Що відомо про синдром постуральної ортостатичної тахікардії

POTS – це складне виснажливе захворювання, яке впливає на вегетативну нервову систему організму, викликаючи прискорене серцебиття, і є, як з’ясували вчені, є одним із наслідків COVID-19.

До теми Несподівана рекомендація про щеплення для тих, хто вже перехворів COVID-19

Суть дослідження

Дослідники вивчали препарат івабрадін і його вплив на частоту серцевих скорочень, якість життя і рівні норадреналіну в плазмі у людей.

У плазмі крові він використовується для вимірювання активності симпатичної нервової системи.

Про який препарат йде мова

Івабардін – що це за препарат?
Івабардін – препарат, що знижує частоту серцевих скорочень, впливає безпосередньо на синусовий вузол. Не діє на внутрішньосерцеву провідність і скоротливість. Лікарський засіб призначають хворим, не переносить бета–блокатори.
Препарати протиаритмічної дії не призначені для самостійного лікування. Їх необхідно добирати та приймати індивідуально, враховуючи численні протипоказання і побічні ефекти.

Івабрадін – новий агент, схвалений FDA для лікування серцевої недостатності, але, беручи до уваги механізм його дії, ми думали, що він може бути корисний для пацієнтів з POTS, оскільки він знижує частоту серцевих скорочень, не впливаючи на кров'яний тиск,
– зауважила Пем Тауб, доктор медицини, кардіолог з відділення серцево-судинної системи.

Суть дії препарату у випадку COVID-19

За словами Пем Тауб, завдяки препарату можна знизити частоту серцевих скорочень, а відтак полегшити стан пацієнтів з POTS.

До дослідження ці пацієнти жили з підвищеною частотою серцевих скорочень від 100 до 115 ударів на хвилину в положенні стоячи. Після прийому івабрадіну двічі на день впродовж одного місяця частота серцевих скорочень в положенні стоячи значно знизилася, до 77 ударів за хвилину в порівнянні з групою плацебо,
– зауважили дослідники.

Дослідники також відзначили, що івабрадін добре переноситься без значних побічних ефектів, тоді як інші препарати, які використовуються для зниження частоти серцевих скорочень, такі як бета-блокатори, можуть викликати втому і зниження артеріального тиску.