Генеральний директор Охматдиту Володимир Жовнір розповів про нову методику – трансплантацію кісткового мозку та органну трансплантацію. Для цього потрібна дуже сильна лабораторна база, вміння лікарів та робота команди

До теми У Київ літаком зі Запоріжжя транспортували 3-річну дівчинку з тотальним ураженням легень: фото

"Тут найкращі професіонали по хірургії та педіатрії в країні. Ці професіонали створюють і нові напрямки, і нові методи лікування, і роблять все можливе, щоб українські діти отримували те найкраще, що є у світі", – сказав Жовнір.

10 тисяч операцій щороку

В Охматдиті щороку проводять приблизно 10 тисяч різних оперативних втручань. Працюють фахівці, які використовують новітні методики лікування. Зокрема, для пацієнтів зі спинально-м'язовою атрофією застосовують генну терапію, що дарує дитині другий шанс на повноцінне життя.

Нещодавно з'явився новий напрямок – перинатальна діагностика, завдяки якій виявити захворювання у малюків можна ще до їхнього народження.

Варто прочитати Була в дуже важкому стані: львівські медики вилікували немовля від коронавірусу – фото

Бракує сучасного обладнання

Щоправда, використовувати сучасні методики стає все складніше через брак сучасного обладнання.

У нас є розрив між тим, що наші фахівці – це фахівці високо класу, а обладнання часто ми використовуємо застаріле. Обладнання не вистачає. І наші фахівці зацікавлені, щоб ми якомога швидше отримали нове обладнання, щоб воно було саме тієї якості, яке потрібно,
– пояснив Жовнір.

Закупівля обладнання в Охматдит відбувається на тендерній основі. Процес значно затягується через зриви процедур. Проте у профільному міністерстві повідомили, що обладнання для нового корпусу Охматдиту можуть придбати за спрощеною переговорною процедурою.

Керівництво лікарні сподівається, що вже до кінця 2021 року дітлахів почнуть лікувати у новому корпусі, обладнаному усім необхідним для проведення операцій за сучасними методиками.