Новини про коронавірус в Україні 29 листопада

Читайте також Новини про коронавірус 28 листопада: початок доставки вакцини, Степанов одужав від COVID-19

Статистика поширення COVID-19

За минулу добу, 28 листопада, в Україні зафіксували 12 978 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Зокрема, захворіли 599 дітей та 408 медпрацівників.

За весь час пандемії в Україні:

  • Захворіло – 722 679 осіб;
  • Одужало – 339 378 осіб;
  • Померло – 12 213;

Кількість захворювань в регіонах:

  • місто Київ – 69 018 випадків;
  • Вінницька область – 17 272 випадки;
  • Волинська область – 23 905 випадків;
  • Дніпропетровська область – 37 651 випадок;
  • Донецька область – 22 602 випадки;
  • Житомирська область – 29 590 випадків;
  • Закарпатська область – 23 065 випадків;
  • Запорізька область – 30 150 випадків;
  • Івано-Франківська область – 35 930 випадків;
  • Київська область – 36 996 випадків;
  • Кіровоградська область – 5 085 випадків;
  • Луганська область – 6 239 випадків;
  • Львівська область – 45 636 випадків;
  • Миколаївська область – 18 173 випадки;
  • Одеська область – 44 131 випадок;
  • Полтавська область – 21 779 випадків;
  • Рівненська область – 30 807 випадків;
  • Сумська область – 28 185 випадків;
  • Тернопільська область – 27 662 випадки;
  • Харківська область – 55 221 випадок;
  • Херсонська область – 10 009 випадків;
  • Хмельницька область – 29 419 випадків;
  • Черкаська область – 22 529 випадків;
  • Чернівецька область – 33 512 випадків;
  • Чернігівська область – 18 113 випадків.

Коронавірус у Криму

За даними окупантів, 28 листопада на півострові зареєстрували ще 230 випадків захворювання на COVID-19. З них 191 людина звернулась за медичною допомогою самостійно.

Загалом за добу обстежили 4 687 осіб. 39 людей з 230 були контактними особами, які раніше спілкувалися з вже хворими особами.

COVID-19 у ЗСУ

28 листопада у Збройних силах України зареєстрували 108 нових випадків інфікування COVID-19. Це найменший показник за останні 7 днів. Раніше щодня фіксували по 150 – 200 нових хворих.

Станом на 29 листопада у Збройних силах з недугою борються 3077 осіб. Наразі на ізоляції перебувають 407 осіб, з них у 67 людей вона закінчується у найближчі 3 доби.

Арахамія прокоментував відставку Степанова

Зміна голови МОЗу може призвести до управлінського хаосу. Про це глава партії "Слуга народу" Давид Арахмії розповів в ефірі одного з українських телеканалів.

"Моя персональна думка, що коней на переправі в жодному разі змінювати не можна. Людина, яка проєктувала якусь систему по боротьбі з коронавірусу… Якщо на середині його замінити, то прийде нова людина і скаже: насамперед я не приймав ті рішення, я не винен, попередники винні. Потім скаже: мені потрібен час, щоб увійти в посаду, у мене інші ідеї", – поясни він.

За його словами, необхідно завершити певну фазу роботи, після цього провести аналіз, і якщо необхідно, то приймати кадрове рішення.

Що відчувають пацієнти з важким перебігом COVID-19

Лікар-анестезіолог Сергій Дубров розповів про стан пацієнтів з важким перебігом хвороби і що вони відчувають у разі різкого погіршення стану. За його словами, момент зниження сатурації, коли пацієнт відчуває нестачу повітря, жахливий.

"В момент зниження сатурації, коли пацієнт, перебуваючи в свідомості, не може надихатись і відчуває катастрофічне відчуття нестачі повітря, я думаю, це жахливо і страшно. Судячи по очах тих пацієнтів, які я бачу кожен день", – зазначив Сергій Дубров.

Українські військові отримають 20 апаратів ШВЛ: надасть їх Німеччина

Німеччина є готовою допомогти українській армії у боротьбі з COVID-19. Тож, вже незабаром передасть українським військовим медикам апарати штучної вентиляції легенів та інші медичні засоби.

Мовиться про:

  • 20 вентиляторів легень Life Base III;
  • 1 тисячу захисних масок FFP2;
  • 20 тисяч операційних масок;
  • 50 тисяч медичних рукавичок;
  • 1,5 тисячі захисних окулярів;
  • 1 тисячу пляшок дезінфікуючої рідини Sterillium Virugard.

Церемонія передачі заплановано на 30 листопада в Національному військово-медичному клінічному центрі "Головний військовий клінічний госпіталь".

У Кабміні заговорили про "інтелектуальний локдаун"

Голова парламентської фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що у Кабінеті Міністрів розглядають можливість введення "інтелектуального локдауну". Він буде враховувати ситуацію з захворюваністю на COVID-19 у кожному регіоні. Ймовірність такого кроку становить 90%.

Як пояснив Арахамія, це буде не повний локдаун, який був навесні, а скоригований на реалії в кожному регіоні, зокрема громадський транспорт тощо.

Карантин вихідного дня у дії

У центрі Львова поліція закрила нічний клуб через порушення карантину вихідного дня. У ніч з суботи проти неділі, 28 – 29 листопада, у закладі перебували майже 100 відвідувачів.

Правоохоронці не називають назву закладу, але, за інформацією ЗМІ, мовиться про популярний нічний клуб HiresH Night Club. Він розташовується на площі Петрушевича. І працював заклад із зачиненими дверима – тобто потрапити туди можна було лише за попереднім записом або дзвінком.

Коронавірус у зірок: хто захворів цього разу

Стало відомим, що коронавірусом заразилися герой 9 сезону шоу "Холостяк" Нікіта Добринін і хореографиня та переможниця шоу "Танці з зірками" Ілона Гвоздьова. Інфікувалися також родини обох.

Як Добринін, так і Гвоздьова зараз перебувають на ізоляції. Герой "Холостяка" почувається добре. А ось хореографиня спочатку відчувала слабкість, біль у горлі, закладеність носа. Згодом її стан почав погіршуватися – з'явився сильний головний біль, запаморочення, біль в суглобах, очах і підвищення температури до 38,6.

На Львівщині померли два пацієнти на ШВЛ через відсутність електрики

У лікарні у Жовківської районної лікарні два пацієнта, які перебували в реанімації на апаратах ШВЛ, померли через відсутність електрики. Через це поліція відкрила кримінальне провадження за фактом смерті двох пацієнтів.

Під час перевірки повідомлення поліцейські встановили, що 27 листопада в лікарні в Жовкві не було електрики з 17:50 до 19:10. У цей час, на жаль, двоє людей, які були підключені до апарату ШВЛ, померли.

У цей час в реанімаційному відділенні померли двоє місцевих жителів віком 61 рік і 66 років, які були підключені до апарату ШВЛ. Попередня причина смерті – дихальна недостатність,
– йдеться у повідомленні.

Пресслужба додала, що в лікарні є два електричних генератора, але їх під час відключення не залучили. За вказаним фактом відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною 2 статті 367 (Службова недбалість) і частини 2 статті 119 (Вбивство через необережність) КК України.

Зауважимо, що через інцидент МОЗ планує провести перевірки у всіх медзакладах України. А до лікарні у Жовкві направили комісію, щоб з’ясувати всі обставини трагедії. Міністр охорони здоров'я Максим Степанов пообіцяв тримати роботу комісії на особистому контролі.

Відреагували на подію і у Офісі Президента. Як наголосив заступник керівника ОПУ Кирило Тимошенко, така ситуація є неприпустимою й таке не має повторитися. Всі лікарні під час пандемії мають бути готовими до таких позаштатних ситуацій.

До теми Загибель пацієнтів на ШВЛ у Жовкві: кого покарають

Карантин в Україні
Карантин в Україні / Інфографіка 24 каналу

Новини про коронавірус у світі 29 листопада

За даними РНБО України, у світі на COVID-19 захворіли понад 62,5 мільйона людей. Втім, 1 456 697 пацієнтів, на жаль, померли від ускладнень під час перебігу хвороби. Продовжують лікуватись від коронавірусної недуги у світі майже 21 мільйон людей.

