Станом на 20 вересня, загальна кількість хворих складає 13 осіб. Всі діти з Новоодеської гуманітарної гімназії.

До теми У гімназії Києва отруїлись майже 200 дітей

На Миколаївщині діти масово "підхопили" інфекцію

У Миколаївськиому обласному центрі контролю та профілактики хвороб розповіли, що зареєстрували групове захворювання на ротавірусну інфекцію дітей Новоодеської гуманітарної гімназії міста Нова Одеса.

Усі діти 14 вересня брали участь у щорічному святкуванні Дня здоров'я, який проводили біля природного джерела води на околиці міста. На святі було 158 дітей та 14 вчителів.

До інфекційного відділення Новоодеської багатопрофільної лікарні госпіталізовано 7 дітей, також 1 дитину госпіталізовано до міської дитячої лікарні №2 міста Миколаєва. Інші 5 хворих дітей отримують амбулаторне лікування,
– розповіли у відомстві.

Діти та вчителі разом пили воду з джерела, а їли окремо кожен свої харчі, які взяли з собою.

Вірусологічно на ротавірусну інфекцію обстежили 7 хворих з інфекційного відділення Новоодеської багатопрофільної лікарні.

Станом на 19 вересня, провели дослідження методом ПЛР й всі 7 результатів – позитивні. У хворого з міської дитячої лікарні №2 міста Миколаєва результат також позитивний.

Що таке ротавірусна інфекція

  • У світі ротавіруси є найбільш поширеною причиною важких діарейних захворювань у дітей молодшого віку.
  • Інфікування відбувається фекально-оральним шляхом або через поверхні та предмети, що могли бути забруднені: іграшки, підлога, меблі, одяг та під час їжі.
  • Основними методами профілактики є вакцинація та дотримання правил особистої гігієни. Перша тільки захищає від ротавірусних гастроентеритів і розвитку тяжких форм захворювання хвороби.