчується у найближчих три доби.

Діти в Україні та світі стали частіше хворіти на COVID-19

Станом на 15 січня 2021 року в Україні серед дітей виявили 61 333 випадків зараження коронавірусом. За останні кілька місяців почастішали випадки симптомного перебігу COVID-19. Раніше у дітей COVID-19 частіше протікав безсимптомно. Але останнім часом "коронавірус помолодшав", заявив Максим Степанов.

В останні місяці серед дітей почастішали випадки симптомного перебігу коронавірусу. Також маленькі пацієнти частіше потребують госпіталізації.

карантин в україні
Головне про карантин в Україні / Інфографіка 24 каналу

У Ізраїлі розслідують версію з контрабандою COVID-вакцини в Україну

Поліція Ізраїлю розслідує можливе незаконне постачання вакцини проти коронавірусу в Україну. Результати повинні з'явитися невдовзі. Про це заявив голова департаменту міжнародних відносин міністерства охорони здоров'я Ізраїлю Ашер Єшайху Салмон.

"Поліція проводить розслідування цієї історії, й наскільки мені відомо, наразі не встановлено, чи дійсно був випадок контрабанди вакцини з Ізраїлю до України. Переконаний, що розслідування буде проведене відповідним чином, і якщо такий випадок дійсно мав місце, винні будуть притягнуті до відповідальності. У нашому розумінні це дуже серйозний злочин", – сказав Салмон.

Нагадаємо, деякі ЗМІ повідомили, що в Україну з Ізраїлю нібито таємно завезли партію вакцини проти коронавірусу від компанії Pfizer. Першоджерелом цієї інформації є бізнесмен Михайло Бродський.

Зеленський не задоволений Степановим стосовно закупівлі вакцин

У ЗМІ з'явилася інформація, що в Офісі Президента не задоволені темпами й успіхами переговорного процесу Максима Степанова стосовно закупівлі вакцин проти коронавірусу в Україну.

Так, Pfizer і Moderna 8 місяців чекали запитів від МОЗ України. Нині в процес пошуків вакцини активно включився Офіс Президента. Також переговори доручили вести всім послам.

Pfizer і Moderna 8 місяців чекали якихось запитів від МОЗ. Як так вийшло, що інші навіть менш багаті країни зуміли домовитися з ними, а ми не змогли? Це питання. З AstraZeneka є інша проблема: їх представництво в Україні належить росіянам, це ускладнює переговори через політичну складову,
– розповів журналістам РБК співрозмовник.

У Києві подачею кисню вже обладнали понад 3100 ліжок

У столиці України подачею кисню у столиці вже обладнали понад 3100 ліжок для інфікованих на коронавірусну інфекцію. Загалом у Києві підготували 4000 ліжок.

"Місто визначило для прийому хворих на коронавірус понад 5 тисяч ліжок у 29 медзакладах столиці. Три з них – заклади "Укрзалізниці". Сьогодні хворих на коронавірус вже приймають 23 медзаклади, де підготували 4 тисячі ліжок. Із них подачею кисню обладнані понад 3 100 ліжок. Зокрема, 2 120 – з централізованою подачею", – сказав мер столиці України Віталій Кличко.

В Україні змінили підхід тестування коронавірусу

Віктор Ляшко заявив, що в Україні тепер легше відстежити ситуацію з поширення коронавірусу, зокрема тестування.

МОЗ перейшло на MedData. Тепер підтверджується безпосередньо факт госпіталізації станом на 18:00. І також фіксують факт виписки, а не тільки факт одужання. І, відповідно, факт перебування на ліжках.

Причини зменшення кількості тестів

  • Кардинально змінилося ставлення людей до коронавірусної хвороби.
  • Зараз люди не роблять тесту, навіть якщо є специфічні симптоми: втрата нюху і смаку. Телефонують своєму лікарю, той розпочинає лікування – і все.

Люди думають: "А навіщо мені цей тест? Що він змінить?" Але ми наголошуємо на тому, що тест робити треба,
– наголосив Ляшко.

У разі ускладнень від COVID-19 можна пройти реабілітацію за кошти Фонду соцстрахування

Працевлаштовані українці при наявності медичних показань зможуть пройти реабілітаційне лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України. На лікування направляються пацієнти, які вже перехворіли на COVID-19 та не знаходяться у гострій стадії захворювання.

Лікування розпочинається одразу після закінчення гострого періоду захворювання в разі наявності обмежень життєдіяльності та виконання трудової діяльності.

Новини про коронавірус у світі 15 січня

Згідно з даними РНБО України, від початку пандемії у світі зафіксували понад 93 мільйони хворих на коронавірус. Більш ніж 51 мільйон людей вже одужали, але 1 995 567 пацієнтів померли внаслідок ускладнень.

