Новини про коронавірус в Україні 22 квітня

Статистика коронавірусу в країні

Джерело: фейсбук Максима Степанова

Впродовж минулої доби в Україні виявили 16 235 нових випадків зараження коронавірусом. Серед інфікованих 663 дитини та 319 медпрацівників.

До теми Новини про коронавірус 21 квітня: смертність від COVID-19, дослідження про розвиток тромбів

До лікарень госпіталізували 3 904 хворих. Від ускладнень коронавірусу померло ще 470 пацієнтів. Водночас одужала 18 831 людина.

Лабораторії здійснили 46 516 тестувань методом ПЛР, 17 644 методом ІФА і 37 821 дослідження експрес-тестами на антиген до SARS-CoV-2.

Темпи вакцинації проти коронавірусу

За останню добу щеплення проти COVID-19 отримали 14 044 людини. Від початку вакцинальної кампанії вакциновано 491 877 людей, з них отримали 1 дозу – 491 875 громадян, а завершили вакцинацію, тобто отримали 2 дози вакцини – 5 людей (2 з них отримали 1 дозу за кордоном).

Кількість інфікованих та щеплених в регіонах за добу:

  • Київ – 1 673 випадки/ 1 329 щеплень;
  • Вінницька область – 448 випадків/ 540 щеплень;
  • Волинська область – 455 випадків/ 571 щеплення;
  • Дніпропетровська область – 976 випадків/ 691 щеплення;
  • Донецька область – 847 випадків/ 486 щеплень;
  • Житомирська область – 544 випадки/ 512 щеплень;
  • Закарпатська – 208 випадків/ 472 щеплення;
  • Запорізька область – 995 випадків/ 763 щеплення;
  • Івано-Франківська область – 184 випадки/ 526 щеплень;
  • Київська область – 877 випадків/ 449 щеплень;
  • Кіровоградська область – 210 випадків/ 263 щеплення;
  • Луганська область – 304 випадки/ 231 щеплення;
  • Львівська область – 804 випадки/ 792 щеплення;
  • Миколаївська область – 449 випадків/ 354 щеплення;
  • Одеська область – 844 випадки/ 1 017 щеплень;
  • Полтавська область – 807 випадків/ 656 щеплень;
  • Рівненська область – 563 випадки/ 496 щеплень;
  • Сумська область – 700 випадків/ 506 щеплень;
  • Тернопільська область – 357 випадків/ 325 щеплень;
  • Харківська область – 1 333 випадки/ 562 щеплення;
  • Херсонська область – 337 випадків/ 543 щеплення;
  • Хмельницька область – 870 випадків/ 674 щеплення;
  • Черкаська область – 695 випадків/ 441 щеплення;
  • Чернівецька область – 235 випадків/ 496 щеплень;
  • Чернігівська область – 520 випадків/ 349 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Все, що треба знати про профілактику коронавірусу / Інфографіка 24 каналу
Головні правила профілактики коронавірусу / Інфографіка 24 каналу

Україні виділили 2,5 мільярда гривень на проведення вакцинації: як розподілять кошти

Джерело: МОЗ

Україна отримає 2,5 мільярда гривень допомоги від Міжнародного банку реконструкції та розвитку (МБРР). Кошти спрямують на проведення вакцинації. Крім того, від ООН Україна отримає близько 25 мільйонів гривень. Згідно з умовами угоди, кошти спрямують на закупівлю вакцини від COVID-19 на суму близько 840 мільйонів гривень. Крім того, додатково передбачено логістику, закупівлю обладнання для зберігання, забезпечення холодових ланцюгів, проведення тренінгів з утилізації відходів, а також закупівля обладнання для секвенування штамів вірусу. Близько 900 мільйонів гривень надійдуть у загальний фонд держбюджету.

До кінця літа від коронавірусу можуть померти до 75 тисяч українців, – аналітики

Джерело: УНІАН

До кінця першого півріччя 2021 року внаслідок коронавірусу COVID-19 можуть померти від 55 до 75 тисяч мешканців України. Таку ситуацію передбачають у Центрі економіки охорони здоров'я Київської школи економіки.

Степанов переконує, що випадків утилізації залишків вакцини від COVID-19 не було

Джерело: 24 канал

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов спростував інформацію про те, що в Україні були випадки утилізації залишкових доз вакцини проти коронавірусу. Він заявив, що окремі дози вакцини проти коронавірусної інфекції могли бути зіпсовані з технічних причин. Раніше заступник Степанова Віктор Ляшко розповів, що медики утилізували приблизно 199 доз вакцини проти COVID-19 AstraZeneca через пошкодження флаконів. У лютому 2021 року лікарка-інфекціоністка з Чернівецької обласної лікарні Ольга Кобевко повідомила, що медикам доводиться утилізувати невикористані дози вакцини проти коронавірусу.

До теми В Україні хочуть створити свою вакцину від COVID-19: чи є для цього можливості

Більшість українців хочуть вакцинуватись проти COVID-19: нове опитування ЮНІСЕФ

Джерело: ЮНІСЕФ

63% українців готові безкоштовно вакцинуватись проти коронавірусу. Однак 31% з них лише конкретною вакциною. Старше покоління виявило більшу готовність: 71% людей від 60 років згодні безоплатно прищепитися від COVID-19.

