Тому важливо вміти їх розрізняти, а найголовніше – позбутися від міфів навколо застудних захворювань.

До теми Грип чи коронавірус: як не переплутати дві недуги

Чи можна застудитися через переохолодження

Один з найпопулярніших міфів – це те, що можна захворіти якщо переохолодитись. Однак переохолодження починається, коли температура тіла опускається нижче 35 градусів. Наслідки такого стану – обмороження і кома. Тож навряд чи це загрожує вам, якщо ви прогулялися холодного вечора.

Науково доведено, що між відчуттям холоду і станом імунної системи немає зв'язку: низькі температури не послаблюють її.

Чи можна застудитися на протязі

Це ще один типовий міф. Єдине, на що здатний спрямований потік холодного повітря – спричинити спазм м'язів і судин в конкретному місці тіла. Іноді це може призвести до болю і тимчасового обмеження рухливості.

Насправді регулярне провітрювання приміщення – одне з базових санітарних правил для зниження ризику ГРВІ. Якщо слизова оболонка пересушується, це дозволяє легше патогенам проникати в організм.

Звичайно, існують припущення, що холодне повітря теж може висушувати слизову носа, але у квартирі з нерегульованим центральним опаленням пересушити її набагато простіше.

Що таке застуда?

Застуда – це застаріла назва для ГРВІ (гострої респіраторної вірусної інфекції), яка дісталась нам у спадок з тих часів, коли причиною захворювання вважали охолодження тіла, а підвищену температуру сприймали як спробу організму "прогрітися" (насправді підвищується, щоб для полегшити роботу імунних клітин і стимулювати виробленню білків, що блокують розмноження вірусу).

Застуда чи ГРВІ – це інфекція верхніх дихальних шляхів, яка у 95% випадків виникає через віруси. Їх існує приблизно 200 підтипів. Хоча також причиною запалення можуть стати бактерії або грибки.

Передається застуда через предмети, немиті руки, при чханні та кашлі.

симптоми ковідуСимптоми коронавірусу / Інфографіка 24 Каналу