Новини про коронавірус в Україні 17 лютого

Статистика поширення коронавірусу в країні

Джерело: фейсбук Максима Степанова

Читайте також Новини про коронавірус: нова мутація вірусу, причини затримання вакцинації в Україні

Станом на 17 лютого в Україні зареєстровано 1 280 904 випадки зараження коронавірусом SARS-CoV-2. За добу зафіксували 4 286 нових хворих. З них 304 дитини та 329 медпрацівників. Впродовж 16 лютого в Україні зареєстрували ще 147 померлих внаслідок COVID-19, внаслідок чого загальна кількість летальних випадків через хворобу зросла до 24 689.

Натомість виписали 5 927 людей. Загалом від коронавірусу одужали 1 128 895 мешканців України.

Ситуація з тестуванням

Від учора в Україні провели 64 842 тестів на коронавірус. З них:

  • методом ПЛР – 25 782,
  • методом ІФА – 16 647,
  • експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2 – 22 413.

Загалом від початку пандемії в країні здійснили 6 596 588 ПЛР-тестувань.

Кількість нових хворих в регіонах:

  • Київ – 366 випадків;
  • Вінницька область – 351 випадок;
  • Волинська область – 117 випадків;
  • Дніпропетровська область – 137 випадків;
  • Донецька область – 98 випадків;
  • Житомирська область – 118 випадків;
  • Закарпатська область – 275 випадків;
  • Запорізька область – 149 випадків;
  • Івано-Франківська область – 646 випадків;
  • Київська область – 185 випадків;
  • Кіровоградська область – 52 випадки;
  • Луганська область – 51 випадок;
  • Львівська область – 183 випадки;
  • Миколаївська область – 47 випадків;
  • Одеська область – 186 випадків;
  • Полтавська область – 77 випадків;
  • Рівненська область – 139 випадків;
  • Сумська область – 67 випадків;
  • Тернопільська область – 122 випадки;
  • Харківська область – 243 випадки;
  • Херсонська область – 15 випадків;
  • Хмельницька область – 198 випадків;
  • Черкаська область – 44 випадки;
  • Чернівецька область – 386 випадків;
  • Чернігівська область – 34 випадки.

*У статистиці відсутні дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя.


Ризик смерті від коронавірусу / Джерело: European Journal of Epidemiology / Інфографіка 24 каналу

Степанова можуть зняти з посади

Джерело: 24 канал

Голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової і митної політики Данило Гетманцев заявив, що якщо до кінця тижня в Україні не почнеться вакцинація, то очільника МОЗ Максима Степанова можуть відправити у відставку.

Коли українців нарешті почнуть вакцинувати

Джерело: РБК-Україна

За словами міністра охорони здоров'я Максима Степанова, станеться це, найімовірніше наприкінці лютого. Саме тоді мають розпочатися поставки вакцин. Це відбудеться в межах механізму COVAX.

  • 117 тисяч доз вакцини компанії Pfizer має прибути в Україну наприкінці лютого 2021.
  • Перших 500 тисяч доз вакцини від AstraZeneca повинні приїхати вже до 21 лютого.
  • Крім того, до України має прибути перша партія вакцини AstraZeneca, яку МОЗ замовило в Індії. Київ очікує на 500 тисяч доз.

Чернівецька область оголосила про "загрозливу ситуацію" з COVID-19

Голова Чернівецької ОДА Сергій Осачук розповів, що в області погіршується ситуація з коронавірусом. У місцевих лікарнях закінчуються ліжка для заражених COVID-19. Осачук повідомив, що кількість госпіталізованих з коронавірусом щодня зростає. Вперше медична система у Чернівецькій області переживає таке навантаження. Це при тому, що кількість ліжок для заражених постійно збільшували.

Правила адаптивного карантину
Правила адаптивного карантину / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

В Україні вперше розгорнуть тимчасовий шпиталь для заражених COVID-19

В Україні вперше розгорнуть тимчасовий шпиталь для лікування хворих на COVID-19. Ситуація з коронавірусом на Івано-Франківщині погіршується. Більшість лікарень – переповнені.

Голова комітету парламенту з питань здоров'я нації Михайло Радуцький заявив, що рішення про шпиталь ухвалила комісія з надзвичайних ситуацій Івано-Франківської області. Радуцький наголосив: за останню добу (19 лютого) кількість хворих на коронавірус у регіоні збільшилась майже на 30%, за місяць – у 4 рази. За словами посадовця, вже ухвалили низку рятувальних заходів.

"Додати 600 ліжко-місць для лікування хворих на коронавірус, розгорнути тимчасовий шпиталь на 250 місць на базі Богородчанської лікарні, визначити маршрути госпіталізації до лікарень сусідніх областей", – розповів глава парламентського комітету.

COVID-19 на Івано-Франківщині: що відомо

До теми Карантинні блокпости на Івано-Франківщині локалізують епідускладнення, – Виноград

Ляшко про ситуацію з COVID-19 в Івано-Франківську

Головний санлікар країни та заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко заявив, що в Івано-Франківській області майже критична ситуація з захворюваності на коронавірус.

Масовій вакцинації в Україні можуть завадити нові штами COVID-19

В Україні готуються до масової вакцинації від COVID-19. Однак все може відбутись не так, як очікують. Причина у тім, що медики досі не впевнені, чи є в Україні мутований коронавірус. За словами вчених, за допомогою мутації вірус намагається адаптуватися до ліків, які використовують медики для його ліквідації. також вірус хоче адаптуватися і до вакцин, спрямованих на гальмування його поширення.

