Фахівці з Мічиганського університету (США) провели дослідження, у якому взяли участь 2 115 студентів першого курсу. Їхній графік навчання та роботи якраз часто супроводжувався з нестачею сну.

До теми: Супрун розповіла, чому важливо лікувати депресію

Дослідження тривало цілий рік. Весь цей час учасники носили на зап'ясті спеціальний пристрій, який відстежує режим бадьорості та сну. Також студенти щодня звітували про свій настрій в додатку на смартфоні (опитування складалось з 9 обов'язкових пунктів), а раз у квартал проходили тести на наявність симптомів депресії.

Результати дослідження:

  • В учасників, у яких серйозно порушився режим сну, з'явилися депресивні симптоми.
  • Ті люди, які лягали спати раніше і вставали пізніше, перебували в кращому настрої впродовж наступного дня і мали менший ризик заробити депресію в майбутньому.

Ці цифри говорять про те, що постійний сон недооцінюється як один з факторів появи депресії. Робота також підкреслює потенціал електронних пристроїв в кращому розумінні тенденцій щодо поліпшення здоров'я,
– заявив один з дослідників Шріджан Сен.

Вчені також зауважили, що студенти медичного вишу з середнім віком 27 років не можуть вважатися репрезентативною вибіркою для решти населення. Тож для остаточних висновків потрібні подальші дослідження.