Приблизно 80% всіх випадків злоякісних пухлин мозку є гліомою. Вченим вдалося розробити комбіновану терапію, яка призводила до повної регресії пухлини у мишей в 60% випадків.

До теми Виявили функцію загадкового білка, який вбиває клітини мозку

Під час першого етапу вчені протестували інгібітори з'єднання D-2-гідроксіглутарату (D-2-HG), який продукується раковими клітинами й необхідний їм для росту. Інгібітори вводили тваринам разом зі стандартним опроміненням і хімієтерапію, що значно підвищило виживання мишей.

Подальші спостереження виявили переваги та недоліки інгібіторів D-2-HG. Спершу вчені з'ясували, що новий препарат робить ракові клітини сприятливішими до променевої терапії, але разом з цим збільшувався рівень білка, який злоякісні клітини використовують для маскування від імунної системи.

Тож для придушення рівня білка вчені додали до терапії інгібітори контрольної точки.

Результати випробувань нового методу терапії:

  • Модифікований підхід ще більше підвищив виживання мишей, тому що імунна система гризунів отримала здатність атакувати пухлину.
  • Окрім цього, терапія сприяла розвитку імунної пам'яті. Т-клітини тепер були націлені на конкретну пухлину і й були готові до таки у випадку повторного зростання. Це особливо важливо, оскільки ризик рецидиву гліоми дуже високий.