Чому виникають мушки в очах

Більшість перешкод в очах з'являються з віком, десь між 50 і 70 роками. Ризик побачити такі "мурашки" вищий у людей з короткозорістю, діабетом, у тих, хто оперував катаракту та у кого було запалення або травма очей. Вони з'являються в одному оці, але можуть бути й в обох одночасно.

Також на тему: Мінімальна доза нового препарату частково відновила зір людям з вродженою сліпотою

Мушки дуже поширені, і в більшості випадків лікувати їх не потрібно. Спочатку вони можуть дратувати, але з часом ви перестанете їх помічати або будете помічати рідше.

Буває і так, що склоподібне тіло відділяється від задньої частини ока: це називається заднім відшаруванням склоподібного тіла. Воно тягне за сітківку, створюючи тиск, і тоді в очах можуть траплятися спалахи. Вони схожі на зірки після удару по голові та можуть з'являтися і зникати протягом тижнів і місяців. Спалахів, як і мурашки, стає більше з віком. Вони трохи небезпечніші й можуть бути симптомом відшарування або розриву сітківки. Але можуть бути й ознакою мігрені.

Що робити з муками в очах

Мурашки майже ніколи не впливають на зір, але деяким людям заважають так сильно, що вони хочуть від них позбутися. Ніяких народних методів проти них не існує. Є два варіанти лікування, але обидва пов'язані з ризиками та застосовуються рідко:

  • Видалення склоподібного тіла. Офтальмолог видаляє склоподібне тіло через невеликий розріз і замінює його розчином, щоб око зберегло форму. Після операції деякі плями можуть залишитися і можуть з'явитися нові. До того ж є ризик кровотечі та розриву сітківки.
  • Видалення мурашок лазером. Офтальмолог направляє спеціальний лазер на згустки в склоподібному тілі, щоб зруйнувати їх і зробити менш помітними. Деяким допомагає, інші не помічають різниці. Є ризик пошкодження сітківки, якщо лазер наведений неправильно.