Новини про коронавірус в Україні

Як змінилась ситуація за добу

Джерело: фейсбук Максима Степанова

За минулу добу в Україні захворіли на коронавірус 8 346 людей, з них 344 дитини та 140 медпрацівників. Від ускладнень хвороби померли, на жаль, 178 пацієнтів. Найбільше хворих на COVID-19 зареєстрували у Львівській області. До лікарень в регіонах госпіталізували 3 129 людей. Водночас одужали 2 875 пацієнтів.

Днем раніше Новини про коронавірус 28 березня: нова температура зберігання Pfizer, "ковідний" концерт

Статистика захворюваності та вакцинації в регіонах

  • м. Київ – 402 випадки/ 20 щеплень;
  • Вінницька область – 365 випадків/ 50 щеплень;
  • Волинська область – 223 випадки/ 20 щеплень;
  • Дніпропетровська область – 647 випадків/ 80 щеплень;
  • Донецька область – 175 випадків/ 0 щеплень;
  • Житомирська область – 567 випадків/ 120 щеплень;
  • Закарпатська – 201 випадок/ 20 щеплень;
  • Запорізька область – 136 випадків/ 100 щеплень;
  • Івано-Франківська область – 226 випадків/ 175 щеплень;
  • Київська область – 518 випадків/ 20 щеплень;
  • Кіровоградська область – 59 випадків/ 10 щеплень;
  • Луганська область – 29 випадків/ 0 щеплень;
  • Львівська область – 820 випадків/ 100 щеплень;
  • Миколаївська область – 243 випадки/ 30 щеплень;
  • Одеська область – 658 випадків/ 40 щеплень;
  • Полтавська область – 154 випадки/ 190 щеплень;
  • Рівненська область – 139 випадків/ 0 щеплень;
  • Сумська область – 326 випадків/ 30 щеплень;
  • Тернопільська область – 390 випадків/ 40 щеплень;
  • Харківська область – 664 випадки/ 230 щеплень;
  • Херсонська область – 145 випадків/ 140 щеплень;
  • Хмельницька область – 428 випадків/ 70 щеплень;
  • Черкаська область – 392 випадки/ 40 щеплень;
  • Чернівецька область – 292 випадки/ 60 щеплень;
  • Чернігівська область – 147 випадків/ 0 щеплень.

*Дані з тимчасово окупованих територій АР Крим, Донецької, Луганської областей та міста Севастополя відсутні.

Вакцинація в Україні

за даними очільника МОЗ

Від учора щеплення проти коронавірусу в Україні отримали 1 585 людей. Від початку вакцинальної кампанії імунізували проти коронавірусу – 198 465 людей, з них отримали 1 дозу – 198 464 людини, завершили вакцинацію, тобто отримали 2 дози – 1 людина.

Щеплення проводилось 51 мобільною бригадою з імунізації та 72 пунктами щеплення. Станом на 28 березня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записались 364 104 людини.

За останню добу у 4 областях не зробили жодного щеплення проти коронавірусу

У Донецькій, Луганській, Рівненській та Чернігівській областях у неділю не зробили жодного щеплення проти COVID-19. У Кіровоградській області вакцинували 10 людей.

Етапи
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

У лікарні Херсона виявили спалах COVID-19

Джерело: 24 канал

В обласній лікарні Херсона зафіксували збільшення кількості інфікованих на коронавірус. В обласній державній адміністрації вже повідомили про розслідування причин спалаху COVID-19.

Різке поширення інфекції може бути спричинене або через хворих, яких протестували у неналежний спосіб, або безпосередньо медичним персоналом. Директор департаменту здоров'я Херсонської ОДА Віктор Короленко повідомив, що причину спалаху встановлюють.

Всього виявили 55 позитивних випадків коронавірусу, зокрема у 30 пацієнтів та 25 співробітників лікарні.

У МОЗ заявили, що CoronaVac формує тривалий імунітет навіть до мутацій коронавірусу

Джерело: 24 канал

Пресслужба МОЗ України повідомляє, що китайська вакцина CoronaVac компанії Sinovac ефективна навіть при мутаціях коронавірусу. Радник міністра охорони здоров'я, епідеміолог Наталія Виноград наголосила, що вакцина CoronaVac містить чотири антигену вірусу.

До кінця 2021 року в Україні буде ще 2 – 3 спалахи коронавірусу: прогноз лікаря

Джерело: Обозреватель

Лікар-інфекціоніст Володимир Курпіта розповів, що нинішня хвиля коронавірусу в Україні скоро піде на спад. Але до кінця 2021 року буде ще декілька спалахів.

"Ця хвиля рухається із заходу на схід, чому сприяло потрапляння до України мутованих штамів і формування власної мутації вірусу. Але до 10 квітня все має стабілізуватись і навіть піти на спад. Це ми вже бачимо на прикладі Івано-Франківщини", – заявив Володимир Курпіта.

Він вважає, що до великодніх свят епідемія відносно стабілізується. Втім, є високі ризики, що новий спалах може розпочатися з другої половини травня або початку червня. Курпіта заявив, що потрібно налаштовуватись на ще 2 – 3 хвилі коронавірусу. Основна проблема – низькі темпи вакцинації.

Коли вакцина Pfizer приїде в Україну

Джерело: 24 канал

Україна розраховує отримати 8 мільйонів доз вакцини проти коронавірусу в межах програми COVAX. В рамках цієї програми у країну надійдуть дози вакцин від виробників AstraZeneca та Pfizer.

В ефірі одного з телеканалів Максим Степанов заявив, що вакцини AstraZeneca і Pfizer в межах програми COVAX надійдуть в Україну до 15 квітня.

Новини про коронавірус у світі 29 березня

Статистика поширення COVID-19 у світі

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі зареєстрували понад 127 мільйонів хворих на COVID-19. Станом на ранок 30 березня понад 72 мільйони людей вже подолали хворобу, але 2 789 0 ін36фікованих померли від ускладнень, спричинених хворобою.

Читайте також Мені 26 років, і я вакцинувалась від COVID-19: як це вдалось зробити

У Чехії виявили новий штам коронавірусу

Джерело: Novinky

Чеська лабораторія у Брно Elisabeth Pharmacon виявила новий штам коронавірусу. За словами науковців, він не є небезпечнішим аніж "британський" штам. Досі такий штам COVID-19 у пацієнтів не виявляли. Про це розповів гендиректор лабораторії Омар Шері.

США розроблять свій паспорт вакцинації, – ЗМІ

Джерело: The Washington Post

Адміністрація президента США Джо Байдена та приватні компанії нібито працюють над розробкою паспорта вакцинації для населення. Це дозволить людям вести свій бізнес у період пандемії. Передбачають, що паспорт буде доступний в електронному варіанті – як застосунок у смартфоні. Крім того, його можна буде видрукувати.

До ідеї розроблення сертифікатів Білий дім підштовхнуло збільшення кількості компаній, які наполягають на необхідності отримувати від людей докази вакцинації.

Вакцини
Чим відрізняються вакцини проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

ВООЗ оголосила 4 сценарії походження коронавірусу

Джерело: Associated Press

У Всесвітній організації охорони здоров'я оприлюднили проєкт доповіді щодо походження коронавірусу. SARS-CoV-2, найімовірніше, передався людині від кажанів через проміжну ланку. У доповіді представлено 4 можливих сценарії передачі коронавірусу людині в порядку ступеня ймовірності.

  1. За оцінками фахівців, "ймовірно" або "дуже ймовірно", що передача відбулася від кажанів до людей через якусь іншу тварину.
  2. При цьому зараження безпосередньо через кажанів оцінюється як просто "ймовірне".
  3. Також можливий, але з низькою ймовірністю, сценарій зараження через харчові продукти.
  4. Витоком з лабораторії назвали "вкрай малоймовірною".

Вакцинація проти коронавірусу безпечна та ефективна для вагітних

Джерело: AJOG

У більшості країн, де проводиться масова вакцинація проти коронавірусу, прищеплюють в тому числі майбутніх матерів і жінок, що годують. Найбільше дослідження, проведене в США, підтвердило: вакцинація від COVID-19 не тільки захищає проти коронавірусу матір і дитину, але і не викликає серйозних побічних реакцій.

Литва виступила проти визнання російського "Супутника V" у паспортах вакцинації Євросоюзу

Джерело: Politico

У Литві виступили проти включення російського препарату "Супутник V" у пропонований Єврокомісією цифровий сертифікат про вакцинацію.

У країні наголосили, що Європі слід зосередитися на виробництві власних ліків проти COVID-19, а не покладатися на незатверджені вакцини. Про це заявив виконувач обов'язків посла Литви в ЄС Сімонас Шатунас.

В Ізраїлі виявили новий варіант коронавірусу

Джерело: medRxiv

Ізраїльські біологи виявили новий унікальний штам SARS-CoV-2 – P681H. Ймовірно, він виник на території країни восени 2020 року.

Опис мутованого вірусу опубліковано в журналі medRxiv. Однак стаття ще не проходила фінальне рецензування, відтак результати досліджень мають попередній характер. Вчені пояснили, що штам P681H почав зустрічатися у зразках біорідин пацієнтів в листопаді минулого року, однак сліди його існування можна виявити в зразках стічних вод, зібраних ще в жовтні.