За словами Ляшка, вакцина в Україні точно буде, і вона буде безпечною, якісною та ефективною. Водночас він запевнив, що гірші медпрепарати до України не завезуть.

Зверніть увагу Обіцяної вакцинації в Україні досі немає: що Степанов робить не так

Поки жодної вакцини в Україні не зареєстрували

Головний санлікар зазначив, що дозволять вакцину використовувати лише після того, як її зареєструють в Україні. Також вона має мати українську інструкцію та дозвіл на використання від вітчизняного регулятора.

Сьогодні ж в Україні на реєстрації перебувають три вакцини. Мовиться про препарат від американсько-німецького виробника Pfizer, шведсько-англійську AstraZeneca (виробляють на площі Інституту сироваток у Індії) та Sinovac китайського виробництва.

Також ще не жодна з вакцин не прибула до України

За словами Ляшка, Україна очікувала в середині лютого, як це обіцяв механізм COVAX, поставки на 117 тисяч доз вакцини Pfizer.

"Але з незалежних від нас бюрократичних причин вони не приїхали до України. Але ми на цю вакцину очікуємо найближчим часом", – зауважив він.

Головний санлікар додав, що за кошти держбюджету закупили ще 3 препарати – Sinovac, AstraZeneca та Novavax. Китайці мають поставити вакцину після реєстрації та публікації в міжнародному журналі даних. Зокрема, там має мовитися що вакцина – ефективна в щонайменше 70% досліджень.

Щодо AstraZeneca, то вона приїде найближим часом. Але дату Ляшко сказати так і не міг, оскільки є багато нюансів, що на це впливають.

До теми Зміщені терміни істотно не вплинуть на кампанію з вакцинації, – Шмигаль

Коли ж вакцини все ж прибудуть – що буде далі

  • Якщо літак прилітає до 16:00 дня X, то наступного дня 11 машин виїжджають в 25 обласних центрів.
  • 6 із них отримають вакцину майже одразу, інші 19 – за добу.
  • Щодо тих, хто в перший день, у МОЗ чітко знають, яка мобільна бригада, яку кількість вакцин візьме та в якому закладі розпочне вакцинувати медпрацівників.
  • Разом із вакцинами приїдуть шприци для проведення уколу та бокси безпечної утилізації шприців. Призначення останніх – щоб не було реінфекції та щоб шприци не могли повторно використовувати.

етапи вакцинації українців
Як відбуватиметься вакцинація в Україні / Дані МОЗ / Інфографіка 24 каналу