Країни з найбільшою кількістю хворих на COVID-19

  • США – 23 314 238;
  • Індія – 10 527 683;
  • Бразилія – 8 324 294;
  • Росія – 3 483 531;
  • Велика Британія – 3 269 757.

В одній жінці коронавірус мутував 18 разів

Вчені з Росії повідомили про жінку, у якій коронавірус придбав 18 нових мутацій. Вона хворіла понад 4 місяці. Дослідження опубліковане на сайті Virological.org, але наголосимо, що це препринт, який ще не пройшов рецензування.

Російські вчені секвенували геном зразка вірусу з носогорла, зібраного 20 серпня. Для порівняння вони секвенували й зразок мазка жінки, від якої 47-річна пацієнтка, скоріше за все, заразилася. В результаті з'ясувалося, що від Уханьського штаму SARS-CoV-2 зразок росіянки відрізняють 25 генетичних змін. 18 з них виявились специфічними. Автори роботи уточнили, що 18 незалежних нових мутацій, накопичених з 10 квітня по 20 серпня, перевищують середню швидкість еволюції SARS-CoV-2. Окрім цього, присутні мутації S-білка, які виявляли й у заражених коронавірусом норок.

Одноразова вакцина проти COVID показала ефективність на початку дослідження

Однофазна вакцина проти COVID-19 від компанії Johnson & Johnson продемонструвала хороші результати під час ранніх клінічних випробувань. Усі щеплені 805 учасників отримали імунну відповідь, яка зберігається щонайменше 2 місяці.

Розробники кажуть, що ця вакцина повинна бути ефективнішою за будь-яку з затверджених вакцин. Оскільки для того, щоб викликати імунну реакцію, вона опирається на ДНК-технологію, а не на РНК-повідомлення.

Вакцинація проти коронавірусу у світі: рейтинг країн
Вакцинація проти коронавірусу у різних країнах світу / Інфографіка 24 канал

Коронавірус залишиться з нами назавжди, – глава Moderna

Про це заявив глава компанії Moderna, яка розробила один з варіантів вакцини, пише CNBC. Медичним працівникам доведеться постійно стежити за появою нових варіантів коронавірусу, щоб вчені могли створювати вакцини для боротьби з ними.

"Нам доведеться жити з цим вірусом, як ми думаємо, вічно", – заявив він під час конференції з охорони здоров'я JPMorgan Healthcare.

У березні Нігерія отримає 10 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу

Окрім 100 000 передбачуваних доз вакцини від Pfizer та BioNTech, Нігерія отримає 10 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу в березні 2021 року. Раніше влада країни оголосила, що у 2021 році сподівається щепити 40% відсотків населення. Але у країні можуть виникнути проблеми транспортування та зберігання препаратів, оскільки е вистачає установ з відповідними умовами.

Pfizer тимчасово скорочує поставки вакцини від COVID-19 в Європу

Компанія Pfizer з наступного тижня тимчасово скоротить поставки вакцини від коронавірусної інфекції по всій Європі. Так, Pfizer скоротить поставки вакцини в Європу, поки не модернізує свої виробничі потужності.

Нагадаємо, що Європейське агентство лікарських засобів схвалило для застосування в країнах Європи вакцину Pfizer/BioNTech. У країнах Євросоюзу відразу після оформлення остаточного дозволу почалися поставки препарату.

До березня від коронавірусу помре ще 3 мільйони людей: розрахунки науковців

Фахівці Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) Китаю дали прогноз щодо розвитку пандемії у 2021 році. На їхню думку, цей рік буде ще важчим, ніж попередній.

За розрахунками фахівців, навіть в разі реалізації найоптимістичнішого сценарію, коли уряди будуть впроваджувати своєчасні ефективні заходи, а люди дотримуватимуться рекомендацій, число загиблих від COVID-19 на початок березня 2021 року збільшиться на 3 мільйони осіб.

Як передбачити перебіг коронавірусу за зразком слини

Стандартні тести на коронавірус аналізують зразки, взяті з носа і горла. Але вивчення слини на SARS-CoV-2 дозволили виявити чітку кореляцію між високим рівнем вірусу і госпіталізацією або смертю. Люди, у яких більше вірусу в слині, також втрачали більше клітин, які відповідають за імунну відповідь, у них нижчий рівень антитіл до шиповидного білка коронавірусу і вони повільніше розвивають імунну реакцію.

За словами вчених, слина може бути кращим способом прогнозування результатів захворювання, ніж мазок з носоглотки, тому що останній береться з верхніх дихальних шляхів, тоді як важке захворювання пов'язане з ушкодженнями глибоко в легенях.