Новини про коронавірус в Україні 24 березня

Статистика захворюваності

Джерело: фейсбук очільника МОЗ

Станом на 24 березня в Україні зареєстрували 1 579 906 випадків зараження коронавірусом SARS-CoV-2. За минулу добу в країні виявили 14 174 нових хворих. З них 750 дітей та 434 медпрацівники.

Днем раніше Новини про коронавірус 23 березня: рекорд смертності в Україні, продаж ковід-паспортів у даркнет

До лікарень госпіталізували 5 438 хворих на COVID-19 або людей з підозрою на наявність хвороби. Це вперше від початку пандемії в Україні госпіталізували таку кількість людей впродовж одного дня.

Високою залишається й смертність – другий день підряд рекордний показник. Так, за минулу добу від недуги померло 342 українця.

Натомість 7 386 пацієнтів виписали внаслідок покращення стану або одужання.

Добовий приріст захворюваності в Києві та областях

  • Київ – 1 300 випадків;
  • Вінницька область – 616 випадків;
  • Волинська область – 275 випадків;
  • Дніпропетровська область – 785 випадків;
  • Донецька область – 635 випадків;
  • Житомирська область – 453 випадки;
  • Закарпатська – 637 випадків;
  • Запорізька область – 603 випадки;
  • Івано-Франківська область – 351 випадок;
  • Київська область – 813 випадків;
  • Кіровоградська область – 113 випадків;
  • Луганська область – 152 випадки;
  • Львівська область – 939 випадків;
  • Миколаївська область – 380 випадків;
  • Одеська область – 1 177 випадків;
  • Полтавська область – 450 випадків;
  • Рівненська область – 540 випадків;
  • Сумська область – 494 випадки;
  • Тернопільська область – 522 випадки;
  • Харківська область – 809 випадків;
  • Херсонська область – 128 випадків;
  • Хмельницька область – 994 випадки;
  • Черкаська область – 426 випадків;
  • Чернівецька область – 484 випадки;
  • Чернігівська область – 98 випадків.

*Відсутні дані з тимчасово окупованих територій Донецької, Луганської областей, АР Крим та міста Севастополя.

Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу
Як записатися на вакцинацію / Інфографіка 24 каналу

У чоловіків вища смертність від COVID-19

Джерело: НАН України

Вчені Національної академії наук України у новому прознозі повідомили, що чоловіки від коронавірусної інфекції помирають частіше, ніж жінки. Падіння очікуваної тривалості життя (ОТЖ) при досягненні віку 65 років було глибшим для чоловіків, ніж для жінок, у порівнянні з максимумом 2020 року.

Україна може не отримати наступну партію AstraZeneca

Джерело: фейсбук Михайла Радуцького

Депутат від "Слуги народу", голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я Михайло Радуцький повідомив, що постачання наступної партії вакцини AstraZeneca (CoviShield) можуть відкласти через інформаційну кампанію, яку "розгорнули проти індійської вакцини".

За словами Радуцького, МЗС отримало лист від посольства Індії, у якому підкреслюється неприпустимість дискредитаційних заяв стосовно Індії як виробника медичних препаратів та вакцини AstraZeneca (CoviShield). Відтак, українські МОЗ та МЗС повинні якнайшвидше зробити все необхідне, щоб переконати індійських партнерів у непричетності держави та українського суспільства до дискредитації постачальника вакцин.

Індія призупинила експорт CoviShield

Джерело: The Guardian

Індія призупинила експорт вакцини проти коронавірусу AstraZeneca, виробленої Індійським інститутом сироватки (Serum Institute of India). Рішення пояснили нестачею препарату на внутрішньому ринку.

Згідно з даними Міністерства закордонних справ Індії, з четверга, 25 березня, поставки вакцини від COVID-19 за кордон призупинені, оскільки країна зіткнулася з новим сплеском захворюваності і має намір розширити кампанію з вакцинації населення.

В Україні розпочався другий етап вакцинації

Джерело: 24 канал

В Україні розпочався другий етап вакцинації. Це передбачає, що тепер щеплення проти коронавірусу мають отримати українці віком від 80 років, а також сімейні лікарі.

За перший місяць вакцинувалися 137 тисяч українців, а це – п'ята частина з першої партії, яку привезли з Індії. Відтепер імунізуватися можна в стаціонарному пункті. Дозу вакцини пенсіонера, який не прийшов, віддають медику, що стоїть у черзі. На другому етапі вакцинації розпочали вакцинувати сімейних лікарів.

Новини про коронавірус у світі 24 березня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі виявили понад 124 мільйони хворих на COVID-19. Більш ніж 70 мільйонів людей вже подолали хворобу, але 2 734 856 інфікованих померли від ускладнень, спричинених недугою.

У Литві виявили південноафриканський штам COVID-19

Джерело: Delfi

У Литві зафіксували 2 випадки зараження небезпечним південноафриканським штамом COVID-19. Через це з 24 березня в країні очікують посилення карантинних заходів.