В Україні ще не почали імунізацію, але очікують на поставку вже найближчим часом. Чекають на кілька видів вакцин за програмою COVAX від ВООЗ. Втім українські органи охорони здоров'я не ведуть статистику захворювання новими штамами. Відтак ми не знаємо, чи циркулюють мутації в Україні.


Етапи вакцинації / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Новини про коронавірус у світі 17 лютого

Статистика поширення COVID-19 в світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі виявили майже 110 мільйонів випадків зараження коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2. Приблизно 62 мільйони людей вже одужали, але 2 428 360 хворих померли від ускладнень, спричинених COVID-19.

Імунітет до коронавірусу триває щонайменше 9 місяців

Джерело: Danderyds Sjukhus

Вчені зі Швеції провели дослідили наявність антитіл у співробітників лікарні Дандерюда. У 96% перехворілих на коронавірус антитіла до хвороби виявили через 9 місяців після початку дослідження.

Весною 2020 року дослідники відібрали зразки у 2 149 людей. Але в останній, тобто 3 фазі дослідження, кров здали лише 1 884 з них (88% від початкової групи). У 19% з цих учасників виявили антитіла до SARS-CoV-2.

Результати дослідження:

  • З тих 370 людей, у яких розвинулися антитіла до SARS-CoV-2, 96% все ще мали їх через 9 місяців.
  • Дві третини перехворілих також мають певну Т-клітинну пам'ять, специфічну для SARS CoV-2. Це інша форма імунітету до коронавірусу.
  • У менше ніж 2% людей без антитіл виявили специфічну пам'ять Т-клітин до коронавірусу. Це підтверджує попередні дослідження, які свідчать про те, що відсутність антитіл – не ознака відсутності імунітету.
  • Серед 340 людей з антитілами коронавірус повторно виявили лише у 1% учасників, що вказує на низький ризик повторного зараження.

Британія закликала припинити усі війни заради вакцинації

Джерело: CNN

Велика Британія закликає всі країни світу припинити будь-які бойові дії для проведення вакцинації від COVID-19. Відповідну ініціативу представлять у середу, 17 лютого, на Радбезі ООН.

Існує ризик, що через військові конфлікти понад 160 мільйонів людей по всьому світу можуть залишитися без щеплень від коронавірусу. Про це повідомив глава британського МЗС Домінік Рааб.

До слова, на окупованому Донбасі бойовики не дають доступу місцевим жителям ані до препаратів, ані до необхідного лікування. Олексій Резніков заявив, що такі дії окупантів – це "медичний геноцид".

До речі МОЗ запустило інформаційний портал з питань вакцинації проти COVID-19

Бельгійців закликають не купувати підроблені російські вакцини

Джерело: The Brussels Times

Національний кризовий центр Бельгії повідомив про появу низки підроблених вакцин проти коронавірусу. Більшість з препаратів мають саме російське походження. Наразі в Бельгії активно розвивається кампанія з вакцинації проти коронавірусу.

"Водночас ми попереджаємо всіх про підроблені вакцини, переважно російського походження", – зазначила Сабіна Штордер з урядової оперативної групи вакцинації.

Вона наголосила, що ці вакцини не пройшли належного тестування на безпеку та ефективність.

Євросоюз придбає додатково 300 мільйонів доз вакцини Moderna

У Єврокомісії розповіли про укладення другого контракту з американською компанією Moderna на постачання 300 мільйонів доз вакцини проти коронавірусної інфекції. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що контракт передбачає, що ЄС закупить додаткові 150 мільйонів доз вакцини у 2021 році та зможе закупити ще 150 мільйонів у 2022 році.

90-річна жінка йшла 10 кілометрів в хуртовину за вакциною проти COVID-19

Американка з Сіетлу довго чекала на свою чергу на вакцинацію проти коронавірусу. І щоб її не пропустити, пройшла 10 кілометрів пішки в сильний снігопад. Вона ледь записалася на вакцинацію проти коронавірусу. "Я дзвонила, щоб записатися на вакцинацію всюди, де можна, щоранку, кожен день і контролювала онлайн-запис ночами", – розповіла вона. У результаті їй вдалося домовитися з медиками про зустріч в неділю, о 9:10.

Жінка дісталася до лікарні із запізненням всього в п'ять хвилин. Заради вакцини вона пройшла десять кілометрів.

"Це було не легко. Дороги замерзли й вкрилися великою кількістю снігу", – сказала Френ.

У Британії заразять 90 добровольців коронавірусом

У Великій Британії скоро стартує перше у світі дослідження, яке передбачає зараження добровольців коронавірусною інфекцією.

У дослідженні візьмуть участь до 90 ретельно відібраних, здорових дорослих добровольців віком від 18 до 30 років, які будуть піддані дії коронавірусу в безпечному та контрольованому середовищі. Початкове випробування має мету встановити найменшу кількість вірусу, необхідну для спричинення інфекції, дослідити імунну відповідь організму, а також дослідити, як вірус передається від людини до людини.

Байден проводитиме зустрічі лише в режимі онлайн

Джерело: пресслужба Білого дому

Президент США Джо Байден не має наміру найближчим часом проводити реальні зустрічі з лідерами інших держав. З колегами з-за кордону 46-ий глава Білого дому спілкуватиметься лише в режимі онлайн.

Як повідомила речниця Білого дому Джен Псакі, діятиме таке обмеження протягом досить тривалого часу. Мовиться навіть про кілька місяців.

Зверніть увагу Рівень стресу школярів підвищився на дистанційному навчанні: дослідження

Порівняння вакцин
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу