Джерело: 24 канал

Новини про коронавірус в Україні 30 січня

Актуальна статистика поширення хвороби

Дані МОЗ

Читайте також Новини про коронавірус 29 січня: точні дати вакцинації в Україні, світ отримав ще одну вакцину

Станом на 30 січня 2021 року в Україні зафіксовано 1 216 278 випадків інфікування коронавірусом. За минулу добу кількість хворих зросла на 4 685. Зокрема, захворіли 200 дітей та 336 медпрацівників.

За весь час пандемії в Україні️

  • захворіло – 1 216 278 осіб;
  • одужало – 1 014 658 осіб;
  • летальних випадків – 22 628;
  • проведено ПЛР-тестувань – 6 232 960.

Кількість захворювань в регіонах за добу:

  • м. Київ – 341 випадок;
  • Вінницька область – 241 випадок;
  • Волинська область – 146 випадків;
  • Дніпропетровська область – 335 випадків;
  • Донецька область – 170 випадків;
  • Житомирська область – 158 випадків;
  • Закарпатська область – 245 випадків;
  • Запорізька область – 220 випадків;
  • Івано-Франківська область – 412 випадків;
  • Київська область – 325 випадків;
  • Кіровоградська область – 36 випадків;
  • Луганська область – 108 випадків;
  • Львівська область – 356 випадків;
  • Миколаївська область – 84 випадки;
  • Одеська область – 174 випадки;
  • Полтавська область – 104 випадки;
  • Рівненська область – 116 випадків;
  • Сумська область – 77 випадків;
  • Тернопільська область – 124 випадки;
  • Харківська область – 280 випадків;
  • Херсонська область – 52 випадки;
  • Хмельницька область – 123 випадки;
  • Черкаська область – 155 випадків;
  • Чернівецька область – 186 випадків;
  • Чернігівська область – 117 випадків.

Україна отримає 117 тисяч доз вакцини від Pfizer-BioNTech вже у лютому

Джерело: фейсбук Віктора Ляшка

Про те, що Україна вже незабаром отримає дози вакцини проти коронавірусу від Pfizer-BioNTech повідомив заступник очільника МОЗ Віктор Ляшко.

COVAX отримали заявки на першу хвилю від 72 країн, відібрано 18 країн, серед яких і Україна. Це вчергове підтверджує, що Україна здатна забезпечити необхідний холодовий ланцюг та логістику вакцин з наднизькими умовами зберігання,
– заявив Віктор Ляшко.

Головний санітарний лікар додав, що паралельно, протягом першого півріччя, розпочинаючи з лютого, Україна зможе ще отримати від 2,2 до 3,7 мільйона доз вакцини AstraZeneca/Oxford для наступних етапів кампанії. І це лише в рамках механізму COVAX.

Чи готові українці вакцинуватися від COVID-19 інфографіка 24 канал
Чи готові українці вакцинуватися проти COVID-19 / Джерело: "Рейтинг" / Інфографіка 24 каналу

В Україні вакцину Pfizer використають для медиків

Джерело: BBC News Україна

Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко розповів, що китайську вакцину Sinovac проти коронавірусу отримають ті, кому не вистачить препарату від Pfizer. Але спершу щеплення робитимуть для медпрацівникам. Препарат до них одразу ж і відправлять.

Для того, щоб вакцинувати лікарів і соцпрацівників, Україні необхідно 300 тисяч доз препарату компанії Pfizer. Перша ж партія для медиків становитиме 100 тисяч доз.

Pfizer буде їхати з холодильника з температурою -80 в холодильник, де буде +2. При таких умовах вакцина може зберігатися 5 днів. Через таких температурних умов найбільш економічно доцільно використовувати Pfizer в мобільних бригадах для лікарів,
– пояснив Ляшко.

Вакцинація в Україні буде безкоштовною

Джерело: Офіс Президента

Президент Володимир Зеленський наголосив, що вакцинація проти COVID-19 в Україні має бути безкоштовною. Так, за його словами, держава повинна захистити населення в часи пандемії.

Не знаю, скільки коштуватиме вакцина у приватних лікарнях, але для більшості українців ця профілактика може вдарити по гаманцю. А вакцина проти COVID-19 – не те, на чому має заробляти держава,
– зауважив Зеленський.

Також він підтримує розвиток ринку, щоб українці, які мають гроші, могли самостійно вакцинуватися проти COVID-19. Імунізація буде добровільною. Однак і президент, і Міністерство охорони здоров'я сподіваються, що українці зрозуміють виклики та дотримуватимуться плану вакцинації.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов, зі свого боку, зауважив, що план вакцинації передбачає надання послуг на безоплатній основі всім. А першими отримати щеплення зможуть вразливі категорії населення. Мовиться передусів про медиків і літніх людей.

Як обиратимуть першого українця для вакцинації

Джерело: BBC News Україна

Головний санлікар Ляшко розповів, що вакцинацію від коронавірусу першого українця транслюватимуть у прямому ефірі. Однак жодного кастингу напередодні вакцинації не проводитимуть.

Він нагадав, що першими вакцину від коронавірусу мають отримати медичні працівники. Тому МОЗ має намір звернутися до всіх департаментів охорони здоров'я. І у кожній лікарні визначать людину, що потрапить під першу хвилю щеплень.

Головний санітарний лікар наголосив: кожен медик, який бореться з коронавірусом, – герой. Першу вакцину можуть зробити кому завгодно. Медики заслуговують отримати вакцину та бути в ефірі.