Країни з найбільшою кількістю хворих на СOVID-19

  1. США – 13 324 717;
  2. Індія – 9 392 919;
  3. Бразилія – 6 290 272;
  4. Франція – 2 260 789;
  5. Росія – 2 249 890.

Вчені висунули нову версію появи коронавірусу

Фахівці з Шанхайського інституту біологічних наук припустили, що коронавірус SARS-CoV-2 виник в Індії або Бангладеші влітку 2019 року до того, як зафіксували перші випадки в місті Ухань. На думку вчених, COVID-19 потрапив від тварин до людей через заражену воду. Дослідники вважають, що у час спеки люди та тварини були змушені пити одну й ту саму воду.

Водночас Девід Робертсон, експерт з Університету Глазго, назвав цю версію "дуже некоректною". Як пише Daily Mail, це не перший раз, коли китайська влада вказує пальцем на когось іншого, припускаючи, в основному без доказів, що і Італія, і США могли бути вогнищами первісного зараження.

Зверніть увагу Святі по сусідству і власна історія виживання: Папа Римський підбив перші підсумки коронакризи


Симптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу

У Сінгапурі народилася дитина з антитілами до COVID-19

Мешканка Сінгапуру, яка перехворіла коронавірусну інфекцію COVID-19 під час вагітності, народила дитину з антитілами.

Жінка перехворіла COVID-19 у середній формі і провела у лікарні два з половиною тижні. На щастя, вагітність закінчилася сльозами радості, адже її син не лише народився здоровим, а й з наявними антитілами до коронавірусної інфекції. Що цікаво, після пологів виявилося, що у породіллі вже немає антитіл. Нг-Чан є однією з небагатьох жінок у Сінгапурі, які інфікувались коронавірусом під час вагітності і народили до цього часу.

У Китаї зафіксували нові випадки інфікування коронавірусом

Станом на неділю, 29 листопада, материковий Китай повідомив про 11 нових випадків активної форми коронавірусної інфекції COVID-19.

Зазначається, що майже всі хворі привезли коронавірусну інфекцію з-за кордону. Один "безсимптомний" пацієнт заразився COVID-19 у портовому місті Маньчжулі після тісного контакту із зараженим.

У Японії кількість самогубств за місяць є більшою, ніж смертей від COVID-19 за 2020 рік

У Японії протягом жовтня 2020 року внаслідок самогубств померло більше людей, аніж від ускладнень COVID-19 за увесь 2020 рік. Як заявили у Національному поліційному агентстві країни, лише у жовтні 2 153 японці скоїли самогубство.

За даними Міністерства охорони здоров’я, від початку пандемії в Японії зафіксували 2 087 летальних випадків, пов’язаних із коронавірусом.

Експерти заявили, що пандемія коронавірусу (разом із соціальною ізоляцією, страхом та масовим безробіттям) у світі може призвести до кризи психічного здоров'я.

У Мадриді готуються до Різдва, попри карантин

Столицю Іспанії Мадрид прикрасили до Різдва. Мерія іспанської столиці вирішила додати трішки святкової атмосфери у місті, попри карантинні обмеження, які запровадили через пандемію COVID-19. Світлодіодні інсталяції прикрашатимуть місто до 6 січня, коли завершиться цикл різдвяних свят.

На традиційні прикраси з ліхтариків витратили майже 4 мільйони євро. Це приблизно на 30% більше порівняно з попереднім роком. Загалом на створення різдвяного настрою пішло понад 10 мільйонів світлодіодів. Оздоблення сподобалось більшості жителів Мадрида.

У Чехії послаблюють карантин

Уряд Чехії з четверга, 3 грудня, послабить жорстокий карантин. Зокрема, у країні дозволять працювати ресторанам, скасують комендантську годину, збільшать допустиму кількість людей для зборів як просто неба, так і у приміщенні.

На позачерговому засіданні влада також знизила рівень епідеміологічної небезпеки з четвертого на третій.

Цікаво Понад 100 літаків для транспортування: як Європа готується приймати вакцину від COVID-19