Чому вакцинація затримується

Членкиня профільного комітету Ольга Стефанишина в ефірі заявила, що міністр здоров'я Максим Степанов винен в тому, що не організував процес. За її словами, вакцина могла бути ще в грудні.

До слова Вакцина трошки затримується, – Степанов назвав нові дати вакцинації проти COVID-19 в Україні

"Інші країни світу починали переговори з виробниками вакцини ще влітку, Україна цього не робила. Лише 10 грудня Степанов доручив державному підприємству медичних закупівель України розпочати перемовини з виробниками. Вкінці грудня він заблокував ці перемовини і визначив лише одного постачальника в Китаю, який через фірму-прокладку мав би доставити нам вакцини. Бачимо, що це відтерміновується. Інші варіанти також для країни невідомі", – заявила вона.

Всю країну пошили в дурні. Були конкретні обіцянки влади, що з 15 лютого почнеться вакцинація, але зараз ми не маємо інформації навіть щодо вакцини. Сьогодні (15 лютого – 24 канал) навіть не було регулярного брифінгу міністра, можливо, через те, що людям нічого тепер сказати,
– сказала Ольга Стефанішина.

Які вакцини Україна мала отримати

За її словами, компанія Pfizer мала надати нам 117 тисяч доз, однак, начебто, ця поставка відтерміновується. Китайська вакцина приїде в Україну не раніше квітня.

До теми Перші результати вакцинації в Ізраїлі вакциною Pfizer: чи виправдав препарат сподівання

"Знову ж таки – не вдалося, завалили цю задачу. Щоб виправити ситуацію, треба зосереджено працювати, але на превеликий жаль, МОЗ незадовільно справляється в цьому напрямку", – додала політикиня.

вакцинація в Україні, етапи, МОЗ
План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу