Про це сказав міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко на брифінгу. За його словами, від початку зростання захворюваності на коронавірус до піку проходить близько одного місяця.

Увага Чи вплине на хід пандемії субверсія Омікрону

Кількість нових зареєстрованих випадків за минулий тиждень знову майже подвоїлася у порівнянні із позаминулим: 194 тисячі проти 110 тисяч,
зауважив голова МОЗ.

Такий значний приріст нових випадків захворювань міністр пов'язав зі стрімким поширенням на території України варіанту Омікрон.

За даними МОЗ, найбільше зросла кількість випадків на території Житомирської області – у регіоні удвічі побільшало хворих на коронавірус.

Де ситуація найгірша

Лідер приросту позаминулого тижня – Івано-Франківська область. Минулого тижня в регіоні також фіксували значний приріст, але значно нижчий ніж минулого тижня +35,6%.

З досвіду інших країн, від початку зростання захворюваності до піку проходить близько одного місяця. Тому найближчі два тижні ми прогнозовано очікуємо зростання кількості випадків інфікування коронавірусом,
– уточнив Ляшко.

Чи готова Україна до пікової захворюваності

За даними МОЗ, наразі в закладах охорони здоров'я виділили 69 320 ліжкомісць з яких 66 310 ліжок забезпечені киснем.

За тиждень кількість ліжок збільшено на 4 400 ліжок.

Зокрема, через зростання кількості випадків інфікування серед дітей в лікарнях виділено 4 414 ліжок призначених для госпіталізації хворих дітей, за тиждень кількість таких ліжок зросла на 751 ліжко.

Актуальна статистика COVID-19

  • За минулу добу, 30 січня, в Україні виявили 22 026 нових хворих на коронавірус, серед них 2 865 дітей.
  • Найбільше випадків зараження зафіксували у Львівській та Хмельницькій областях.
  • За весь час пандемії в країні виявили 4 064 495 випадки захворювання на коронавірус, з яких 1 00 203 – летальних.