Гамаюнова написала емоційний допис у фейсбуці, у якому переконує, що вакцина справжня і абсолютно така ж, якою вакцинували її та інших медпрацівників. Медсестрі соромно за людей, які вважають вакцинацію очільника МОЗ фейком.

До теми На Донбасі Зеленського вакцинували від COVID-19

Мені так соромно і прикро за людей, які думають, що це фейк, просто немає слів. До останнього не хотіла писати й все це коментувати, але просто вже немає сил це все читати. Для тих, хто в танку, говорю те, що відбувалося особисто на очах – це правда, нам кололи всім однакову вакцину. Зауважте, міністру також!!! Під назвою Covishield,
– написала Марія Гамаюнова.

Медична працівниця додала, що "нічого не було підлаштовано і награно, все проводилося відкрито й досить швидко. І абсолютно увесь процес, від початку й до кінця, зафіксований на відео.

Усе записувалося, все було відкрито і чесно. Щодо вітамінів, фізіології, дистильованої води – це нісенітниці. Я особисто це підтверджую,
– розповіла медсестра.

Також вона додала, що не було жодних побічних дій, зокрема реакції на руці, головного болю або температури. "Рука не відвалилася, температури немає... Усе просто супер!", – підсумувала вона.

Дивіться відео вакцинації Степанова:

Що відомо про вакцину Covishield

Джерело: Serum Institute of India

  • Препарат розробили вчені з Оксфордського університету разом з компанією AstraZeneca. Її відпускають на потужностях Інституту сироватки Індії (Serum Institute of India) – найбільшого у світі виробника вакцин.
  • В основі препарату – ослаблена версія вірусу застуди (аденовірусу) шимпанзе. Його модифікували, щоб він був схожий на SARS-CoV-2, але від нього не можна захворіти.
  • Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла і налаштовує її для атаки коронавірусного збудника у випадку інфікування SARS-CoV-2.
  • Міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-AstraZeneca показали ефективність вакцини на 90% у випадку, якщо людям вводили половину, а потім повну дозу вакцини. Ефективність проти важких випадків хвороби становить близько 100%.
  • Нещодавно дослідження підтвердили високу ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції для літніх людей віком від 70 років.
  • Аналіз результатів програми вакцинації у Великій Британії показує, що вона може суттєво запобігти важкому перебігу хвороби. Ефективність препарату AstraZeneca у контексті розвитку ускладнень наразі вища ніж у Pfizer – 94% проти 85% відповідно.