Скільки українців готові вакцинуватись проти коронавірусу / Інфографіка ЮНІСЕФ

Україна і Туреччина взаємно визнають "паспорти вакцинації" проти коронавірусу

Джерело: пресслужба Уряду

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна і Туреччина можуть взаємно визнати "паспорти вакцинації" проти коронавірусу, що допоможе спростити туристичні поїздки між країнами.

Колективи з 50 людей можуть записатись на вакцинацію, – Ляшко

Джерело: Центр громадського здоров'я

Головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів умови вакцинації працівників компаній. Колективи, де є понад 50 охочих вакцинуватись, можуть залишити заявку на виїзд мобільної бригади з вакцинації проти COVID-19. Щеплення організованих колективів проводитимуть лише за наявності достатньої кількості вакцини та відповідно до етапів вакцинації. Дата приїзду мобільних бригад залежатиме від графіка постачання вакцини.

Завтра в Україну прибуде нова партія AstraZeneca, – Степанов

Джерело: 24 канал

Зранку 23 квітня чергову партію вакцини AstraZeneca доставлять в Україну в аеропорт "Жуляни". Її відразу розподілять по регіонах. Частина вакцин піде на друге щеплення. Це партія AstraZeneca південнокорейського виробництва. Міністр запевнив, що вакцини з нової партії такі самі, як і ті, якими робили щеплення раніше (Covishield). Різниця лише в тому, що препарат зроблено на різних виробничих майданчиках.

Без масок, дистанції й з забитим стадіоном: у Тернополі пройшов футбольний матч Кубка України

Джерело: 24 канал

У Тернополі 21 квітня відбувся Півфінальний матч на Кубок України з футболу між командами Агробізнес і Динамо. Норму у 25% заповненості перевищили. На багатьох глядачах маски або були взагалі відсутніми, або висіли на підборідді, не прикриваючи носа. Диктор на стадіоні оголошував прохання дотримуватись дистанції, однак його зустріли сміхом і ігноруванням. Тим часом у поліції зазначають: півфінальний матч на Кубок України з футболу пройшов без грубих порушень громадського порядку.

До теми Світовий рекорд COVID-19 зафіксували в Індії: 314 тисяч хворих

Новини про коронавірус у світі 22 квітня

Поширення COVID-19 у світі

Джерело: РНБО України

Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 144 мільйони випадків інфікування коронавірусом. Більш ніж 82 мільйони пацієнтів вже одужали, але 3 066 538 хворих померли.

Нині найважча ситуація в Індії, де впродовж останньої доби виявили понад 314 тисяч хворих на COVID-19. Це найвищий показник у світі від початку пандемії. За цей самий період в країні померло 2 104 хворих. Внаслідок швидких темпів поширення коронавірусної хвороби в Індії критично не вистачає ліжок та медичного кисню.

У Чилі кілька десятків людей прищепили вакциною для собак

Джерело: AP

У Чилі оштрафували двох ветеринарів, які пропагували собачі вакцини як помилковий захист від COVID-19. До того, як в країну було поставлено справжні вакцини від коронавірусу, щонайменше 75 людей щепили вакциною для собак.

Єврокомісія подасть до суду на AstraZeneca, – ЗМІ

Джерело: Politico

Єврокомісія готується почати судовий розгляд проти AstraZeneca. Країни скаржаться на провал в постачанні обіцяних доз препарату. Суть цього розгляду полягає в тому, щоб зобов'язати AstraZeneca надати державам – членам Євросоюзу вказану в контракті кількість доз вакцини. Цього тижня настане крайній термін, до якого країни ЄС мають підписати початок судового розгляду.

Джерело: CNN Turk

Через погіршення ситуації з коронавірусом у Туреччині посилюють протиепідеміологічні заходи. У країні запроваджують цілодобову комендантську годину. Такі обмеження триватимуть упродовж трьох днів. Комендантська година діятиме від 19:00 22 квітня до 5:00 26 квітня.

У двох країнах виявили підроблену партію вакцин Pfizer

Джерело: Wall Street Journal

У Мексиці та Польщі вилучили з обігу підроблені вакцини проти COVID-19. Те, що препарат підробка підтвердила компанія виробник Pfizer / BioNTech. ЗМІ повідомили, що в Мексиці підроблену вакцину отримали близько 80 людей. Одна доза препарату, що видається за Pfizer / BioNTech, коштувала близько тисячі доларів. У Польщі підроблену вакцину використовувати не встигли. За даними влади, ймовірно, підроблений препарат насправді був ліками проти зморшок.

Прівняння вакцин
Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

Останні дослідження

Вітаміни та пробіотики проти коронавірусу: дослідили їхню ефективність

Джерело: BMJ

Під час нового дослідження науковці проаналізували дані від 372 720 людей. Їх зібрали за допомогою додатку для смартфона, який спочатку розробляли для збору інформації про нові випадки COVID-19. В результаті виявилось:

  • Прийом пробіотиків, омега-3, мультивітамінів і вітаміну D був пов'язаний з нижчим ризиком інфікування на 14%, 12%, 13% і 9% відповідно.
  • Для людей, які приймали вітамін С, цинк або часник нічого не змінилося.

До теми "Індійський" штам коронавірусу: лікарі назвали симптоми

Чи можна вагітним вакцинуватися проти коронавірусу

Джерело: New England Journal of Medicine

Препарати проти COVID-19 від компанії Pfizer і Moderna безпечні для використання під час вагітності. Ці уколи не збільшують ризик жінок зіткнутися з будь-якими ускладненнями, викиднями або мертвонародженням.