Що відомо про мутації коронавірусу

На початок року в ПАР було зареєстровано понад 1,1 мільйона випадків інфікування коронавірусом і майже 30 тисяч смертей внаслідок хвороби. Новий штам, про існування якого офіційно повідомили 18 грудня, був названий 501Y.V2. Він виявився домінантним в низці країни, швидко витіснивши інші штами.

Нові мутації значно відрізняються структурою шипованого білка, це змусило лікарів сумніватись дієвості вже розроблених вакцин.

До теми Перші результати вакцинації в Ізраїлі вакциною Pfizer: чи виправдав препарат сподівання

Випробування вакцин, які дотепер проводили в Південній Африці, а також в Бразилії з іншими кандидатами, показали повний захист від важких захворювань, госпіталізації і смерті,
– заявила Сумія Свамінатан, головний науковий співробітник ВООЗ.

Як вакцинація впливає на нові штами

В ході цих випробувань не було зареєстровано жодного смертельного результату. Крім того, у ВООЗ повідомили, що вакцинація може також знизити швидкість поширення нових штамів.

На думку Скотта Готліба, колишнього голови Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів (FDA) США, одне лише збільшення обсягів вакцинації – недостатня міра для того, щоб взяти під контроль поширення коронавірусу.

Новий штам COVID-19 інфографіка 24 канал
Новий штам COVID-19 / Інфографіка 24 каналу