Новини про коронавірус в Україні 1 березня

Статистика коронавірусу в Україні

Джерело: фейсбук Максима Степанова

Читайте також Новини про COVID-19 в Україні та світі: 4 основні групи ризику, як часто потрібно вакцинуватись

Станом на 1 березня за добу в Україні захворіли на коронавірус 4 285 людей, з них 258 дітей та 93 медпрацівники. Найбільше інфікованих зареєстрували на Вінниччині. Госпіталізації потребували 1 779 хворих з підтвердженим діагнозом COVID-19 чи характерними захворюванню симптомами. Від ускладнень коронавірусу померли 68 українців, водночас видужали – 1 701 пацієнт.

Скільки хворих на COVID-19 виявили в регіонах за добу:

  • м. Київ – 156 випадків;
  • Вінницька область – 598 випадків;
  • Волинська область – 65 випадків;
  • Дніпропетровська область – 165 випадків;
  • Донецька область – 54 випадки;
  • Житомирська область – 466 випадків;
  • Закарпатська область – 242 випадки;
  • Запорізька область – 83 випадки;
  • Івано-Франківська область – 526 випадків;
  • Київська область – 208 випадків;
  • Кіровоградська область – 3 випадки;
  • Луганська область – 10 випадків;
  • Львівська область – 315 випадків;
  • Миколаївська область – 190 випадків;
  • Одеська область – 207 випадків;
  • Полтавська область – 97 випадків;
  • Рівненська область – 58 випадків;
  • Сумська область – 120 випадків;
  • Тернопільська область – 178 випадків;
  • Харківська область – 69 випадків;
  • Херсонська область – 20 випадків;
  • Хмельницька область – 32 випадки;
  • Черкаська область – 67 випадків;
  • Чернівецька область – 335 випадків;
  • Чернігівська область – 21 випадок.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Статистика поширення COVID-19

Від початку пандемії в Україні захворіли на коронавірус 1 352 134 людини. З них, станом на 1 березня, видужали – 1 171 724 хворих.

Натомість від ускладнень, на жаль, померли – 26 050 пацієнтів, у них був складний перебіг коронавірусного захворювання або наявність супутніх хвороб.

Степанов вакцинувався проти коронавірусу

Джерело: 24 канал

Максим Степанов 1 березня публічно вакцинувався проти коронавірусу. Міністру охорони здоров'я зробили щеплення препаратом Covishield.

Перед вакцинацією міністру задали низку запитань щодо стану його здоров'я. Зокрема про останню вакцинацію та алергічні реакції.

Далі чиновнику поміряли артеріальний тиск та температуру тіла. Після такого медичного огляду Степанову зробили щеплення. Цей процес на камеру знімали журналісти.

Дивіться відео вакцинації Степанова:

В Україні запрацював сайт для запису на вакцинацію

Джерело: 24 канал

В Україні 1 березня почав роботу сайт для запису українців на вакцинацію від COVID-19. Тепер всі охочі можуть записатися на безкоштовну вакцинацію проти коронавірусу онлайн або за телефоном гарячої лінії.

Працівникам закладів охорони здоров'я, освіти, соціальної сфери, інтернатів, будинків для людей похилого віку та інших спеціалізованих закладів, військовослужбовцям та працівникам структур державної безпеки не потрібно записуватись. Роботодавець самостійно внесе вас до списків та повідомить про дату щеплення.

Як записатися на вакцинацію

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров пояснив, що записатися на вакцинацію можна кілько способами:

  • через додаток чи портал "Дія";
  • через контакт-центр Міністерства охорони здоров'я.

Це високоякісний онлайн-продукт, де кожен українець може записатися у список очікування. Коли, згідно з дорожньою картою з вакцинації, настане відповідний етап, громадянам, які будуть в електронній черзі, запропонують записатись до пункту щеплення, обравши конкретну дату та час візиту,
– розповів Федоров.

Перші щеплення проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 каналу

Перші щеплення проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 каналу

МОЗ очікує поставки китайської вакцини Coronavac в Україну до 6 березня

Джерело: Інтерфакс-Україна

Очільник МОЗ Максим Степанов заявив, що перша поставка китайської вакцини проти коронавірусу Coronavac розробки фармвиробника Sinovac очікується до 6 березня.

Ми чекаємо поставку Coronavac, за контрактом вакцина повинна бути поставлена до 6 березня з наданням всіх документів з приводу ефективності,
– заявив Степанов.

Міністр зазначив, що "держава повністю захищена з точки зору банківських гарантій" в разі невідповідності ефективності вакцини заявленим вимогам.

Вакцинація у Чернівецькій області йде за планом

Джерело: 24 Канал

Вакцинація від коронавірусу на Буковині стартувала 25 лютого. Щеплення в області проводили 3 робочі дні: 25 та 26 лютого, а також 1 березня 2021 року.

В області станом на 1 березня вакцинувались вже 154 медики, а це майже 40% від усіх лікарів, що працюють в мобільних групах. Спочатку пропонують вакцинуватись бригадам, які працюють безпосередньо з коронавірусом. Паралельно до вакцинації додаватимуть і лікарів-"первинників" (сімейних). Однак є і ті, які не бажають вакцинуватись.

Дозволили щепити громадських діячів залишками вакцини для медиків

Джерело: МОЗ України

Кілька днів тому стало відомо, що медики були змушені утилізувати залишки вакцини через її короткий термін придатності. Для популяризації вакцинації МОЗ дозволило робити щеплення проти COVID-19 громадським діячам.

Один флакон з вакциною Covishield (AstraZeneca) містить 10 доз препарату. Після відкриття флакона, її можна використати протягом 6 годин – стільки триває одна сесія мобільної виїзної бригади.

