Дослідження проведене в Бразилії підтвердило, що нейродегенеративні порушення підвищують ризик перебігу COVID-19 у важкій формі, а також смерті внаслідок цього захворювання.

Цікаво Які медичні засоби можна взяти із собою в літак: правильна аптечка

Ми виявили, що причини деменції є факторами ризику важкого перебігу і смерті при COVID-19, і що ці ризики особливо виражені для пацієнтів з хворобою Альцгеймера,
– зазначив автор дослідження Сержіо Верджовскі-Алмейда.

Попередньо фахівці уже враховували деменцію, як ризик COVID-19 поряд з іншими супутніми хворобами (серцево-судинні та респіраторні захворювання, діабет, ожиріння і рак).

Водночас варто враховувати, що одна з причин такого зв'язку – вік: пацієнти з деменцією, зазвичай, старші і багато хто з них живе в будинках літніх людей, де ризик зараження і передачі вірусу є вищим.

Що треба знати про деменцію

Це синдром стійкого порушення когнітивних функцій у результаті органічного ураження мозку. Частота деменції зростає з віком.

В Україні на деменцію страждають 63 тисячі людей, щороку занедужують понад 4,5 тисячі людей.

Існує кілька причин деменції, і найчастіше причиною є хвороба Альцгеймера.

Хвороба Альцгеймера – що це?

Хвороба Альцгеймера – це хронічне захворювання нервової системи, яке викликає повільне ушкодження нейронів і відмирання тканин мозку. Через захворювання поступово погіршуються пам'ять, розумові здібності, а також знижується здатність справлятися з щоденними справами

Зверніть увагу Чому деменцією частіше страждають жінки: перелік причин