Це станеться тільки тоді, коли оприлюднять відповідні клінічні дослідження. Про це заявив головний санітарний лікар Ігор Кузін в онлайн-інтерв'ю Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ).

Увага Вітамін D чи вітамін С: що справді покращує імунітет

Ігор Кузін – головний санлікар

"Ми будемо розглядати питання третьої бустерної дози тільки за умови появи адекватних, верифікованих, доказових даних про її ефективність. Але це питання, швидше за все, буде розглядатися не раніше листопада 2021 року".

Річ у тім, що наукові дослідження будуть оприлюднені не раніше, ніж наприкінці вересня. За його словами, ймовірніше, це питання будуть розглядати щодо не до всього населення, а тільки для представників груп ризику.

Кузін пояснив, що наразі немає жодного результату наукових досліджень, де б говорилося, що введення третьої бустерної дози є суттєвою перевагою для населення.

"Є точкові повідомлення, що введення бустерних доз може бути корисним для людей, у яких є проблеми з імунітетом або супутні захворювання. Це рекомендація, яку ми будемо розглядати, але використання третьої дози масово ми поки не плануємо", – додав Кузін.

Увага Ще дві країни схвалили вакцинацію третьою дозою COVID-вакцини

Динаміка вакцинації в Україні

Джерело: МОЗ

  • Впродовж доби, 8 вересня, в Україні проти COVID-19 вакцинували 161 169 людей, зокрема, першу дозу отримали 56 193 людини, другу, відтак завершили імунізацію – 104 976 людей.
  • Від початку вакцинальної кампанії щеплено 5 722 212 людей, з них отримали одну дозу – 5 722 210 людей, повністю імунізовані та отримали дві дози – 4 512 000 людей (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном).
  • Загалом провели 10 234 210 щеплень.