До літа в Україні планують робити 5 – 7 мільйонів COVID-щеплень на місяць

Джерело: "Свобода слова на ICTV"

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що в Україні пришвидшать процес вакцинації населення від коронавірусу. За його словами, наімовірніше, до літа планують вийти на рівень 5 – 7 мільйонів щеплень на місяць.

Виходячи з нашого графіку постачання вакцин – якщо він не буде зриватися – ми плануємо влітку вийти на такі цифри. Але знову ж таки, потрібно, щоб усі виконували зобов'язання відповідно до тих договорів, які у нас укладено,
– зауважив Степанов.

Водночас він наголосив: згідно з планом української влади, всі без винятку українці мають мати доступ до вакцинації. Слід це план зреалізувати ще в 2021 році – щонайменше до листопада.

У Вінниці розгортають додаткові COVID-ліжка

Джерело: ТСН

Станом на 1 березня у стаціонарах міських закладах Вінниці розміщено 585 ліжок для хворих на коронавірус. Але через зростання захворюваності доводиться шукати додаткові місця в реанімаціях.

Додаткові ліжка будуть оснащені апаратами ШВЛ, модульними моніторами пацієнта та шприцевими помпами. Це все необхідно для важкохворих пацієнтів з COVID-19.

Усі школи на Вінничині переходять на дистанційне навчання

Джерело: Vinnitsa.Info

З вівторка, 2 березня, усі школи Вінницької області переходять у режим дистанційного навчання. Мовиться про учнів від 1 до 11 класів. Окрім того, у регіоні введуть певні обмеження для громадського транспорту.

Причина таких заходів – в області ситуація з коронавірусом є дуже складною. Зокрема, від початку пандемії тут зареєстрували 36 612 заражених. А за добу 28 лютого виявили 558 нових інфікованих.

Степанов звинуватив колаборантів COVID-19 у зриві вакцинації

Джерело: "Свобода слова на ICTV"

Максим Степанов заявив, що в Україні є багато фейків та нісенітниць щодо якості та ефективності вакцини. За словами очільника МОЗ, Останні 2 місяці триває якась антивакцинальна вакханалія.

Степанову зауважив, що наразі у країні вже з'явилися колаборанти COVID-19. Вони – готові зробити все, аби зірвати процес вакцинації українців.

Для формування колективного імунітету, необхідно, щоб вакцинувалися 60% жителів України. Для нас це дуже важливо. Бо ми боремось за життя кожного громадянина,
– наголосив глава МОЗ.

Він додав, що коронавірус нікуди не зникає. Люди різних вікових категорій мають ризик інфікуватися та померти. Однак вакцина, за словами Степанова, може запобігти трагічним наслідкам. Водночас міністр зауважив, що у людей, які відмовляються від вакцинації, є різні мотиви. Зокрема, політичні.

До речі Помаранчева зона неминуча: Олег Рубан впевнений, що Київ не омине посилення карантину

Новини про коронавірус у світі 1 березня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі виявили понад 114 мільйонів випадків зараження коронавірусом. Більш ніж 64,5 мільйона людей вже одужали, але2 537 151 хворий помер від ускладнень, спричинених хворобою.

AstraZeneca анонсувала нове покоління COVID-вакцини

Джерело: Інтерфакс-Україна

До осені компанія AstraZeneca планує розробити нове покоління вакцини проти коронавірусу. Препарат буде націлений на нові штами COVID-19.

Про це під час телефонного брифінгу розповів виконавчий директор британського відділення компанії Мене Пангалос. Він зауважив, що графік передбачає лабораторні роботи, а ще клінічні дослідження, які необхідні для тестування нових видів препарату.

Скільки людей отримали антитіла до коронавірусу

Джерело: твіттер ВООЗ

Головна наукова співробітниця ВООЗ Сумія Свамінатан розповіла, що наразі менш як 10 відсотків людей у світі виробили антитіла до вірусу.

У ВООЗ уважно стежать за численними дослідженнями поширення захворювання, в тому числі в міському середовищі. Згідно з результатами деяких з них, в густонаселених районах часом не менше половини населення мають антитілами.

Водночас експертка зауважила, що навіть це не дозволяє говорити про досягнення колективного імунітету. Відтак, у ВООЗ вкотре наголосили, що єдиним способом досягнення колективного імунітету є вакцинація в світових масштабах.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

Словаччина закупила російську вакцину, – ЗМІ

Джерело: Aktuality

Словаччина стала другою в ЄС країною, яка закупила російську вакцину "Супутник V" проти коронавірусу, не чекаючи її схвалення європейським регулятором.ЗМІ пишуть про те, що уряд Словаччини поки не повідомив офіційно про закупівлю вакцини в РФ, але перша партія вакцин повинна приземлитися в аеропорту в Кошице ввечері.

Зазначимо, що російську вакцину вже схвалили у кількох країнах світу. Зокрема мовиться про Угорщину, Чорногорію, Білорусь, Сирію та Вірменію. І це попри те, що "Супутник V" не пройшов найважливішу – третю стадію випробувань.

Більшість росіян вважає коронавірус біологічною зброєю

Джерело: Левада-центр

Більша частина росіян – 64%, вважають, що коронавірус був штучно створений, як нова форма біологічної зброї. Тільки 23% вважають, що він з'явився природним шляхом.

Версія про штучне походження домінує в усіх вікових групах, її вибрали:

  • 49% молоді (18-24 роки);
  • 62% опитаних у віці 25-39 років;
  • 71% серед тих, кому від 40 до 55 років;
  • 64 – 65% представників старшого покоління.

Попри масовану піар-кампанію з просування вакцини "Супутник V", бажання робити щеплення у росіян продовжує знижуватися.