Прем'єр-міністр Інгріда Шимоніте наголосила, що епідемситуація у державі погіршилася, але не уточнила про які нові обмеження йдеться.

В Бельгії виявили новий штам COVID-19

Джерело: Le Fiagro

Співробітники Льєзького університету (Бельгія) виявили у країні поширення нового штаму коронавірусу. Нині новий варіант складає близько 4% інфекцій в країні.

Штам B.1.214 вперше виявили в січні 2021 року. Його поширеність збільшується в регіонах Брюсселю, Фламандського Брабанту і Ено. Було вивчено всього 100 випадків. Тому поки що рано говорити, чи цей штам є заразнішим або небезпечнішим за інші варіанти.

Євросоюз посилює правила експорту вакцин проти COVID-19

Джерело: Bloomberg

Європейський союз 24 березня посилить правила експорту вакцини проти коронавірусу. Зміни не торкнуться поставок у межах міжнародного механізму COVAX.

Нові правила мають спростити зупинку експорту, якщо виробники вакцини не виконали свої європейські зобов'язання. Цей крок може торкнутися компаній AstraZeneca та Johnson & Johnson, які оголосили про затримки поставок. Водночас Pfizer Inc. і Moderna Inc. виконали свої зобов'язання в Європі. Раніше заступник голови Єврокомісії Марош Шефчович заявив, що ЄС не має наміру повністю обмежувати експорт вакцин від коронавірусу, виробництво яких організовано на території блоку.

Коронавірус робить людей глухими

Джерело: International Journal of Audiology

У перші місяці пандемії з різних країн почали надходити тривожні повідомлення про проблеми зі слухом. Найбільший систематичний огляд досліджень підтвердив: коронавірус дійсно може викликати такі наслідки. Протягом року вчені Манчестерського центру аудіології та глухоти збирали дані з усього світу про випадки порушення слуху серед пацієнтів, які перенесли коронавірус. Аналіз показав, що від 7% до 15% дорослих пацієнтів повідомляють про проблеми зі слухом.

Найчастіше люди, які перехворіли скаржаться на тинітус – шум або дзвін у вухах, який нерідко супроводжується запамороченням. Цей симптом найчастіше свідчить про пошкодження слухової системи. Нерідко тинітус виникає через сильний стрес і безсоння.

У деяких людей імунітет до COVID-19 може тривати десятиліттями

Джерело: The Lancet Microbe

Вчені підтвердили, що антитіла до коронавірусу SARS-CoV-2 у кожного слабшають з різною швидкістю. Але цікаво, що в одних вони можуть триматися всього кілька днів, а в інших – впродовж десятиліть.

Окрім цього, люди з низьким рівнем нейтралізуючих антитіл можуть бути захищені від COVID-19, якщо у них є стійкий Т-клітинний імунітет. До такого висновку прийшли вчені з Медичної школи Duke-NUS, Національного центру інфекційних захворювань (NCID) і Агентства з науки, технологій та досліджень (A * STAR) Infectious Diseases Labs.

Pfizer розпочала випробовувати таблетки проти коронавірусу на людях

Джерело: Pfizer

Фармацевтична компанія Pfizer заявила, що почала досліджувати пероральний противірусний препарат для лікування COVID-19. Він може стати першими у світі ефективними ліками у вигляді пігулок проти вірусу.

У разі успішного випробування препарат можна буде застосовувати на ранніх стадіях захворювання, щоб запобігти ускладненням хвороби.

В Індії виявили новий штам коронавірусу з подвійною мутацією

Джерело: ВВС

Нині в Індії сплеск захворюваності на коронавірус. У зразках, зібраних у 18 штатах країни, зафіксували нову подвійну варіацію коронавірусу.

Вчені проаналізували понад 10 тисяч зразків. Окрім нового подвійного штаму, в країні зафіксували 736 випадків зараження "британським" штамом, 34 – "південноафриканським" і 1 – "бразильським". Уряд заявив, що аналіз зразків, зібраних в західному штаті Індії Махараштра, показує "збільшення частки зразків з мутаціями E484Q і L452R" в порівнянні з груднем минулого року.

Сон та ставлення до роботи впливають на ризик зараження коронавірусом

Джерело: BMJ

Порушення сну і професійне вигорання раніше пов'язували з ризиком перебігу різних вірусних і бактеріальних інфекцій. У новому дослідженні вчені оцінювали ризики інфікування для медичних працівників. Автори підкреслюють, що найважливіший фактор ризику захворювання - контакт з інфікованими.

У людей, які відчували професійне вигорання приблизно раз в тиждень, ризик зараження COVID-19 був в 1,3-1,4 раза вищим, ніж у тих, хто не страждав від вигорання. Працівники, які відчували симптоми вигоряння кожен день, хворіли на коронавірусну інфекцію на 260% частіше. Поганий сон і вигоряння були пов'язані зі збільшенням імовірності важкого перебігу COVID-19 на 17% і 226% відповідно.