Чи будуть в Україні вакцинувати людей, які вже перехворіли на COVID-19

Джерело: BBC News Україна

В Україні вже в лютому має початися вакцинація від COVID-19. Свою дозу вакцини отримають навіть ті люди, які вже перехворіли на коронавірус. Як сказав головний санітарний лікар Віктор Ляшко, МОЗ рекомендує вакцинуватися всім.

"Людина може перехворіти й мати імунітет. Але, яка правдива інформація, що людина перехворіла на коронавірус? Ми не будемо нікого тестувати, ми рекомендуватимемо вакцинацію незалежно від того, хворіла людина, чи ні", – пояснив головний санітарний лікар.

Вакцинація в Україні
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Коронавірус у ЗСУ

Джерело: Командування Медичних сил ЗСУ

У лавах Збройних сил України за добу 29 січня діагностували 60 нових випадків коронавірусу. Натомість минулої доби виявили 45 інфікованих, а позаминулої – 67. Всього хворіють 733 військових.

Що відомо про нові випадки

До медзакладів довелось забрати 17 військових:

  • 59 військовий мобільний госпіталь – 5 військовослужбовців;
  • Військово-медичний клінічний центр Північного та Південного регіонів, 65 військовий мобільний госпіталь – по 2 військовослужбовці;
  • Національний військово-медичний клінічний центр "ГВКГ", Військово-медичний клінічний центр Центрального регіону, Полтавський, Мукачівський, Миколаївський та Хмельницький військові госпіталі – по 1 військовослужбовцю.

Стан здоров’я хворих задовільний, тож їм призначили необхідне лікування. У ЗСУ закликали усіх дотримуватись карантину та правил особистої гігієни.

Бойовики "ДНР" отримали російську вакцину від COVID-19 "Супутник V"

Джерело: Интерфакс

Партія вакцини "Супутник V" прибула сюди ввечері 30 січня. Вакцинація має розпочатися у фейкові республіці або у понеділок, 1 лютого, або у вівторок, 2 числа.

Спершу щеплення робитимуть тим громадянам, що перебувають у зоні ризику зараження COVID-19. Окупанти заявляють, що передусім вакцинуватимуть співробітників освітніх і медичних установ.

Щоправда, в самій Росії цю інформацію спростовують. Кажуть, що не проводили жодних таких постачань ані до Донецька, ані до Луганська.


Порівняння вакцин проти COVID-19 / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу

Цікаво У Британії чоловік зупинив роботу заводу з виробництва COVID-вакцин: деталі затримання

Новини про коронавірус в світі 30 січня

Джерело: Апарат РНБО України

Від початку пандемії у світі виявили більш ніж 102 мільйони випадків інфікування коронавірусом. Понад 56 мільйонів хворих уже одужали, але 2 211 670 пацієнтів померли.

Країни з найбільшою кількістю хворих на COVID-19

  • США – 25 980 190;
  • Індія – 10 733 131;
  • Бразилія – 9 118 513;
  • Велика Британія – 3 806 993;
  • Росія – 3 790 265.

ВООЗ змінила думку про вакцинацію вагітних

Всесвітня організація охорони здоров’я змінила рекомендації для вагітних жінок щодо щеплення проти коронавірусної інфекції вакцинами Pfizer-BioNTech та Moderna.

Експерти вважають, що технологія, яка використовується в вакцинах, загалом безпечна. Така зміна з'явилася після протесту проти попередньої заяви ВООЗ, в якій говорилося, що організація "не рекомендує вакцинацію вагітних жінок" вакцинами, виробництва Pfizer/BioNTech і Moderna.

Скільки людей у світі отримали вакцину проти коронавірус

Джерело: Bloomberg

У світі триває найбільша кампанія в історії вакцинації. Станом на 30 січня вже зроблено понад 90 мільйонів щеплень проти коронавірусної інфекції. Вакцинація триває у 62 країнах світу.

У яких країнах зробили найбільше щеплень проти коронавірусу

США – 28,9 мільйона доз;
Китай – 23 мільйони доз;
Країни Євросоюзу – 11,6 мільйона доз;
Великобританія – 8,4 мільйона доз;
Ізраїль – 4,6 мільйона доз.

У США вводять масковий режим у громадському транспорті

Центри з контролю і профілактики захворювань США (CDC) лише в лютому 2021 року зроблять обов'язковим носіння масок у громадському транспорті, зокрема в літаках і потягах.

Постанова набере чинності 1 лютого 2021 року. Маски повинні носити і працівники транспорту (водії, кондуктори та інші співробітники).

У британському супермаркеті почали вакцинувати проти COVID-19

Джерело: Associated Press

В кількох містах Великої Британії відкрили центри масової вакцинації, які мають прискорити проведення щеплень проти COVID-19. Одну з таких медичних станцій облаштували в супермаркеті поблизу Бірмінгема.

Насамперед, згідно з національною програмою, вакцинують проти COVID-19 людей, які належать до групи ризику. Відтак щепити почали спочатку літніх людей. Працівники нового центру вакцинації можуть робити до 240 щеплень на день.

На вході всіх охочих вакцинуватися реєструють, заповнюють їхні контактні дані.

велика британія бірмінґем вакцинація
Приміщення супермаркету у Бірмінгемі облаштували під центр вакцинації / Скриншот з відео Associated Press